Recenze VIF sport: sluneční brýle na sport a jiné aktivity

Tři lidé a několik typů slunečních brýlí od VIF Sports. Na sportovní i nesportovní aktivity – každý s jinými potřebami a očekáváními. Zjistěte, jak si vedly brýle podle recenzí našich kolegů a vyberte si ty nejlepší pro své aktivity na slunci!

26. 4. 2024
Recenze VIF sport: sluneční brýle na sport a jiné aktivity

Celkové hodnocení

Počet hvězdiček: 5,0 / 5

Znáte to – hledáte ideální sluneční brýle pro své aktivity, ale kdo by vám mohl dát lepší tip než ti, kdo je vyzkoušeli na vlastní kůži? Tři naši kolegové – Lenka, Vendy a Pepa – se pustili do testování různých typů slunečních brýlí od české značky VIF. Od pěších výletů, přes cyklistiku až po rybaření. Každý přinesl svůj pohled a zkušenosti. Přečtěte si jejich dojmy a zjistěte, který model by mohl být ten pravý pro vaše sluneční dobrodružství!

Brýle VIF ONE stylovka na sport i do města

Klasické sportovní sluneční brýle mi dlouho ve výbavě chyběly. Měla jsem cyklistické brýle, které jsem jinak než na kolo nerada nosila. Na běžné nošení nevypadaly nic moc. Objednala jsem si modré zrcadlové brýle s výměnnými skly s fotochromatičností, které byly součástí balení a navíc polarizační skla. Že si můžu objednat náhradní zorníky do brýlí mi přijde skvělé. Byla jsem zvědavá, jak si všechny povedou.

Brýle jsem testovala na několikadenním pěším výletu, během kterého mělo být jak krásně slunečno, tak střídavě pod mrakem s možností menšího deště. Nejvíc jsem byla zvědavá na fotochromatická neboli samozabarvovací/samozatmavovací skla, se kterými jsem výlet také začala. Cesta vedla střídavě lesem a loukami a já jsem nezaznamenala problém s nutností mhouřit oči za jasného poledního slunce ani problém s tím, že bych hustém lese hůř přes brýle viděla. Vlastně jsem zapomněla, že nějaké na sobě mám. Skvělé na brýlích je, že jsou zorníky větší než klasické sluneční brýle, které jsem dosud měla. Díky tomu se na okolní krajinu nedívám skrz obroučky, ale mám velký rozhled.

Jako další jsem vyzkoušela modrá zrcadlová skla, která jsou za mě stylová. Díky jejich nošení, jsem si všimla, že vše kolem má jasnější barvy, hlavně v počasí, kdy je trochu šedivo, ale se slunečními brýlemi jsou barvy jasnější a živější.

U polarizačních skel jsem byla hlavně zvědavá, jak si poradí s odrazem displeje mobilu, přes některá skla totiž nejde vidět. U brýlí VIF One jsem tento problém nezaznamenala.

Nošení brýlí je pohodlné, ani po celodenním nošení jsem neměla potřebu je sundávat, nikde mě netlačily. Vypadají křehce, ale na brýle je celoživotní záruka, takže by měly něco vydržet. Trochu jsem se bála výměny skel, ale po troše cviku a zjištění, že jsou skla krásně ohebná a nezlomí se, už výměnu zvládám celkem rychle.

VIF One Black x Ice Blue

VIF One Black x Ice Blue

 • Rozměry: výška 61 x šířka 143 x délka 165 mm
 • Hmotnost: 29 g
 • Skla potažena hydrofobním filtrem
 • Skla odolná proti poškrábání
 • V balení: zrcadlový zorník s filtrem UV 400, černý polarizační nebo fotochromatický zorník, obal na brýle, hadřík z mikrovlákna, odolné cestovní pouzdro
 • Doživotní záruka

1 599,00 Kč

Nakup s cashbackem

Zátěžový test pro brýle VIF TWO v Alpách

Můj taťka je opravdu zapálený cyklista, a tak si samozřejmě kromě kvalitních jízdních kol (silniční a do terénu) zakládá na kvalitním oblečení a doplňcích na kolo. Když tedy přišla nabídka od e-shopu VIF Sport na vyzkoušení cyklistických brýlí, hned jsem věděla kdo jim dá opravdový zátěžový test.

První co taťku zaujalo, bylo luxusní balení brýlí. Přišly v luxusním ochranném pouzdru. Součástí balení byl i sametový ochranný vak na brýle a černá polarizační skla proti opravdu ostrému slunci s UV400 filtrem. 

To nejdůležitější ale samozřejmě bylo, jak si brýle povedou v zátěžovém testu, a tak s nimi vyrazil zdolat pár kopců do Tauplitz. Jedna z mnoha věcí, kterou na brýlích VIF Two ocenil je jejich lehkost. Díky materiálu TR90, ze kterého je vyroben rám, váží pouhých 32 gramů. Jsou opravdu lehké a na obličeji je téměř necítíte, jsou tedy zároveň i velmi pohodlné. Skla jsou odolné vůči poškrábání, pohlcují méně vlhkosti a tak se nezamlžují jako tomu může u některých cyklistických brýlí být.

Další věc, kterou taťka oceňuje, je viditelnost v brýlích, i když není úplně jasno a je mírně pod mrakem. Přes brýle VIF Two je jasně vidět bez sebemenších problémů. V neposlední řadě na brýlích ocenil jejich design.

Taťka vždy dával přednost známým cyklo značkám, nicméně tyto brýle označil za opravdu kvalitní a je s nimi spokojený. Vlastní opravdu celou sbírku cyklistických brýlí, tyto se ale staly celkem rychle jeho favoritem. I proto se rozhodl s nimi letos v létě zdolat pár kopců v Itálii. Vzhledem k tomu co vše brýle VIF Two zvládnou, jsou i za přívětivou cenu. Dáveme tedy 5 hvězd z 5.

VIF Two Black x Blue

VIF Two Black x Blue

 • Rozměry: výška 65 x šířka 145 x délka 165 mm
 • Hmotnost: 32 g
 • Skla potažena hydrofobním filtrem
 • Skla odolná proti poškrábání
 • V balení: barevný zorník s filtrem UV 400, černý polarizační nebo fotochromatický zorník, obal na brýle, hadřík z mikrovlákna, odolné cestovní pouzdro
 • Doživotní záruka

1 599,00 Kč

Nakup s cashbackem

Polarizační skla brýlí VIF ONE i pro rybáře

Jako vášnivý rybář-muškař si nedovedu představit pobyt u vody bez kvalitních polarizačních brýlí. V mém arzenálu proto naleznete hned několik typů: od tmavých pro ostré sluneční světlo až po žlutá skla ideální pro šeré podmínky. Když se mi naskytla příležitost otestovat polarizační brýle od značky VIF, neváhal jsem ani minutu.

Pro tento test jsem zvolil model VIF All Black Polarized, určený speciálně pro extrémně jasné dny. Rozhodl jsem se, že brýle podrobím náročnému testu na řece Soče ve Slovinsku, známé jako „Mekka“ evropských muškařů. Tento kout nabízí výzvy v podobě bílých vápencových planin, mezi nimiž se vine krystalicky čistá, azurově modrá řeka Soča – ideální podmínky pro testování.

Původní plán pěti dnů testování se kvůli proměnlivému dubnovému počasí zkrátil na jediný den plný slunce, který následovaly dva deštivé dny a povodňové stavy. Naštěstí tento jeden den pravého slovinského počasí stačil k důkladnému otestování brýlí.

První, co na brýlích zaujme, je jejich neuvěřitelná lehkost – váží pouhých 29 gramů. Tento aspekt ocení každý rybář, který nechce přidávat zbytečnou váhu k již tak plné vestě s vybavením a umělými muškami. Navzdory své lehkosti jsou brýle překvapivě robustní a odolné vůči nechtěným poškozením.

Během testu jsem brýle nosil po celý den a musím konstatovat, že dokonale odfiltrovaly ostré sluneční záření a polarizační filtr efektivně eliminoval odlesky z vodní hladiny. Ačkoliv tyto brýle nebyly primárně navrženy pro rybáře, mohu je vřele doporučit všem, kteří hledají spolehlivého partnera pro své letní (nejen) rybářské výpravy. U mě si brýle VIF All Black Polarized našly stálé místo v rybářské výbavě.

VIF One ALL Black Polarized

VIF One ALL Black Polarized

 • Rozměry: výška 61 x šířka 143 x délka 165 mm
 • Hmotnost: 29 g
 • Skla potažena hydrofobním filtrem
 • Skla odolné proti poškrábání
 • V balení: černý polarizační zorník, obal na brýle, hadřík z mikrovlákna, odolné cestovní pouzdro
 • Doživotní záruka

1 399,00 Kč

Nakup s cashbackem

Vifsports.cz logo

O Vifsports.cz

Sluneční brýle české značky VIF byly vyvinuty ve spolupráci s cyklisty, atlety, běžci a dalšími sportovci pro komfortní ochranu a nošení při sportu. Jedinečné brýle s výměnnými zorníky s doživotní zárukou na mechanické poškození.