Zrušení objednávky po zaplacení

Objednali jste si nákup a po zaplacení jste si koupi rozmysleli? Nevadí! Objednávku můžete ihned po objednání a zaplacení také zrušit a AliExpress vám peníze na váš účet vrátí zpět.

22. 2. 2017 (aktualizace 22. 11. 2023)
Zrušení objednávky po zaplacení

Jak na zrušení objednávky na AliExpressu

Zaplacenou objednávku zrušíte docela jednoduše. Přejděte na výčet svých objednávek. Musíte počkat, až Aliexpress objednávku potvrdí. V záložce Order se ukáže objednané zboží s časem vyřízení objednávky. Tlačítkem Cancel Order (které je hned vedle) tlačítkem objednávku zrušíte. Zrušit lze pouze objednávku, která ještě není poslána. Pokud prodejce objednávku již poslal, zrušit ji nelze, proto je potřeba si pospíšit s rozhodnutím, jestli objednávku rušit budete. Někteří prodejci zboží posílají pár minut po doručení objednávky, někdy máte času víc.

Po kliknutí na tlačítko Cancel order se zobrazí dvě možnosti: Extend Processing Time a Request Order Cancellation – žádost o zrušení objednávky.  Po kliknutí na žádost o zrušení se objeví kolonka s důvody pro zrušení objednávky. Vyberete, proč objednávku rušíte, a potvrdíte klliknutím na tlačítko Submit. Následně se objednávka změní na Awaiting Cancellation. V tu chvíli se k situaci může vyjádřit prodejce, který v drtivé většině se zrušením souhlasí.

Doba návratu peněz závisí na způsobu platby. Většinou jsou peníze na účtu zpět do 15 dní. Jak dlouho trvá, než se peníze připíšou zpět, je uvedeno v tabulce níže.

Bez názvu

Průběh vrácení peněz vidíme na svém účtu na Aliexpress v záložce Financial, která je hned vedle Order.

Bez názvu

Pokud si svůj nákup na poslední chvíli rozmyslíte, nebojte se jej zrušit a zažádat si o vrácení peněz zpět.

Související slevy a akce

AKČNÍ CENY

AliExpress - Akční zboží - Under US $2.99
AliExpress logo

až 7,51 % zpět

Akční zboží - Under US $2.99

Akce končí za:

Akce končí:

Podobné články