Profi pekařem s nohama nahoře

Kdo by nemiloval tu libou vůni, která se nese celým bytem, když se těsto v troubě pomalu mění v lahodný koláč? Téhle vůni ale často předchází úmorné hodiny hnětení, šlehání a míchání, po kterých máme oteklé nohy a namožené ruce. Jak moc nám s tímto může pomoct kuchyňský robot od Klarstein pro vás testovala kolegyně Lenka.

26. 3. 2022 Lenka H.
Recenze Klarstein

Celkové hodnocení

Počet hvězdiček: 5,0 / 5

Když jednu domácnost sdílí milovníci buchet, koláčů a dortů, je trouba zapnutá alespoň jednou týdně. A když úplně ze všeho milujete kynuté buchty, při zadělávání těsta si pořádně zamakáte. A protože nechci mít ruce jako Schwarzeneger, možnost vyzkoušet kuchyňský robot značky Klarstein Bella jsem opravdu uvítala. A musím říct, že je to pomocník, bez kterého už nikdy nebudu péct.Recenze Klarstein: Kuchyňský robot Bella

Na stránkách Klarstein.cz mají velkou nabídku kuchyňských robotů různých velikostí, funkcí a hlavně barev (protože barva je pro dámu samozřejmě nejdůležitějším parametrem při výběru :-) ). Já si vybrala robot červený, který krásně zapadl do mojí kuchyně. 

Můj nový pomocník má mísu o objemu přes 5 litrů, takže jde zadělat až 2 kilogramy těsta, které s výkonem 2 000 W a 6 rychlostmi zvládne jako nic. Součástí balení jsou také 3 nástavce – na hnětení, míchání a šlehání, takže ani piškotové těsto není problém. Mísy lze navíc na e-shopu dokoupit a vybrat si podle to, jestli jste levák nebo pravák. Výhodou je také otvor ve víku mísy, kterým lze přidávat ingrediance klidně i během hnětení či šlehání.

Recenze Klarstein: Kuchyňský robot Bella baleníDoručení mého červeného robota bylo rychlé, a tak jsem mohla hned začít s testovacím těstem na kynuté „kostkované“ buchty. Nejdříve jsem byla trochu nervózní, zda robot nebude na vysoký výkon „poskakovat“ po kuchyňské lince a dělat jiné vylomeniny, a tak jsem začala zvolna a zapnula ho na první stupeň. Ten je ale opravdu pomalý, takže jsem se postupně osmělila a roztočila jsem hnětací nástavec na plný výkon. Díky přísavkám, kterými se robot přichytí ke každé podložce, se tento proces obešel bez skákání po kuchyňské lince a já jsem mohla být v klidu. Robot je nicméně poměrně hlučný, a tak doporučuji pečení nenechávat na pozdní večerní hodiny nebo na dobu, kdy vám doma spí malé dítě.

Byla jsem opravdu překvapená, jak krátkou dobu Bella na těstu „pracovala“, než bylo krásně uhnětené a připravené kynout. Zezačátku jsem samozřejmě celý proces úzkostlivě sledovala. Když jsem ale s robotem pracovala poněkolikáté, mohla jsem ho pustit a jít si třeba zalít kafe nebo připravovat ingredience na polevu koláče.

Tohle obzvlášť oceňuji při šlehání sněhu z bílků. Stát nad mísou bůhvíjak dlouho a snažit se Recenze Klarstein: Kuchyňský robot Bellarukou v křeči udržet šlehač, mě vždy vytáčelo. Robota stačí pustit, hodit nohy nahoru a sníh je za chvíli hotový.


Moje hodnocení

Kuchyňský robot Karlstein Bella se rozhodně stal nepostradatelným pomocníkem v naší domácnosti. Díky němu máme ke kávě naše milované buchty a koláče takřka bez práce. A až se syn naučí chodit, budu ho moci díky mojí „Belle“ poslat do světa i s rancem plným nadýchaných buchet.

Až budu hledat dalšího pomocníka do domácnosti určitě půjdu nejdříve na stránky Klarstein.cz, kde je opravdu velký výběr, jednoduché vyhledávání a skvělé popisy u nabízeného zboží.

Bella kuchyňský robot

Bella kuchyňský robot

  • Barva: červená
  • Výkon: 2000 W
  • Objem: 5,2 l
  • Hmotnost: cca 6 kg
  • Nástavce: míchací hák, hnětací hák, šlehač

3 099,00 Kč

Nakup s cashbackem

Celkové shrnutí

  • Vysoká funkčnost
  • Vyměnitelné nástavce
  • Otvor ve víku pro přidávání ingrediencí
  • Přísavky, které robota drží na místě
  • Hlučnost

Počet hvězdiček: 5,0 / 5

Nakup s cashbackem

Lenka H.

Autor Lenka H.

Díky Lence bychom si nejspíš v Českých Budějovicích mohli otevřít pobočku. Je totiž v našem týmu další v řadě, kdo odtud pochází. Co kdekoho překvapí, je, že miluje práci s čísly, tabulkami a vůbec má ráda ve všem systém a pořádek, který jí teď ovšem narušuje její syn. Je taky sporťanda. Když má čas, ráda plave, běhá nebo chodí se synem na dlouhé procházky. A když náhodou jede sama v autě, neváhá a z plna hrdla si zazpívá. Co ale nesnese, jsou ryby na talíři.

Klarstein.cz logo

O Klarstein.cz

Na stránkách designové německé značky Klarstein.cz nabízejí kromě široké nabídky robotů a příslušenství spoustu dalších pomocníků nejen do kuchyně. Vybrat si zde můžete také z domácích spotřebičů, jako jsou lednice, digestoře či mikrovlnky a koupíte si u nich taky klimatizace nebo radiátory, grily i čističky vzduchu.

Podobné články