Štědrovečerní recenze domácího vánočního ležáku, část II.

Přestože je tradičním vánočním pitím vaječný likér, nebylo by to ono, kdybychom si o svátcích nepochutnali také na našem slavném tekutém zlatě. Kolegyně Jana před pár týdny testovala sadu značky Craftiry na výrobu domácího ležáku z e-shopu Adrop. Pivo už je uleželé a přišel čas jeho degustace. Jak se povedl?

24. 12. 2022
recenze adrop

Celkové hodnocení

Počet hvězdiček: 5,0 / 5

O tom, jak náš slavný ležák vznikal, jsem již psala v první části této recenze. Nyní, když je pivo konečně hotové, jsme se všichni těšili na jeho ochutnávání. Přiznám se, že proces čekání byl trýznivý, ale věděli jsme, že na jeho konci se budeme moci opět všichni sejít a prožít příjemný večer ochutnáváním. :-)

Lahvujeme

První část procesu vaření piva skončila uložením piva do sklepa v demižonu, kde několik dní kvasilo. 


Poté, co jsme demižon ze sklepa přinesli, dali jsme se do lahvování. domácí pivoDo každé lahve jsme přidali 1 čajovou lžičku dextrózy a pak dolili pivo. Všech 8 lahví (4 litry), které jsme uvařili, jsme uložili do ledničky a nechali ještě 14 dní ležet. 

Přichází vytoužená degustace

Uběhly 2 týdny a my jsme konečně mohli ochutnat naše první pivko. Než jsme lahev otevřeli, všimli jsme si zákalu, domácí pivokterý byl v každé lahvi. Trochu nás to vylekalo (Není pivo není zkažené?), ale po nalití a ochutnání jsme byli naprosto v klidu. Pravděpodobně šlo o běžné usazeniny, které nejsou neobvyklé. 

Pivo nebylo průzračné, nýbrž kalné, jako jsou např. pšeničná nebo nefiltrovaná piva. Výrobek měl typickou pivní vůni, ale zároveň byly dost cítit kvasnice. Pivo chutnalo hořce, silně kvasnicově, ale moc dobře. My jsme si na něm opravdu pochutnali a nyní nás už čeká rozdání lahví kamarádům. Jsme zvědaví, jak jim bude naše pivo chutnat.

sada na výrobu piva

Craftiry: Sada na výrobu piva – 12° ležáku

  • Doba přípravy: cca 30 minut
  • Doba vaření: cca 4,5 hodin
  • Doba kvašení: 6–10 dní
  • Doba uležení: 14 dní

1 699,00 Kč

Nakup s cashbackem

Zhodnocení

Přestože je cena za sadu na výrobu piva trochu vyšší, jeho vaření, kvašení a ochutnávání nám přineslo spoustu zábavy a krásných chvil strávených s přáteli. Výsledný produkt chutná výborně a fakt, že jsme si ho mohli vyrobit sami, jeho chuť ještě vylepšuje. Doporučila bych ho každému milovníkovi poctivého hořkého piva.

Hodnocení ležáku

  • home made beer – co je víc? :-)
  • pravá hořká chuť
  • radost přátel z pivního dárku
  • dlouhé čekání na degustaci piva :) (kvašení, uležení)

Počet hvězdiček: 5,0 / 5

Nakup s cashbackem

Související slevy a akce

NÁŠ TIP

Adrop.cz - Ceny od 220 Kč
Adrop.cz logo

2 % zpět

Ceny od 220 Kč

Darujte zážitek k Valentýnu.

Akce končí za:

Akce končí:

Exkluzivní sleva

Adrop.cz - Letecké simulátory
Adrop.cz logo

2 % zpět

Letecké simulátory

Akce končí za:

Akce končí:

NÁŠ TIP

Adrop.cz - Ceny od 3000 Kč
Adrop.cz logo

2 % zpět

Ceny od 3000 Kč

Užijte si pobyt na horách.

Akce končí za:

Akce končí: