Co je AliExpress

AliExpress.com je obrovská on-line tržnice, ve které své zboží nabízejí různí prodejci z celé Asie. Dopravu a platbu má ovšem pod kontrolou AliExpress. AliExpress patří pod léty prověřenou skupinu Alibaba Group.

21. 10. 2018 (aktualizace 24. 10. 2023)
Co je AliExpress

Proč na AliExpressu nakupovat

Největší výhodou nakupování na AliExpress je samozřejmě cena výrobků, najdete tu bižuterii za pár centů, oblečení za několik dolarů, ale také bytové doplňky, designové věci, hračky, výrobky pro domácí mazlíčky a milion nejrůznějších vychytávek. Cena u některých výrobků je tak nízká, že máte kolikrát pocit, že se jedná o překlep.

Každý nákup má své výhody a nevýhody. Někteří zákazníci se bojí dlouhé dodací lhůty, platby předem a v neposlední řady nejistoty, co vlastně přijde. Pojďme si jednotlivé obavy rozepsat.

Dodací lhůta na AliExpressu

Standartní dodací lhůta AliExpressu je obvykle 14-30 dní, je tedy třeba si nákup trochu naplánovat, zvlášť jestli kupuji například dárky k narozeninám nebo k Vánocům – nemůžu to nechat na poslední chvíli. Ale vzhledem k tomu, že v obchodních centrech často vyvěsí vánoční ozdoby asi tak tři AliExpressové dodací doby před Vánoci, nemusí se člověk bát, že by snad nevzpomněl na vánoční dárky včas.

Platba na AliExpressu

Platba předem je jediná možnost, jak na AliExpressu nakupovat, zde neexistuje zasílání na dobírku.

Platba předem – a ještě k tomu do zahraničí – může pro někoho znamenat okamžité zavrhnutí obchodu. Je to riskantní, nelíbí se mi to, přijde to třeba až za měsíc, tohle není můj styl, nemám žádnou moc nad tím, jestli mi vůbec něco přijde. Ale opravdu nemám?

Výhoda nakupovaní přes Ali spočívá v tom, že peníze nedostává prodávající přímo, ale až když přijetí zboží potvrdíte. Společnost AliExpress drží peníze po určitou dobu a čeká, až kliknete na potvrzující tlačítko. Teprve potom jdou peníze za jednotlivými prodejci.

Pokud se vyskytne problém (zboží nepřijde, přijde jiné, rozbité apod.), tak stačí otevřít tzv. spor s prodejcem, kde napíšete, co se stalo, a prodejce s vámi daný problém vyřeší. Každý prodejce má na AliExpressu své hodnocení a žádný z nich nechce mít negativní komentáře, takže vzniklý problém prodejce řeší ihned. Úplný návod, jak řešit spor, najdete v článku Reklamace a otevření sporu na AliExpressu.

Mám kontrolu nad tím, co mi přijde?

Ano. Při nakupování existuje riziko, které ovšem můžu kontrolovat. Jak už bylo zmíněno, každý prodejce má na svém profilu hodnocení a u každého výrobku můžete sledovat komentáře kupujících. Doporučujeme si před nákupem projít komentáře, fotky, ověřit si, co vlastně kupuji. Vyplatí se to.

alieee

Není to podvod?

AliExpress je seriózní portál a samotná společnost dělá maximum pro eliminaci podvodníků. Dívejte na hodnocení, věřte zprostředkovateli AliExpressu a vaše peníze i objednávka budou v bezpečí.

Co se týká kvality obecně, Číňan věci vyrábět umí a zpravidla se jedná o tytéž výrobky, které stejně nakupujete v českých obchodech, jen s přirážkou českého obchodu. Není nic neobvyklého narazit na český e-shop či slevový portál, který přeprodává zboží z AliExpressu s více jak stoprocentní přirážkou. Tak nakupujte chytře přímo z AliExpressu.

Přečtěte si i další naše články, kde se dozvíte, jak se na AliExpress zaregistrovat, jak vybírat, jak nakupovat a mnoho dalšího.

Nevíte si rady? Přihlaste se do FB skupiny a zeptejte se na zkušenosti ostatních členů: AliExpress Česko – zkušenosti rady a tipy jak nakupovat.

Video – nejčastější dotazy

Podívejte se na užitečné video youtuberky LadySasetky, ve kterém najdete zodpovězené nejčastější dotazy ohledně nakupování na AliExpress.

Související slevy a akce

SLEVA AŽ 60 %

AliExpress - Gateway deals
AliExpress logo

až 7,51 % zpět

Gateway deals

Slevy až 60 %

Akce končí za:

Akce končí:

Podobné články