AliExpress logo

AliExpress.com – levné nákupy v Číně

V největším čínském online tržišti s obří nabídkou nakoupíte až o 80 % levněji než v českých obchodech. Nakupte na AliExpress.

Více o AliExpress

Využijte výhodné akce

AKČNÍ CENY

AliExpress - Getaway deals - Warm UP
AliExpress logo

až 7,51 % zpět

Getaway deals - Warm UP

Akce končí za:

Akce končí:

Zkontrolujte cashback u svého produktu

Na některé produkty AliExpress neposkytuje cashback. Zkopírujte adresu produktu na AliExpressu a ujistěte se, že nakoupíte se slevou.

Zkontrolovat cashback

Peníze zpět z nákupu

0 - 7,5 %

Nový zákazník

0 - 7,5 %

Příslušenství k mobilním telefonům, bytové doplňky, zahradnické potřeby, dámské, pánské a dětské oblečení

0 - 5 %

Ostatní zboží

0 - 3,9 %

Mobilní telefony, příslušenství k PC, tablety, počítače, notebooky, domácí audio a video vybavení, externí paměti, interní paměti

0 - 1,7 %

Kategorie s 0 % cashbackem (viz podmínky nákupu)

0 %

Recenze a články

O AliExpress

Na AliExpress je nabídka zboží ohromující a široká. Seženete zde vše od kosmetiky přes hračky až po nářadí, a to navíc s garancí bezpečného nákupu či garancí proti padělkům.


Jak nakupovat na AliExpress?

 • AliExpress u některých produktů přestal poskytovat cashback. Na této stránce zadáním URL adresy produktu zjistíte, zda cashback získáte.
 • Nakupujete-li na AliExpressu často, přidejte si stránku o AliExpress.com na Plné Peněžence mezi oblíbené položky ve vašem prohlížeči.
 • Poté na této stránce použijte odkaz s cashbackem na AliExpress.com, abyste získali až 7,5 % z nákupu zpět.
 • Platba za nákup – za nákup platíte online svou platební kartou (VISA nebo MASTERCARD). Online platby kartou (platí i pro zahraniční online platby) jsou v naprosté většině českých bank ZDARMA. Pokud se vám nedaří úspěšně zaplatit, doporučujeme u vaší banky ověřit, zda je vaše platební karta povolená pro placení na internetu.
 • Nejčastěji kupované zboží a nabídka zboží – šperky, oblečení, módní doplňky (kabelky, hodinky, pásky...) a také elektronika, mobilní telefony – na AliExpress najdete nabídku 100 miliónů zboží a výrobků.

Nabídka zboží na AliExpressu

Na AliExpress je nabídka zboží ohromující a velmi široká – AliExpress je oblíbený pro nákupy oblečení, obuvi, elektroniky, sportovních potřeb, dětského zboží a další. Můžete vybírat z nabídky zboží značkového i neznačkového. V obou případech jsou ceny průměrně až o 80 % levnější, než akční ceny v Česku. Na všechny nákupy z nabídky AliExpress platí garance bezpečného nákupu a garance proti padělkům.

Tip: Při výběru zboží doporučujeme zaškrtnout tlačítka „Zdarma doprava" (Free shipping) a „1 kus pouze" (1 Piece Only) - zobrazí se vám pouze nabídky zboží s poštovným zdarma a možností odběru pouze jediného kusu. Nezapomeňte také na Aliexpress day, který připadá každý rok na datum 11.11. V rámci Global Shopping festivalu totiž AliExpress nabízí až 90% slevy. Více informací o Aliexpress dni v roce 2019 se dozvíte na stránce Aliexpress day 2019 a zároveň se můžete těšit na letošní!

Vybírejte zboží podle zkušeností a recenzí

Doporučujeme využívat feedbacku, recenzí (zpětné vazba uživatelů) a ukazatele počtu objednávek. Prodejci s vysokým hodnocením a velkými odběry se o vás podle naší zkušenosti budou starat výborně. Recenze produktů jsou navíc doplněné i o obrázky reálně obdržených produktů.

U známějších prodejců navíc najdete zkušenosti zákazníků i v češtině. Prodejce s malým odběrem spíše nedoporučujeme. Pročítejte si feedbacky a hlavně si pročítejte description (popis) produktů. Máte právo na odškodnění ve výši 3× pořizovací hodnoty, když neobdržíte popisované zboží!

Je nakupování na AliExpress bezpečné?

 • AliExpress nabízí svým zákazníkům GARANCI bezpečného nákupu. Za zboží platíte na AliExpress.com online při dokončení nákupu, ale platba je pouze v režimu „garance”, dokud AliExpress nepotvrdíte, že jste zboží v pořádku přijali – AliExpress garantuje, že o peníze nepřijdete.
 • AliExpress zaručuje možnost navrácení peněz, až do 15 dní po dokončení objednávky. Dále poskytuje garanci vrácení zboží z nabídky i v případě, kdy je zboží zcela v pořádku doručeno k Vám do Česka a jedná se pouze o bezdůvodné navrácení.
 • Pokud se obáváte padělků, nejspíš vás zaujme možnost, kdy v případě zjištění padělku získáte zpět až trojnásobek hodnoty z prodejní ceny zboží.

Ochranná lhůta, vrácení zboží a reklamace na Aliexpressu

Pokud sledujete stav své objednávky, nakupování na AliExpress je díky přepnutí do českého jazyka nejen snadné, ale i bezpečné, tuto zkušenost potvrzuje tisíce našich spokojených zákazníků. V případě ztracení nebo jiných potíží s objednávkou vám peníze budou vráceny zpět. Z nabídky zboží si vyberete, objednáte, zaplatíte, po několika dnech zpracovávání je zboží vyexpedováno (většinou do 5 pracovních dní).

Poté běží individuální ochranná garantovaná lhůta – velmi důležitá – po tuto dobu máte nad zbožím kontrolu a můžete otevřít Open dispute (spor), který umožní navrácení zaplacené částky. Otevření sporu, reklamaci zboží na AliExpressu můžete snadno provést v sekci „My orders". Vaše peníze přijdou na účet AliExpress, který není nijak závislý na samotných prodejcích a až po potvrzení převzetí zboží (Confirm goods received) AliExpress pošle peníze prodejci. Jakmile ochranná lhůta uplyne, peníze se automaticky pošlou prodejci. Doporučujeme si dobře ohlídat tuto ochrannou lhůtu, kterou vidíte opět v kartě Orders (objednávky). Individuálně lze zažádat o prodloužení této lhůty, někteří prodejci tuto možnost poskytují už od začátku. Ochranná lhůta bývá 35 dní až 75 dní.

Pokud by prodejce nereagoval na spor, situaci vyřeší AliExpress a pokud se prokáže pochybení prodejce nebo padělek zboží, máte nárok až na trojnásobek pořizovací ceny. Můžete tak nakupovat z Číny bez starostí. Důležité: Dokud nedáte potvrzení o převzetí, můžete se s prodejcem ještě domluvit o náhradě či vrácení peněz. Zkušenosti našich zákazníků s AliExpress říkají, že většinou se domluvíte, protože je to v jejich zájmu. Prodejci nebudou riskovat špatnou recenzi na AliExpress, důvěryhodnost je zásadní pro jejich podnikání.

Doprava zdarma, doplatky a dodací lhůty

Většina produktů má dopravu ZDARMA do České republiky z Číny. Důvodem je podpora exportů od Čínské vlády, která svým podnikatelům dotuje poštovné pro zásilky do zahraničí. Ohlídejte si, zda-li zbytečně neplatí za produkt dopravu, když podobný prodejce i s lepším hodnocením má dopravu zcela zdarma. Nákupy z Číny se tak skutečně vyplatí.

Doplatky a clo na AliExpress:

 • balíček do 22 Euro (cca 594 Kč) – balíček osvobozen od DPH i CLA,
 • balíček v hodnotě 22 až 150 Euro (cca 4050 Kč) - je potřeba doplatit DPH, tzn. 21 % z celkové částky,
 • balíček nad 150 Euro (nad cca 4050 Kč) – je potřeba doplatit DPH i CLO.

Zkušenosti našeho uživatele se zadržením balíčku z AliExpressu

Přes kontrolu prochází cca 20–30 % balíků, balíky se rentgenují všechny, ale jen některé se kontrolují, záleží na velikosti a obsahu zásilky. Elektronika se většinou kontroluje všechna a bude potřeba doložit hodnotu (výpis z účtu, kopie objednávky). V případě oblečení od AliExpress záleží na velikosti zásilky, může projít bez kontroly, když to bude spodní prádlo, ale pokud to bude větší krabice (např. boty), bude zásilka pozdržena.

Pokud je cena zásilky do 22 Euro, nemusíte se DPH obávat, doplatíte jen 96 Kč České poště. Pošta vás vyzve ať doložíte hodnotu zboží. Pokud bude vyměřeno DPH, na základě plné moci (stačí neověřená plná moc zaslaná emailem) za vás pošta vše zařídí, poplatek je přibližně 96 Kč (pokud není vyměřeno DPH), poplatek uhradíte na přepážce nebo dobírkou. Pozdržení balíku v celním řízení prodlouží dobu dodání bohužel o přibližně 20 dní.

Následně vás pošta vyzve dopisem, kde budou veškeré instrukce a přiložená plná moc, kterou podepíšete (neověřeně) a naskenujete do emailu pošty. Zároveň doložíte výpis z účtu (hodnota zboží) a za 1–2 dny vám zašlou balík a DPH či clo doplatíte na vaší poště. Poplatek je přibližně 96 Kč pokud je balík do 22 Euro a 180 Kč pokud bude vyměřeno DPH či clo. Zvažte u balíků nad 22 Euro, zda se vám poplatek České poště a DPH/clo vyplatí.

Shrnutí: Balík do 22 Euro při kontrole celního úřadu bude stát 96 Kč. Balík nad 22 Euro při kontrole celního úřadu bude stát 180 Kč. Vyplatí se nakupovat menší položky a nechat si poslat více menších zásilek, které projdou do volného oběhu bez pozdržení. Důležité informace:

 • v případě dopravy zdarma (free shipping) se všechny balíčky zasílají přes China Air Post – to znamená 20–30% šance na kontrolu zrovna vašeho balíku (elektronika většinou jde přes kontrolu všechna),
 • pokud si připlatíte za DHL nebo jinou kurýrní službu, balíky jsou kontrolovány všechny – příplatkové kurýrní služby vyřídí papírování za vás.

Kdy zboží obdržíte?

Doba doručení zásilky – prodejce by měl vyexpedovat zboží do 5 dnů, pokud není ujednáno jinak. China Air Post balík zpracovává přibližně týden, pokud půjde vše hladce a balík nespadne do celního řízení, obdržíte zboží během 3 až 4 týdnů od platby.

Sledování zásilky – pokud vám prodejce předal číslo zásilky (tzv. tracking number), můžete svůj balíček sledovat přes odkaz http://track-chinapost.com/ nebo http://www.17track.net/ Jakmile Česká pošta dostane zásilku k podání, můžete ji sledovat přes Českou poštu online. Pokud nemůžete ani po 2 týdnech vyhledat zboží, kontaktujte prodejce o správné informace.

Více informací se dozvíte na našem blogu o Aliexpressu, detailní průvodce nakupování na Aliexpress v češtině. Prišli ste na stránku zo Slovenska? Nakúpiť na AliExpress s cashbackom môžete aj tu.

Hodnocení uživatelů

 • 4,6

  Počet hvězdiček: 4,5 / 5

  3383 hodnocení

 • 5

  Počet hvězdiček: 5,0 / 5

  Už poněkolikáté a vždy super !!!

  Josef V. 7. 7. 2024

 • 5

  Počet hvězdiček: 5,0 / 5

  Sobchodem jsem velmi spokojená,děkuji

  Ivanka D. 6. 7. 2024

 • 5

  Počet hvězdiček: 5,0 / 5

  Vše doručili v pořádku v krátkém čase .

  Ivana K. 3. 7. 2024

Nejoblíběnější obchody z kategorie Online nákupní galerie

Jak PlnáPeněženka přesně funguje?

Registrace

Zdarma se zaregistrujte

U nás neplatíte žádné poplatky

Vyhledání obchodu

Vyhledejte si obchod

Na Plné Peněžence
jich máme přes 1200

Proklik na e‑shop

Proklikněte se na e‑shop

Tam nakupujte, jak jste zvyklí
a můžete využít i akčních nabídek

Získání cashbacku

Získejte cashback

Schválenou odměnu si můžete nechat hned vyplatit