Esperto 2 Caffe od Tchiba: Náš tichý a pohodlný barista

Co je po ránu lepší, než čerstvě připravená káva? V naší nejnovější recenzi se podíváme pod pokličku kávovaru Tchibo a zjistíme, jestli dokáže poskytnout ten správný šálek energie pro váš každodenní start. Na jaké způsoby můžete kávu připravovat a jak moc vám tento kávovar usnadní vaše ranní rituály? To vše se dočtete v dnešním hodnocení, které pro vás sepsal kolega Marek.

20. 4. 2024
plnoautomatický kávovar Tchibo

Celkové hodnocení

Počet hvězdiček: 4,5 / 5

Při výběru kávovaru do vícečlenné domácnosti nebo do menší kanceláře by dle mého názoru měl být kladen důraz především na jednoduchost obsluhy i údržby spotřebiče. A to tak, aby si každý, kdo si chce v kávovaru připravit šálek životabudiče, poradil za běžných okolností sám a nemusel se obracet na zkušenější uživatele. Vedle snadné obslužnosti samozřejmě existuje i další řada nároků na to, jak by měl kávovar vypadat a co by měl umět.

Za tímto účelem jsme si pořídili do kanceláře Plné Peněženky kávovar Tchibo Esperto 2 Caffe. A jak naše představy naplnil? To vám prozradím v následujících řádcích.

Esperto 2 Caffe od Tchiba: Náš tichý a pohodlný barista

Hned po vybalení jsem ocenil, jak snadné bylo uvedení přístroje do provozu. Stačilo kávovar vyndat z krabice, sundat pár nalepených ochranných fólií, vložit odpadové nádobky a po důkladném opláchnutí i nádobku s vodou. Od otevření krabice ke konzumaci prvního šálku nás nedělila ani čtvrthodinka.

Jak snadno se kávovar uvádí do provozu, tak snadno se i obsluhuje a udržuje. S jakoukoli nejasností vám pomůže přehledný a srozumitelný manuál. Ale ještě než se dostaneme k recenzi jako takové, pojďme se podívat na design přístroje.

Kávovar přitahuje pozornost svým moderním designem a je dostupný v několika barevných provedeních, což umožňuje snadné sladění s interiérem vaší kuchyně. Naše volba padla na model v celočerném provedení, které elegantně doplnilo kuchyňský interiér. Přístroj zaujme štíhlým tělem a výrazným, avšak snesitelně velkým logem výrobce, na předním panelu. Za ocenění stojí skutečnost, že nádobka s vodou se ukládá do zadní části přístroje, což působí kompaktně a neruší to celkový dojem. Zajímavým a moderně působícím detailem je osvětlení šálku v průběhu přípravu kávy. 

Esperto 2 Caffe sice nevyniká mezi ostatními v kávovary v počtu druhů kávy, které si z něj můžete připravit, přesto však nabízí několik základních kombinací, jež by měly naprostou většinu konzumentů bdělosti uspokojit. 

Na výběr jsou dvě základní varianty kávy: espresso a crema. Liší se tím, že druhá varianta obsahuje větší poměr vody a na povrchu, jak už název napovídá, má vrstvu krémové pěny. Kávovar má přednastavený objem pro obě varianty, ale můžete si ho upravit podle vlastních představ. Nastavitelný objem šálku má rozmezí od 25 do 250 ml. Nejnižší možný objem se již blíží obvyklé velikosti ristretta (většinou se podává v množší 20-22 ml).

Díky tomu, že je kávovar plnoautomatický, si pro espresso i crema kávu můžete vybrat, zda ji chcete ve slabší či silnější podobě. Pokud preferujete silnější kávu, tak jako já, je zapotřebí ještě před výběrem velikosti šálku stisknout tlačítko intense. Každý si navíc může přizpůsobit chuť prostřednictvím výběru stupně mletí kávy od nejjemnější až po nejhrubší. Byť by se mohlo zdát, že počet variant pro přípravu kávy je u Esperto 2 Caffe skromný, ve vzájemné kombinaci vytvářejí všechny volby dostatečný prostor pro experimentování s chutí.

Přístroj je vybaven dvojitou výpustí, což umožňuje současnou přípravu dvou šálků kávy, a to je obzvlášť praktické pro domácnosti s více kávomily a v kanceláři může tato funkce pomoci zkrátit frontu čekatelů na šálek :).

Co kávovaru chybí, je nahřívací deska na šálky. Chcete-li si kávu připravit do předehřátého hrnečku, aby vám v něm tekutina nevystydla příliš brzy, musíte si poradit trochu “partyzánsky”. Šálek můžete naplnit přímo z kávovaru horkou vodou, rychle jí odlít do dřezu a co nejdříve naplnit znovu kávou.

Musíte však dbát na to, abyste se horkou vodou neopařili. Opaření hrozí i při kontaktu s boční částí kávovaru v průběhu přípravy kávy. Z přístroje totiž vychází menší množství páry. Nicméně varuje před tím i samotný výrobce. 

Kávovar disponuje zásobníkem na vodu o objemu 1,4 litru, zásobníkem na kávová zrna o objemu 300 g a odpadovou nádobkou na zhruba 15 lógrových “placek”, což je dostatečné pro pravidelné použití bez neustálého doplňování a údržby. Osobně jsem vypozoroval, že průměrný počet šálků, které lze připravit bez nutnosti provedení některého z údržbových kroků, se blíží k desítce.

Údržba kávovaru je srovnatelně snadná, jako jiné modely na trhu. Od vyjmutí a čištění spařovací jednotky až po proces odvápnění, vše bylo navrženo tak, aby to co nejméně zatěžovalo uživatele. Výrobce doporučuje pravidelnou údržbu pro zachování optimální funkčnosti a životnosti přístroje.

Dalším nezanedbatelným plusem spotřebiče je jeho tichý chod. Když si připravujete kávu, nemusíte se obávat, že byste tím rušili někoho ve vedlejší místnosti, a to není u každého kávovaru samozřejmostí. V neposlední řadě ve prospěch Esperto 2 Caffe hovoří slušný poměr cena/výkon. 

Plnoautomatický kávovar Tchibo »Esperto2 Caffè«

Plnoautomatický kávovar Tchibo »Esperto2 Caffè«

 • Funkce Double Cup pro současnou přípravu dvou káv
 • Zásobník na vodu s objemem 1,4 l, volně přístupný
 • Obzvlášť velký zásobník na kávu s objemem 300 g s průhledným okénkem
 • Programovatelné množství nápoje od 25 do 250 ml
 • Kompaktní design: šířka pouhých 18 cm
 • Snadné čištění díky vyjímatelné spařovací jednotce
 • Automatické upozornění na odvápnění
 • Výškově nastavitelná výpust s osvětlením šálku
 • Včetně 1kg kávy Barista Espresso pro držitele TchiboCard

6 999,00 Kč

Nakup s cashbackem

Shrnuto a podtrženo, pro nenáročné uživatele, kteří plánují využívat kávovar doma nebo v menší kanceláři společně s ostatními, je Esperto 2 Caffe od Tchibo investicí, kterou můžeme bez váhání doporučit.

Celkové shrnutí

 • poměr cena výkon
 • jednoduché ovládání i údržba
 • spokojenost s chutí připravených nápojů
 • design
 • omezený výběr kávových nápojů
 • chybí nahřívací deska na šálky

Počet hvězdiček: 4,5 / 5

Nakup s cashbackem

Tchibo.cz logo

O Tchibo.cz

Známý prodejce kávy a celé řady dalších produktů od elektroniky, oblečení až po dekorace a doplňky do domácnosti.

Související slevy a akce

SLEVA 30 %

Tchibo.cz - Sleva 30 % na nejlevnější produkt
Tchibo.cz logo

až 3,85 % zpět

Sleva 30 % na nejlevnější produkt

Akce končí za:

Akce končí:

NÁŠ TIP

Tchibo.cz - Kolekce Jedeme kempovat
Tchibo.cz logo

až 3,85 % zpět

Kolekce Jedeme kempovat

Akce končí za:

Akce končí:

SLEVA AŽ 47 %

Tchibo.cz - Když káva, tak TCHIBO!
Tchibo.cz logo

až 3,85 % zpět

Když káva, tak TCHIBO!

Sleva na kávu, kávovary a kávové příslušenství

Akce končí za:

Akce končí:

NÁŠ TIP

Tchibo.cz - Kolekce Dotyk léta
Tchibo.cz logo

až 3,85 % zpět

Kolekce Dotyk léta

Akce končí za:

Akce končí:

NÁŠ TIP

Tchibo.cz - Koupelna na modré vlně
Tchibo.cz logo

až 3,85 % zpět

Koupelna na modré vlně

Akce končí za:

Akce končí:

SLEVY AŽ 50 %

Tchibo.cz - Jarní výprodej
Tchibo.cz logo

až 3,85 % zpět

Jarní výprodej

Akce končí za:

Akce končí:

Podobné články