Platba kartou na AliExpress

1. 7. 2018 (aktualizace 22. 11. 2023)
Platba kartou na AliExpress

Jak platit na AliExpressu

Ve chvíli, kdy vytvoříte objednávku a vše si ve svém nákupním košíku zkontrolujete, můžete přejít k platbě. Pokud objednáváte od různých prodejců, máte možnost zaplatit vše najednou (Buy All) a nebo každou položku zvlášť (Buy from this seller).

Jak platit na AliExpress

Platba kartou na AliExpressu

V dalším dialogu budete vyzváni k výběru platební metody (Payment Method). Nejlepší metodou placení na AliExpressu je platba kartou. Stačí si ji vzít k ruce a opsat požadované údaje:

 • číslo karty
 • platnost karty
 • bezpečnostní třímístný kód (na zadní straně karty)
 • jméno majitele (bez diakritiky)

Metoda platby AliExpress

Kartu si můžete uložit pro další placení zaškrtnutím „Save this card“ a nebo rovnou pokračovat bez uložení tlačítkem „Done“.
Poté vám AliExpress poděkuje a oznámí, že platba bude do 24 hodin ověřená a prodejce následně připraví balíček k odeslání. O všech událostech ohledně platby na AliExpressu budete informování emailem.

Registrace na AliPay

Pokud si chcete uložit vaši kartu pro platby na AliExpress nebo kartu změnit či smazat, je třeba si založit účet v systému AliPay.

AliPay na AliExpress

Prvním krokem je vyplnění vašeho emailu, na který vám vzápětí přijde ověřovací link. Po kliknutí na „Confirm“ v doručeném emailu, se dostanete k dalšímu vyplnění údajů. AliPay po vás bude chtít jméno, datum narození a několik dalších informací. Jedním z údajů je ID card – číslo občanského průkazu. Po vyplnění všeho potřebného se již dostanete do svého účtu AliPay.

Při příštím přihlášení již nebudete muset vyplňovat nic a dostanete se přímo na úvodní stránku AliPay se souhrnem vašich posledních uskutečněných plateb na AliExpress.

Uložení a odebrání karty

V horní části úvodní stránky AliPay kliknete na ikonku karty „Manage Your Cards“. Zde se vám zobrazí seznam vašich uložených karet.

 • tlačítkem „Remove“ můžete kartu ze systému odebrat
 • tlačítkem „Add Cards“ přidáte kartu novou

Pokud kartu z nějakého důvodu smažete, při příští platbě se vás AliExpress opět zeptá, zda kartu chcete uložit.

Vložení a odebrání karty na AliExpress

Zamítnutí transakce

Pokud se vám z nějakého důvodu platba nepodaří uskutečnit, může to být z následujících důvodů:

 • karta je zablokovaná pro platbu přes internet
 • máte nastavené limity (na denní nebo měsíční částku, nebo na počet transakcí)

Tipy pro platby kartou na AliExpressu

Pokud nevěříte bezpečnosti placení kartou na internetu, je několik možností, jak riziko eliminovat.

 • Můžete si pořídit tzv. předplacenou kartu (plnohodnotná platební karta bez nutnosti bankovního účtu). Na ni si nejprve musíte poslat částku, kterou budete potřebovat k zaplacení platby na internetu. Pokud na kartě peníze nemáte, nemůže ji nikdo zneužít.
 • Další variantou je nechat si zaslat ke svému běžnému účtu ještě jednu kartu. Tu původní, kterou používáte i při placení v kamenných obchodech, si zablokujte pro platby na internetu a naopak na té nové je povolíte. Tuto novou kartu si dobře schováte, aby se k ní nikdo cizí nemohl dostat.
 • Některé banky nabízejí službu odemykání/zamykání karty. Tato služba umožňuje dočasné nastavení limitu pro platby kartou na internetu. Časové rozmezí je 1 hodina až 5 dní. Poté se limity samy vrátí na své původní nastavení.

Nevíte si rady? Přihlaste se do FB skupiny a zeptejte se na zkušenosti ostatních členů: AliExpress Česko – zkušenosti rady a tipy jak nakupovat

Podobné články