Recenze Adrop: domácí výroba piva a mýdla, část I.

Kdo si hraje, nezlobí. Ať jste malí, nebo velcí, když počasí nepřeje, je potřeba najít si nějakou domácí zábavu, ideálně s rodinou nebo partou kamarádů. Na zážitkovém e-shopu Adrop nabízejí „vyrob si sám“ sady Craftiry, které přesně takovou zábavu slibují. Jak se s nimi pobavily kolegyně Jana a Martina se dočtete v první části recenze.

3. 12. 2022
recenze adrop

Celkové hodnocení

Počet hvězdiček: 5,0 / 5

DIY „udělej si sám“ sady Craftiry, které můžete s cashbackem pořídit na e-shopu Adrop jsou ideálním zážitkovým dárkem, který můžete zabalit a položit pod stromeček. Na výběr je vše od sady na výrobu sushi přes sadu na výrobu koženého pásku až po DIY sadu na výrobu na dochucení whisky. 

Naše kolegyně Jana a Martina v sobě našly vnitřního řemesníka. Jedna se se svými přáteli stala nadějnou sládkovou a vyráběla pivní ležák, druhá se s dcerami převtělila do role profesionální mydlářky.

Jana s přáteli vyráběla domácí dvanáctku

Když jsem se dozvěděla, že budu recenzovat sadu na výrobu piva, pozvala jsem pár přátel, kteří mají nejen rádi pivo, ale také jsou hraví a kreativní. Udělali jsme si příjemný den, během něhož jsme si užili spoustu zábavy.

Připravujeme místo činu

Abychom mohli začít, bylo třeba kromě samotné sady pořídit ještě pár dalších pomůcek:

Nádobu na kvašení (demižon či cokoliv, co se dá uzavřít a aplikovat kvasnou zátku)
Hrnec na vaření
Láhve na stáčení a dokvašení 

Nejprve jsem koupila skleněný 5l demižon. sada na výrobu pivaPři bližším prozkoumání jsme zjistili, že špunt byl příliš velký na jeho hrdlo, a tak jsme museli špunt oříznout a šmirgl papírem doupravit (to byla teprve zábava :-)). 

Když už korek konečně pasoval do hrdla demižonu, namočili jsme ho na 2 hodiny do vlažné vody, aby změkl, a pak jsme do něj vyvrtali otvor o vel. 8,5 mm. Následně jsme do otvoru vložili kvasnou zátku a zalili roztaveným voskem, abychom to všechno utěsnili. S vrtáním korku nám pomáhal kamarád, proto bychom doporučili dát dárek někomu, kdo se kamarádí s vrtačkou :-).

sada na výrobu piva

Craftiry: Sada na výrobu piva – 12° ležáku

 • Doba přípravy: cca 30 minut
 • Doba vaření: cca 4,5 hodin
 • Doba kvašení: 6–10 dní

1 699,00 Kč

Nakup s cashbackem

A vaříme!

Do hrnce jsme dali 4 litry vody o teplotě 37 °C, přidali slad a vařili dle návodu. sada na výrobu pivaJediná složitost se ukázala být v udržování stálé teploty sladu, ale nějak jsme to nakonec zvládli. Když teplota dosáhla 77 °C, zabalili jsme hrnec do deky a nechali na 30 minut odstát. Zde jsme  nad teplotou kontrolu neměli, ale po 30 minutách byla teplota stále na 70 °C, což bylo podle návodu cílem.

Následně jsme přelili směs přes vyvařenou utěrku do jiného hrnce a vznikla nám sladina. Do ní jsme přidali vodu o teplotě 80 °C a začali vařit. Jakmile dosáhla bodu varu, přidali jsme ve 3 dávkách po 7 gramech chmelu.

Po uvaření jsme dolili vodu do původního obsahu 4 litry a vzniklou mladinu zchladili na 22°C. Zchlazení na tuto teplotu nám zabralo déle, než jsme očekávali, ale nakonec se nám to podařilo. Následně jsme mladinu přelili do demižonu a přidali kvasnice, které jsme si připravili dle návodu.

Už se to kvasí

Demižon jsme zazátkovali a směs nechali zkvasit ve sklepě, kde je nejstálejší teplota a tma, což je v rámci procesu velmi důležité. Proces kvašení potrvá cca 9 dní – že je hotovo poznáme podle toho, že ve vodě v zátce nebudou bublinky.

Zhodnocení

Příprava domácího piva nám ve výsledku zabrala přibližně 6 hodin, s čímž jsme počítali a celý den jsme si všichni opravdu užili. S přáteli se už nemůžeme dočkat, až pivo ochutnáme! Jak se nám nakonec povedlo se dozvíte v další části recenze.

Hodnocení sady na výrobu piva

 • Podrobný návod
 • Vše se nespotřebuje, takže řadu věcí lze použít na další vaření
 • Ze sady se vyrobí celkem 8 velkých piv
 • Potřeba dalších věcí, které nejsou součástí balení (demižon)
 • Cena

Počet hvězdiček: 5,0 / 5

Nakup s cashbackem

Martina si s dětmi užila zábavu u výroby domácích mýdel

Tentokrát jsem se svými dětmi vyzkoušela zajímavé a hravé tvoření s mýdly, které se ideálně hodí na propršené víkendy, kdy se nedá vyrazit ven. Balíček Craftiry od společnosti Adrop je zajímavým dárkem, který je alternativou k opravdovým zážitkům. :-)

Rozbalujeme

Balíček dorazil v hezké zelené krabici s logem Craftiry. Po otevření nás čekaly:

Silikonová forma na mini mýdlíčka ve tvaru srdce sada na výrobu mýdla
Silikonová forma na 4 velká čtvercová mýdla
0,5 kg bloku mýdla s bambuckým máslem 
0,5 kg bloku průhledného krystalického mýdla 
Sada 5 barev (žlutá, modrá, zelená, červená a fuchsiová) 
2 vůně ( mango/citrus a broskev)
Podrobný návod na výrobu mýdla

sada na výrobu mýdla

Craftity: Sada na výrobu mýdla

 • Doba výroby: cca 30 minut
 • Doba tuhnutí: až několik hodin

1 799,00 Kč

Nakup s cashbackem

Výroba může začít

V návodu je přesný postup, jak mýdla vyrobit. Je to opravdu jednoduché. Kromě obsahu balení jsme s dcerami potřebovaly jen hrnec na rozpouštění mýdla a lžičku na míchání. A jak to celé probíhalo?

 1. Nakrájely jsme mýdlovou hmotu na kousíčky (čím menší, tím dříve se mýdlo rozpustí)sada na výrobu mýdla a daly do hrnce, kde jsme na indukční varné desce na mírný výkon 2–3 z nich rozpustily. 
 2. Po rozpuštění jsme přidaly barvu a vůni (my experimentovaly s kvalitními éterickými oleji, protože přiložené vůně nám tolik nevoněly). 
 3. Nakonec jsme si daly záležet, abychom vše promíchaly do hladké konzistence a preferované barvy (lze ji vymíchat jen málo, aby nám vyšlo mramorované mýdlo) a rovnou nalily do formiček. Lze použít ty přiložené, ale i jakékoliv silikonové na pečení či do mrazáku. :-)

Celá příprava je velmi rychlá, zábavná a výsledek je vidět cca během sada na výrobu mýdlapůl hodinky, kdy mýdlo ve formičkách ztuhne. Doba tuhnutí závisí od velikosti vyrobeného mýdla – v návodu se uvádí, že mýdlo tuhne až několik hodin.

Zkoušely jsme několik kombinací barev a vůní a musím říct, že jsme si celý proces moc užily. Hotová mýdla jsme navíc zabalily jako drobné vánoční dárečky pro rodinu či kamarádky ve škole.

Tip: Fantazii se skutečně meze nekladou, a tak můžete mýdla vylepšit například aromatickým kořením, třpytkami nebo drobnými ozdůbkami.

Hodnocení sady na výrobu mýdla

 • Kompletní výbava ke tvoření
 • Snadná výroba
 • Možnost kreativních úprav
 • Cena
 • Nepříliš kvalitní vůně

Počet hvězdiček: 5,0 / 5

Nakup s cashbackem