Čínský nový rok 2022: rok vodního tygra

Pro asijské státy je tento svátek nejdůležitějším a největším v roce. Týká se nejen Číny, ale i Taiwanu, Vietnamu, Mongolska, Korei nebo Japonska. Nazývá se také Svátkem jara a pohybuje se mezi 21.lednem a 20. únorem. Toto datum je určeno astronomicky. Nový rok nastává s druhým novým měsícem po zimním slunovratu. Oslavy čínského nového roku začínají první dnem prvního lunárního měsíce a končí 15. dnem (Svátkem lampionů).

5. 1. 2022
Čínský nový rok 2022: rok vodního tygra

Rok 2022 v čínském kalendáři patří vodnímu tygrovi, začíná 1. února 2022 a končí 21. ledna 2023. Rok Tygra bude znamenat dynamiku a nadšení v tom, co budeme dělat. Voda přidá vitalitu, zralost, emoce a duchovní komunikaci. Tento rok bude pro všechny zvířata čínského horoskopu velmi hektický a energetický. Je to vhodná doba pro všechny, kteří chtějí změnit svůj životní styl a posunout se zase někam dál.

Jak ovlivní oslavy nového roku nákupy na AliExpress

Během oslav čínského nového roku počítejte s tím, že se vaše objednávky z AliExpress pozdrží. Továrny v Číně jsou v tomto období většinou zavřené. Nejlepší strategií je, objednat své zboží dříve, aby bylo odesláno včas. Jinak se dodání vašeho zboží se může protáhnout až o měsíc – podle toho, jak která továrna znovu rozjede výrobu.

Clo, DPH a dodání zásilek z AliExpress

Poslední dobou proběhlo mnoho změn a tak raději než objednáte, přečtěte si základní informace, které by vám mohly pomoci s orientací v této oblasti:

Změny v odbavování poštovních zásilek z AliExpress

Pokud svou odpověď nenaleznete, zkuste se zeptat v naší facebookové skupině, kde vám vždy někdo ochotně poradí:

AliExpress Česko – zkušenosti, rady a tipy jak nakupovat

Související slevy a akce

AKČNÍ CENY

AliExpress - Getaway deals - Warm UP
AliExpress logo

až 7,51 % zpět

Getaway deals - Warm UP

Akce končí za:

Akce končí:

Podobné články