Nákupy z nového polského skladu AliExpress: rychlejší a bez poplatků navíc

AliExpress má další sklady v Polsku. Nakupování z Číny tam bude mnohem jednodušší a rychlejší.

2. 11. 2021 Alžbeta J.
Nákupy z nového polského skladu AliExpress: rychlejší a bez poplatků navíc

 

Už se to k vám dostalo? Dostali se k nám novinky až z daleké Číny. AliExpress v Polsku otevřel nové sklady.

 

CLO a DPH od 1. července 2021

 

Celé to začalo v červenci, kdy v EU přestalo platit osvobození od malých nákupů do 22 eur z třetích zemí. V Česku v tu dobu ještě novela zákona o DPH přijata nebyla (přijatá a platná novela zákona o DPH v České republice je od 1. října 2021), ale AliExpress sám začal DPH vybírat od všech zemí EU včetně Česka. Od tohoto datumu nenakupujeme produkty na AliExpress tak, jak jsme byli do té doby zvyklí. Změnám při nákupu z AliExpress, které měly nastat od 1. 7. 2021 jsme se věnovali v tomto článku. V jiném článku jsme psali o tom, že AliExpress výběr DPH řeší za nás, takže tím značně ulehčil nakupování. AliExpress přišel s dalším řešením a těšit se mohou hlavně země ve středu Evropy.

 

Nový polský sklad a výhodné a rychlé nákupy

 

Největší prodejce produktů z Číny se totiž v sousedním Polsku rozhodl otevřít nové logistické centrum. Sklad o rozloze 10 000 m2 se stal prvním takovým střediskem ve středu a na východě Evropy. Produkty z Číny se tedy evropským spotřebitelům přiblíží až do města Lodž. AliExpress navíc slibuje doručení v rámci Polska už do druhého dne, do vzdálenějších míst do 3 dnů. O delší čas se nezdrží ani zásilky do okolních zemí – na zboží z Číny se tedy mohou těšit Poláci, Češi, Slováci, Němci a Rakušané.

AliExpress sklady v Polsku zrychlí doručení

 

Otevření nového logistického centra

 

Spuštění distribuce zásilek z polského logistického centra čínský gigant AliExpress naplánoval ještě před 11. listopadem 2021, což je den, kdy AliExpress slaví narozeniny. Tento datum mnozí znají jako známý Global Shopping Festival, kdy se nákupy z Číny vyplatí víc než obvykle. Polský sklad tedy otevře v té nejlepší době a na vaše objednávky se budete moct těšit už za několik dní od nákupu.

 

Jak nakupovat z polského skladu?

 

Všechno co musíte udělat proto, abyste mohli využít nákupy z nového polského logistického centra, je použít filtr. Je potřeba změnit zemi odeslání. Po výběru kategorie nebo po vyhledání konkrétního produktu vyberte v rozbalovacím menu „Ship from“ Polsko. A dál už nakupujete, jak jste zvyklí. 

Nákupy z Polska na AliExpress

 

Jak ještě více ušetřit?

 

Když využijte při nákupu na AliExpress cashbackový portál Plná Peněženka, získáte část peněz z objednávky zpět.  Díky nákupu s cashbackem na AliExpress vám vrátíme až 5 % z ceny produktu. 

Přečíst si také můžete naše recenze a články na AliExpress. Sledováním našeho blogu o nakupování na AliExpress budete mít stále přehled, co je nového.

Alžbeta J.

Autor Alžbeta J.

Alžbet je skrytá influencerka, skrytá až tak dobře, že její profil objevilo jen něco přes 250 sledovatelů. Pochází z města pod horami Ružomberku, takže je velkou fanynkou pobytu na čistém vzduchu. Protože ji každou noc trápí noční můry o růstu cen nemovitostí a potřebuje šetřit, využívá hlavně možnosti levných letenek a nakupování s cashbackem. Často ji tedy přes víkend na Slovensku nezastihnete, protože si v nějaké evropské metropoli pase oči na přitažlivých mužích.

Související slevy a akce

AKČNÍ CENY

AliExpress - Akční zboží - Under US $2.99
AliExpress logo

až 7,51 % zpět

Akční zboží - Under US $2.99

Akce končí za:

Akce končí:

Podobné články