Recenze Alza: Robotický vysavač Siguro

Vítejte do světa bezstarostného úklidu s robotickým vysavačem Siguro. V této recenzi vám kolegyně Lenka přináší přehled a hodnocení funkcionality, výkonnosti a dalších detailů, které dělají z tohoto zařízení dokonalého pomocníka pro domácí úklidové potřeby. Od elegantního designu po inteligentní funkce navigace a účinné vysávání, zjistíte, proč je tento vysavač ideální volbou pro moderní domovy.

5. 4. 2024
Recenze Alza: Robotický vysavač Siguro

Celkové hodnocení

Počet hvězdiček: 5,0 / 5

Už nějakou chvíli jsem uvažovala o koupi robotického vysavače, protože vysávání a vytírání nepatří zrovna mezi mé oblíbené činnosti. Rozhodnutí o pořízení robotického vysavače bylo tedy docela rychlé, stačilo už jen vybrat ten správný kus. Bydlím v menším bytě, nemám koberce ani zvířata, ale potřebovala jsem, aby se vysavač dostal i pod nábytek. Jeho výška byla tedy pro mě zásadním faktorem, zatímco přesnost navigace pro mě byla v tomto případě podružná.

Robotický vysavač s mopem

Po doručení a rozbalení jsem zjistila, že mi do domácnosti přibyl elegantní pomocník na úklid v černé lesklé barvě. V balení byl také mopovací nástavec, dálkové ovládání i s bateriemi, náhradní postranní metličky, štětec na čištění, magnetická páska k vymezení oblasti, kam nemá vysavač zajíždět, a samozřejmě dokovací stanice a napájení.

Je to můj první robotický vysavač, takže jsem byla hodně zvědavá. Po zapojení a úvodním nabití jsem vysavač nedočkavě pustila přes tlačítko na těle vysavače, abych rovnou vyzkoušela, jak se bude v terénu chovat. Byla jsem nadšená a vlastně byla i zábava ho sledovat. Vysával líp než tyčový vysavač, který jsem do té doby používala a který za sebou nechává drobky, a navíc je těžké se s ním dostat hlouběji pod nábytek. 

Díky tomuhle robotickému mazlíkovi se konečně dá dostat pod nábytek jinak než po čtyřech se smetákem a lopatkou. Zvládá skvěle i to velké množství nohou nábytku, které musí překonávat. Nejen židle a stoly, ale také některé skříně. Výška 8,5 cm je ideální, dostane se tak téměř všude a krásně obkrouží nohy židlí, včetně té kolečkové.

Zkoušela jsem vysavač spouštět jak přes dálkové ovládání, tak přes aplikaci TUYA, kterou jsem podle návodu nainstalovala vcelku bez problému. Jen je potřeba počítat s tím, že je nutné připojení Wifi na pásmo 2,4 GHz. S používáním dálkového ovládání jsem rychle skončila ve chvíli, kdy jsem nainstalovala a poprvé vyzkoušela aplikaci. Na ovladač se mi teď práší. V aplikaci i na ovladači můžu naplánovat dobu úklidu a přepínat mezi režimy v průběhu úklidu. Na rozdíl od ovládání mám mobil neustále po ruce. Na aplikaci v mobilu reaguje robot výborně a vidím v něm i přehledovou mapu, která se postupně vytváří tak, jak zrovna uklízí, naráží na překážky nebo „pluje“ volným prostorem. Aplikace TUYA je sice v angličtině, ale ovládání k robotickému vysavači Siguro je v češtině.

Vysavač Siguro má 3 režimy úklidu – automatický úklid neboli cik cak styl, kolem stěn a intenzivní úklid ve spirále. Vyzkoušela jsem všechny režimy, ale nejčastěji používám automatický, který samozřejmě uklidí i kolem stěn. Intenzivní režim příliš nevyužívám, na běžný úklid stačí ten základní. Nástavec s mopem je potřeba při nasazení pořádně zacvaknout. Stalo se mi, že vysavači odpadla zadní mopovací část poté, co párkrát zavadil o nějakou překážku. Nádrž na vodu o objemu 150 ml je na jeden úklid přibližně 30 m2 akorát. Při detekci stěny a následně při dalším pokusu o úklid stejné oblasti zpomalí, aby do stěny nenarazil.

Hlučnost je podle mého také v normě, podobně jako běžná myčka. Baterie má dostatečnou výdrž, po ukončení úklidu cca 30 m2, který v mém případě trvá necelou hodinu, má ještě dostatečnou volnou kapacitu. Co se týče účinnosti vysávání a vytírání bych hodnotila 98 %. Rohy jsou sem tam problém, ale s tím jsem počítala. Po dokončení úklidu sám zajede do dokovací stanice.

Nadšená jsem hlavně z vysávání prachu pod nábytkem, tam se mi občas prach hromadil, protože jsem byla líná vzít smeták. Nízké prahy překoná bez problémů, při najetí na vyšší překážku, přibližně 2 cm, většinou zvládá zpátečku sám. Stalo se, že při pokusu zajet pod skříň, která je z jedné strany o trochu užší než samotný vysavač, se v mezeře zasekl a hlásil, že potřebuje vysvobodit. To se pak přeruší vysávání, vymaže se mapa a začíná od začátku. Z tohoto důvodu někdy plánuju úklid na dobu, kdy jsem doma, abych to případně promptně vyřešila.

Siguro RV-G57 Cleanbot CZ Black

Siguro RV-G57 Cleanbot CZ Black

 • určení: vysávání, vytírání, mokré čištění, suché čistění
 • navigace: gyroskopická
 • určení: na zvířecí chlupy, čištění koberců a jiných typů podlah
 • překonání překážky: 1,5 cm
 • 2 boční štětce, kartáč
 • objem nádoby na prach 600 ml
 • objem nádoby na vytírání s mopem 300 ml na prach a 150 ml na vodu
 • dálkové ovládání, mobilní aplikace
 • baterie Li-on 3 200 mAh
 • HEPA filtr
 • hlučnost: 60 dB
 • doba nabíjení: 6 h
 • doba provozu: 120 min
 • rozměry: 33 x 8,5 cm
 • hmotnost: 4 kg
 • barva: černá

5 799,00 Kč

Nakup s cashbackem

V e-shopu Alza, pod kterou značka Siguro spadá, je možnost k robotickému vysavači v případě potřeby objednat náhradní díly, což je super.

Celkové hodnocení je za mě na 5 hvězd i přes drobné nedostatky. Na běžné vysávání a vytírání je to ideální pomocník. Vzhledem k tomu, že je to můj první robotický vysavač, jsem z něj nadšená. Pro detailnější kritické hodnocení bych potřebovala mít nějaké srovnání s jiným vysavačem.

Celkové shrnutí

 • výška vysavače
 • vysává i vytírá
 • ovládání pomocí aplikace
 • nízká hlučnost
 • pro někoho možná cena
 • 150ml objem na vodu může být pro někoho málo
 • po přerušení uklízení začne s úklidem nanovo

Počet hvězdiček: 5,0 / 5

Nakup s cashbackem

Alza.cz logo

O Alza.cz

V Alze najdete téměř vše, na co si vzpomenete. Od elektra a elektroniky, přes drogerii, kosmetiku, potřeby pro domácí mazlíčky, tak i potraviny, sportovní potřeby a mnoho dalšího. Alza je jasná volba, navíc s doručením do druhého dne.

Související slevy a akce

NÁŠ TIP

Alza.cz - Fandíme hokeji
Alza.cz logo

až 2,8 % zpět

Fandíme hokeji

Hokejový fanshop

Akce končí za:

Akce končí:

NÁŠ TIP

Alza.cz - Do půlnoci objednáš, ráno v Alza boxu máš
Alza.cz logo

až 2,8 % zpět

Do půlnoci objednáš, ráno v Alza boxu máš

Akce končí za:

Akce končí:

NÁŠ TIP

Alza.cz - Alza - bazar
Alza.cz logo

až 2,8 % zpět

Alza - bazar

Akce končí za:

Akce končí: