Hity letní dovolené 2024

Pandemie koronaviru je dávno minulostí. Omezení v rámci cestování už neplatí a lidé cestují snad víc, než kdykoli předtím. Právě toto období nám ukázalo, že nic netrvá věčně a všechny naše plány se během jedné minuty mohou změnit. Mnoho lidí proto přestalo odkládat své vysněné destinace stranou a místo toho, aby pouze povídali o tom, jak moc a kam všude chtějí cestovat, skutečně to dělají.

23. 3. 2024 Katka B.
Hity letní dovolené 2024

Která místa byste letos měli vynechat a která by naopak neměla chybět na vašem seznamu? Ještě jste si nenaplánovali dovolenou, protože byste nejraději viděli všechno a tak zůstáváte doma, protože si nedokáže vybrat?

Pojďte se společně s námi podívat na přehled míst, která byste v roce 2024 rozhodně měli navštívit. K tomu všemu přidáme několik cestovatelských tipů, které vás možná přesvědčí a dovolenou si zabookujete ještě dnes.

Vyhněte se davům turistů

Chtěli byste jet na dovolenou, ale odrazuje vás spousta turistů, přeplněná místa a vysoké ceny? Nejnavštěvovanější místa si nechte na jindy. Například takový Řím se více vyplatí navštívit začátkem roku nebo v říjnu. V létě je tam příliš teplo a z přeplněných uliček se vám zatočí hlava.

Namísto toho zajeďte do malebného Toskánska a projděte se rovněž historickými uličkami Florencie. Zkuste Bari nebo Riminy. Namísto Milána zůstaňte raději v Bergamu.

Pověstné romantické kanály v Amsterdamu nahraďte nenápadným, ale hlavně turisty nepřeplněným Utrechtem nebo Rotterdamem.

Londýn je sice fajn, ale i tam vás bude čekat velké množství turistů. Navštivte raději Manchester nebo kompletně otočte a místo Anglie raději zavítejte do Edinburghu nebo Glasgow.

Dovolená rychle a jednoduše

Užijte si dovolenou ještě více díky cestovním kancelářím. V poslední době se znovu dostávají do obliby široké veřejnosti. Cestovní kanceláře totiž naplánují celou dovolenou za vás. Vy se už jen odvezete na místo určení a užíváte si program, který pro vás připravili.

Zkušení agenti, kteří vám ochotně poradí při výběru destinace, ubytování, ale i aktivit, navíc ušetří váš čas. Plánování dovolené umí být náročné právě kvůli tomu, kolik času to umí zabrat. Cestovní kanceláře vám ho umí ušetřit tím, že výše zmíněné aspekty jako hotel, letenky a jiné detaily rezervují za vás.

Další výhodou jsou často lepší ceny. Cestovní kanceláře mají větší přehled a tak mohou najít nabídky, které jsou mnohem výhodnější a na které byste vy natrefit vůbec nemuseli. Dokonce nabízí různé cestovatelské balíčky, které také ušetří vaši peněženku.

Při cestování mimo evropské destinace je obvykle třeba vyřídit i řadu jiných dokumentů. Právě cestovní kanceláře vám poskytnou podrobný přehled toho, co potřebujete ještě zařídit a k tomu poskytnou i všechny důležité informace.

Gastroturismus

Jídlo je často odrazem kultury a tradic určitého regionu. Cestování za gastro zážitky vám umožňuje prozkoumat a porozumět kultuře, historii a tradicím místní kuchyně. To vám může poskytnout hlubší pohled na danou destinaci a umožnit vám zažít autentické místní chutě a jídla.

Můžete ochutnat místní speciality, regionální pokrmy a jedinečné ingredience, které možná nejsou dostupné ve vaší domácí kuchyni. Kromě toho můžete experimentovat s různými kulinářskými styly.

Jídlo často spojuje lidi a cestování za gastronomickými zážitky vám umožňuje sdílet jídlo a pití s místními obyvateli i s ostatními cestovateli. Můžete se připojit k místním gastro slavnostem, trhům, festivalům nebo kulinářským túrám, což vám umožní poznat nové lidi a rozšířit své gastronomické obzory.

Cestování za gastronomickými zážitky může být vzdělávací a obohacující. Můžete se dozvědět více o historii, technikách přípravy, ingrediencích a kulinářských tradicích různých regionů a kultur. Tento druh cestování vám může poskytnout nejen chuťové, ale také vzdělávací zážitky.

Ušetřete díky cashbacku

Na Plné Peněžence se nachází spousta e-shopů, díky kterým může být vaše dovolená ještě méně zatěžující pro vaši peněženku.

Ubytování si můžete vybrat hned na několika portálech, přičemž mezi nejoblíbenější patří Booking, Agoda či Hotels.com. Pokud vás nebaví zůstávat jen na jednom místě a rádi byste zemi poznali víc, rezervujte si auto přes RentalCars.com a odneste si z vaší dovolené nezapomenutelné zážitky.

Letenky nebyly nikdy dostupnější. Díky široké nabídce leteckých společností se z pohodlí vašeho domova můžete rozhodnout nejen kam, ale také s jakou leteckou společností letět. Pro lepší rozhodování je zde pro vás také vyhledávač levných letenek Kiwi.com.

Během cest se může leccos přihodit. Ať se snažíte jakkoli a jste opatrní, někdy se drobné nehodě nevyhnete. Navštivte stránky ČSOB Pojišťovny a předtím, než se vydáte poznávat svět, si udělejte výhodné cestovní pojištění.

Katka B.

Autor Katka B.

 

Na Oravě dobře, na Oravě zdravě – přesně tohle často slyšíme z úst naší kolegyně Katky. Je vášnivou milovnicí historie a literatury, a proto se nemůžeme divit, že už prošlapala několikery tenisky jakožto lektorka na Oravském hradě. Kromě toho má ráda dobré pivo a kvalitní hudbu – na koncert Martina Garrixe je ochotná vycestovat i stovky kliometrů. Doma jí tedy často nenajdete a nepokoušejte se o to hlavně v pátek večer.