Srovnání nákupu: TEMU vs. AliExpress vs. SHEIN

Nákupní galerie se stále více dostávají do popředí. Na jednom místě naleznete vše, co potřebujete, navíc jsou to cenově výhodné produkty. Lidé si raději déle počkají, než by měli více zaplatit, vždyť v dnešní době se počítá každá koruna.

22. 4. 2024 Katka B.
Srovnání nákupu: TEMU vs. AliExpress vs. SHEIN

V tomto článku vám povíme vše, co potřebujete vědět o nakupování v oblíbených zahraničních a cenově dostupných e-shopech: TEMU, AliExpress a SHEIN. Podíváme se na to, jaké jsou výhody v nakupování na těchto platformách a proč byste právě tyto čínské giganty měli zařadit do seznamu oblíbených zahraničních e-shopů.

5 důvodů, proč nakupovat na TEMU

TEMU je platforma, která vám nabízí luxusní zážitek z nakupování. Na TEMU shopaholici objeví nejnovější módní trendy, kosmetiku, elektroniku a další produkty.

Přístup k exkluzivním nabídkám a slevám

TEMU nabízí přístup k exkluzivním nabídkám a slevám na špičkové módní produkty, které nikde jinde nenajdete. Aplikace se spojila s některými z nejznámějších výrobců, které prostřednictvím aplikace nabízí své produkty za velkoobchodní ceny. To znamená, že nakoupíte značkové produkty za bezkonkurenční ceny.

Nákup odkudkoli a kdykoli

TEMU je online nákupní platforma, ke které je možný přístup odkudkoli a kdykoli. Prohlédněte si širokou škálu produktů různých značek a nakupujte z pohodlí svého domova. Aplikace také poskytuje bezproblémové nakupování s jednoduchou navigací a uživatelsky přívětivým rozhraním.

Vysoce kvalitní produkty

TEMU nabízí jen kvalitní produkty od známých výrobců. Tým odborníků aplikace pečlivě vybírá produkty, aby zajistil, že splňují nejvyšší standardy kvality. Můžete si být jisti pravostí a kvalitou produktů, které si na TEMU koupíte.

Vynikající zákaznický servis

TEMU poskytuje vynikající služby zákazníkům. Aplikace má specializovaný zákaznický servis, který je k dispozici 24/7, aby vám pomohl s jakýmikoli dotazy nebo problémy. Platforma navíc uplatňuje zásady bezproblémového vrácení, což znamená, že můžete vrátit produkty z objednávky, pokud s nimi nejste spokojeni.

Ušetřené peníze

TEMU vám pomáhá šetřit peníze díky nabídce produktů prémiové kvality za velkoobchodní ceny. S TEMU si tak můžete pořídit špičkové módní produkty za zlomek ceny a dopřát si lásku k módě, aniž byste se museli omezovat. TEMU navíc nabízí téměř na všechno bezplatnou dopravu s doručením zpravidla do 14 dnů.

5 důvodů, proč nakupovat na AliExpressu

AliExpress je populární online tržiště, které spojuje miliony prodejců z Číny a dalších zemí s rozsáhlou globální zákaznickou základnou. S rozsáhlým sortimentem produktů včetně elektroniky, módy, domácích potřeb a dalších je AliExpress tou správnou volbou pro cenově dostupné nákupy z pohodlí domova.

Bezkonkurenční ceny

AliExpress vychází z modelu přímého nákupu, díky kterému můžete nakupovat produkty přímo od výrobců, čímž se významně snižují náklady pro zprostředkovatele.

Různorodý výběr produktů

Na AliExpress.com profitujete z jedinečného sortimentu produktů. Od trendy vychytávek až po jedinečné módní doplňky, platforma uspokojuje opravdu různé chutě a preference.

Záruka ochrany kupujícího

AliExpress uplatňuje silnou politiku ochrany kupujících, která zajišťuje, že máte nárok na vrácení peněz nebo výměnu v případě nesrovnalostí nebo nedodání objednávky.

Globální doprava

AliExpress poskytuje celosvětové možnosti přepravy, díky čemuž je dostupný pro zákazníky v různých regionech. Tento globální dosah vám umožňuje přístup k produktům, které nemusí být snadno dostupné na místním trhu.

Uživatelské recenze a hodnocení

A konečně, seznamy produktů na AliExpressu často obsahují recenze a hodnocení uživatelů, což vám umožňuje činit informovaná rozhodnutí na základě předchozích zkušeností zákazníků.

5 důvodů, proč nakupovat na SHEIN

SHEIN je často preferovanou volbou pro mnoho žen, neboť nabízí bezproblémové a snadné nakupování. Díky více interaktivním funkcím můžete prohlížet a nakupovat ty nejlepší produkty dle vašeho vkusu a nálady na jedné z nejlepších nákupních platforem

Cenově dostupný

SHEIN se za pár let stal známým a populárním hlavně mezi ženami, neboť nabízí trendy a stylové produkty za dostupné ceny v porovnání se svými konkurenty. SHEIN oceníte hlavně díky velkému množství různých stylů oblečení za nízké ceny a pravidelným slevám.

Denně nové styly a střihy

Jelikož SHEIN pracuje na obchodním modelu „Fast Fashion“ nebo česky „rychlé módy“, denně na této platformě najdete nové módní trendy, a to se netýká jen oblečení. SHEIN nabízí široký výběr produktů v různých kategoriích, jako jsou doplňky, oblečení, obuv a bytové doplňky. SHEIN navíc často aktualizuje dostupnost produktů a jejich ceny, čímž zajišťuje přístup k nejnovějším trendům.

„User friendly“ a personalizovaný

SHEIN má uživatelsky přívětivou webovou stránku a aplikaci, která vám usnadní prohlížení produktů, zadávání objednávek a sledování zásilek. SHEIN je navržen tak, aby byl intuitivní a vizuálně přitažlivý se snadným ovládáním. Navíc posouvá personalizaci na vyšší úroveň. Shromažďováním údajů o vašem nákupním chování, preferencích a minulých nákupech poskytuje přizpůsobená doporučení produktů.

Doporučení velikosti a střihu

SHEIN nabízí na své webové stránce průvodce velikostí, díky které si můžete být při nákupu jistější. Vše, co musíte udělat, je odpovědět na několik otázek o vaší výšce, váze a mírách. SHEIN navíc zobrazuje obrázky tvarů bříška a boků, které vám pomohou nalézt perfektní střih. Po vyplnění podrobností získáte nejlepší výsledky.

Rychlé doručení a možnost vrácení

SHEIN nabízí několik možností dopravy, jako je standardní, expresní a doručení následující den. To vám umožňuje vybrat si možnosti dopravy, které nejlépe vyhovuje vašim potřebám. SHEIN má globální logistickou síť, díky které se této platformě daří rychle dodávat produkty po celém světě. Kromě toho můžete vrátit produkty ve stanovené lhůtě nebo produkty z objednávky vyměnit. SHEIN je v porovnání s konkurencí poměrně shovívavý, což pomáhá budovat důvěru a loajalitu.

Finální srovnání

Katka B.

Autor Katka B.

 

Na Oravě dobře, na Oravě zdravě – přesně tohle často slyšíme z úst naší kolegyně Katky. Je vášnivou milovnicí historie a literatury, a proto se nemůžeme divit, že už prošlapala několikery tenisky jakožto lektorka na Oravském hradě. Kromě toho má ráda dobré pivo a kvalitní hudbu – na koncert Martina Garrixe je ochotná vycestovat i stovky kliometrů. Doma jí tedy často nenajdete a nepokoušejte se o to hlavně v pátek večer.