Jak vyhledat produkty z evropských skladů na AliExpress

Jaké jsou hlavní výhody nákupů z evropských skladů? A jak vyhledat produkty z evropských skladů při nákupech na AliExpress?

28. 7. 2021
Jak vyhledat produkty z evropských skladů na AliExpress

Nákupy z evropských skladů se stávají velmi oblíbené a nabízejí vhodnou alternativu nákupů z Číny. Výhod nákupu z evropských skladů je více. Asi největší výhoda je rychlost doručení, balíček můžete mít doma už za méně než týden. A přestože se k nám  před novelou zákona dostávali informace, že nákupy z evropských skladů budou osvobozeny i od platby DPH, realita nás přesvědčila o opaku. Všechny nákupy z AliExpress podléhají  platbě DPH, a to i ty do 22 €, a podléhají platbě DPH i v případě vyfiltrování produktů z evropských skladů. Vysvětlení je jednoduché: i když je produkt v evropském skladě , prodejce má nejčastěji sídlo v třetí zemi, a proto podléhá platbě DPH.

Proč nakupovat z evropských skladů?

Kromě toho, že vám balíček bude doručený dříve než z Číny, výhodou nákupů z evropských skladů je i fakt, že takové nákupy nepodléhají celnímu řízení a vyhnete sa poplatkům poště za úkony spojené s proclením produktů. Jelikož se produkty nacházejí ve skladě některého ze států Evropské unie, zaplatíte při nákupu pouze DPH. AliExpress se na novelu zákona připravil a u každého produktu již uvádí kromě ceny produktu i daň (tax). Více v článku Nakonec to je jednodušší, než se čekalo. AliExpress vybere DPH za nás.

Jak vyhledat produkty z evropských skladů

Pojďme se nyní blíže podívat na to, jak filtrovat pouze produkty z evropských skladů. Přinášíme návod vyhledávání, pokud používáte pro své nákupy počítač a prohlížeč v mobilním telefonu nebo aplikaci AliExpress.

Návod pro mobilní aplikace

Nejprve je potřeba se přihlásit do Vašeho účtu na AliExpress a zvolit možnost "Account." Potom zvolte možnost dopravy (Ship to) a vyberte zemi Českou republiku (Czech republic). Následně už jen stačí přejít na úvodní stránku AliExpress a vyhledat produkt (například cover iPhone 11), kde se Vám zobrazí konkrétní nabídky produktů. Na závěr už jen kliknete na filtr a zvolíte možnost "Ship from," kde můžete vybrat zemi, z které chcete produkt doručit (například Česká republika nebo Španělsko). A je to, zobrazí se vám produkty s doručením z evropských skladů.

Abychom Vám vyhledávání ještě více zjednodušili, podívejte se na přehled pro pohodlné nastavení filtrování produktů z evropských skladů.

Aliexpress evropske sklady navodKrok č. 1: Přihlaste se do Vašeho účtu na AliExpress a klikněte na "Account" v dolním pravém rohu.

Aliexpress evropske sklady navod


Krok č. 2: V položce "Ship to" nastavte zemi doručení Českou republiku (Czech republic)

Aliexpress evropske sklady navod


Krok č. 3: Zkontrolujte zemi doručení v horním pravém rohu a vraťte se na úvodní stránku AliExpress.

Aliexpress evropske sklady navod


Krok č. 4: Na úvodní stránce AliExpress zadejte do vyhledávacího políčka název produktu, který hledáte a po zobrazení produktů klikněte na filtr v pravém horním rohu.

Aliexpress evropske sklady navod


Krok č. 5: Po zobrazení filtru zvolte zemi, z kterých chcete produkt doručit v sekci "Ship from."

Návod pro počítače a prohlížeče

Přihlašte se na Váš účet na AliExpressu a v horní liště zvolte možnost doručení do České republiky (Czech republic). Do vyhledávacího políčka napište produkt, který hledáte a zmáčkněte enter. Potom už jen ve filtru, v časti "Ship from" zvolte zemi, ze které chcete produkt doručit. Po zadání tohoto filtru se Vám zobrazí pouze produkty z evropských skladů.

Aliexpress evropske sklady Návod pro počítače a prohlížeče

Krok č. 1: Přihlaste se do Vašeho účtu na AliExpress a v horní pravé části obrazovky nastavte zemi doručení na Českou republiku (Czech republic).

Aliexpress evropske sklady Návod pro počítače a prohlížeče


Krok č. 2: Do vyhledávacího políčka zadejte název produktu, který hledáte. Po zobrazení produktů vyfiltrujte zemi, z které chcete, aby byl produkt doručený v sekci "Ship from."

Jak ještě víc ušetřit

Chcete kromě celních poplatků ušetřit i na samotném nákupu na AliExpress? Využijte při nákupu cashback portál Plná Peněženka a získejte část peněz z Vaší objednávky zpět.  Nákupem s cashbackem na AliExpress vám vrátíme až 5 % z ceny produktu.

Chcete se dozvědět ještě více o AliExpress?

Přejít na AliExpress a začít nakupovat >>

 

Související slevy a akce

SLEVA AŽ 70 %

AliExpress - Aliexpress Summer Sale
AliExpress logo

až 7,51 % zpět

Aliexpress Summer Sale

Slevy až 70 %

Akce končí za:

Akce končí:

Sleva US $8

AliExpress - Sleva USD 8 při nákupu nad USD 59
AliExpress logo

až 7,51 % zpět

Sleva USD 8 při nákupu nad USD 59

Akce končí za:

Akce končí:

Sleva US $12

AliExpress - Sleva USD 12 při nákupu nad USD 89
AliExpress logo

až 7,51 % zpět

Sleva USD 12 při nákupu nad USD 89

Akce končí za:

Akce končí:

Sleva US $18

AliExpress - Sleva USD 18 při nákupu nad USD 129
AliExpress logo

až 7,51 % zpět

Sleva USD 18 při nákupu nad USD 129

Akce končí za:

Akce končí:

Sleva US $25

AliExpress - Sleva USD 25 při nákupu nad USD 179
AliExpress logo

až 7,51 % zpět

Sleva USD 25 při nákupu nad USD 179

Akce končí za:

Akce končí:

Sleva US $40

AliExpress - Sleva USD 40 při nákupu nad USD 269
AliExpress logo

až 7,51 % zpět

Sleva USD 40 při nákupu nad USD 269

Akce končí za:

Akce končí:

Sleva US $80

AliExpress - Sleva USD 80 při nákupu nad USD 499
AliExpress logo

až 7,51 % zpět

Sleva USD 80 při nákupu nad USD 499

Akce končí za:

Akce končí: