Cestování do zahraničí 2020 - Plná Peněženka

Informace jsou aktuální k 3. 3. 2021!

Už jste v Česku dlouho a přemýšlíte, kam do zahraničí vyrazit co nejjednodušeji? Máme pro Vás přehled nejoblíbenějších zemí, kam je možné vycestovať bez nutnosti karantény a v některých případech dokonce také bez PCR testu. Více informací najdete na stránkách Ministerstva zahraničních věcí ČR

Při rezervaci ubytování s Plnou Peněženkou na Booking.com vám vrátíme až 4 % z ceny ubytování zpět.

Země bez nutnosti karantény či PCR testu

Do některých zemí světa se dokonce i v současné situaci dostanete bez nutnosti nastoupit do karantény a dokonce v případě Dominikánské republiky, Kostariky či Mexika i bez negativního PCR testu na COVID-19. Před samotným vycestováním ale doporučujeme sledovat pokyny leteckých společností, některé mohou vyžadovat negativní výsledek PCR testu. Před návratem do ČR je třeba vyplnit příjezdový formulář. Upozorňujeme, že cestovatelé budou nově muset podstupovat testování na COVID-19 již před zahájením návratu do ČR z většiny zemí světa a po návratu z těchto zemí do ČR budou povinni nastoupit do domácí izolace, absolvovat test na COVID-19 nejdříve v pátý den domácí izolace, zůstat v izolaci do obdržení negativního výsledku testu a zároveň jste povinní nahlásit se telefonicky regionálnímu úřadu veřejného zdravotnictví a svému všeobecnému lékaři.

 

 

Do zahraničí s PCR testem

Hodně turistických destinací v těchto týdnech zeje prázdnotou a pokud vás od návštěvy odrazovaly právě přeplněné pláže, ulice či pyramidy, teď máte možnost navštívit je s negativním výsledkem PCR testu. Velké množství zemí akceptuje PCR test ne starší než 72 hodin, doporučujeme ale všechny informace opět ověřit na stránce Ministerstva zahraničných věcí. Doporučujeme také rezervovat ubytování napřed, některé země (například Maledivy) kontrolují rezervaci při vstupu do země. Opět upozorňujeme, že před návratem do ČR je třeba vyplnit příjezdový formulář. Cestovatelé budou nově muset podstupovat testování na COVID-19 již před zahájením návratu do ČR z většiny zemí světa a po návratu z těchto zemí do ČR a po návratu z těchto zemí jste povinní nastoupit do domácí izolace, absolvovat test na COVID-19 nejdříve pátý den domácí izolace, zůstat v izulaci do obndržení negativního výsledku testu a zároveň jste povinní nahlásit se telefonicky regionálnímu úřadu veřejného zdravotnictví a vašemu všeobecnému lékaři.

 

Lyžování v zahraničí

Chybí vám sjezdové lyžování? V Bulharsku jsou lyžařská střediska otevřená v běžném provozu. Vyrazte na lyže do zahraničí, dokud je čas.

Při cestě do Bulharska je nutné předložit negativní PCR test na Covid 19 ne starší než 48 hodin. 

 

AKČNÍ CASHBACK V HOTELS

Přihlásit se

Zde se můžete přihlásit pomocí svých přihlašovacích údajů

Zapomněli jste heslo?
nebo Přihlásit se přes Facebook Přihlásit se přes Google

Registrovat se

A získat z každého nákupu až 25 % zpět

(i) Svůj souhlas můžete kdykoliv odvolat