Recenze Ski a Bike centra Radotín: Půjčovna kol

Česko je země cyklistů, a tak naše recenze potěší hlavně je. Tentokrát jsme zkusili půjčovnu oblíbeného prodejce kol Ski a Bike centra Radotín. Tam nejenže pořídíte vše na kolo, ale také si některá kola můžete půjčit.

22. 5. 2021
Recenze Ski a Bike centra Radotín: Půjčovna kol

Celkové hodnocení

Počet hvězdiček: 5,0 / 5

 

Dnešní recenze je především pro všechny milovníky jízdy na kole. Dnes se totiž podíváme na zoubek špičkovému kolu od Kola-Radotín.cz. Tato půjčovna se pyšní tím, že nabízí skvělé stroje i servis. To bychom to nebyli my, kdybychom to nevyzkoušeli. Co myslíte, byl náš kolega, vášnivý cyklista, spokojen?

 

Projeďte se na kole i za 200 000 Kč!

 • Prodejna a půjčovna kol v Praze Radotíně
 • Půjčíte
  • elektrokola
  • horská kola
  • silniční kola
  • trekingová kola
 • Pohodlný přístup z pražského okruhu s moderním zázemím s kavárnou a restaurací
 • Hodnocení Honzy: ★★★★★
 • Stránka půjčovny: Půjčovna jízdních kol Ski a Bike centrum Radotín

 

Proč někdo potřebuje kolo za 200 000 Kč nebo za 270 000 Kč? To kolo snad musí být ze zlata nebo co? Přece jen je to cena nového malého auta, kterým jezdí nejen naši rodiče, ale také spousta studentů. Tak co je na takovém kole tak drahého? Možná se ptáte úplně stejně jako já a i když odpověď tušíte, tak se vám tomu moc nechce věřit.

Má motivace půjčit si kolo v půjčovně Kola Radotín však byla úplně jiná a tou bych asi měl správně začít. Aktivně sportuji a musím zkusit vše, kde si lze užít nějakou rychlost nebo adrenalin. Už skoro 30 let jezdím na snowboardu, mám za sebou několik seskoků padákem z vrtulníku, včetně skoku na dvou padácích zároveň, uběhnu půlmaraton a nechtějte mě potkat na kolečkových bruslích, protože moje brusle nemají brzdy. S kamarády organizuji pod záštitou Bahnozrouti.cz extrémní závody pro děti, při kterých nelze některé překážky zdolat bez záchranné vesty nebo sedáku. Mnoho lidí se diví, jak jsem přežil dětství, a musím se přiznat, že já sám tomu taky nerozumím, dokonce jsem v životě ani neměl nic zlomeného.

V loni na podzim jsme s kamarády dostali nabídku účastnit se závodu Gigathlon.cz. Musel jsem tedy pořešit výbavu – objednal jsem si nové kolečkové brusle a začal jsem řešit silniční kolo. Miluji horské kolo a radši se přizabiju v lese, než abych jel 40 km někam po silnici. Nicméně něco se stalo a já se rozhodl, že nutně musím vyzkoušet silniční kolo, zkusit ujet víc kilometrů a udělat si nějaký svůj osobní rekord. Nikdo z kamarádů mi však silniční kolo nechtěl půjčit. Nastavení kola stojí ranec peněz a já, jelikož jsem trochu menší postavy, tak bych jim to vše rozhodil. Byli to však správní kamarádi a poradili mi, ať si zajdu do půjčovny Kola Radotín. Tím jsem se tedy dostal od své motivace k samotné půjčovně kol a až když jsem si kolo vybíral, začal jsem číst cenovky kol, které tam prodávají a také půjčují.

 

Jak na zapůjčení kola v Kola Radotín a moje zkušenosti s touto službou

Přímo na stránce Kola Radotín si zvolíte typ kola (typy kol jsme popisovali například v recenzi krosového kola) a následně i konkrétní model. Co se týče internetových stránek, tak podle mě zde jsou trochu rezervy. Web je sice přehledný, dočtete se o jistině, ceně seřízení i ceně půjčovného. Informace zde naleznete i o jednotlivých modelech. Co zde ale chybí je popis celého procesu. Konkrétně zde pak chybí informace o vhodné výbavě. 

Například pro laika může být také složitá otázka obutí, nášlapů a kufrů, které v případě silniční cyklistiky jistě bude řešit. Pokud kliknete na tlačítko rezervovat, tak se dostanete na formulář, který je společný pro půjčovnu lyží. Místo jednoduchého formuláře zde na vás bude čekat web, který se chová spíše jako e-shop a pyšní se dokonce i košíkem, což nechápu proč – mám si snad těch kol půjčit deset? Je to škoda. Tyto nedostatky by však šlo vyřešit poměrně snadno a nabídnout tak zákazníkům uživatelsky přívětivější web. 

 

Kola Radotín mají dobré jméno. Za mě teda i dobrou dostupnost z Pražského okruhu. Komunikace také proběhla na jedničku – narazil jsem na super lidi, kteří byli ochotní profesionálové a byli schopni mi vše zodpovědět, vysvětlit a vyjít maximálně vstříc. Domluvili jsme se na zapůjčení i termínu převzetí, a když jsem přijel, bylo vše přichystané. Pokaždé jsem mluvil s někým jiným, ale vždy byli na mě připraveni a věděli o mně. Super pocit.

 

Během chvilky máte kolo v ruce 

Kolo si tedy najdete na internetu, vyplníte objednávku a přijedete v domluvený den do Radotína. Už při vjezdu do areálu vás překvapí, jak mají vše pro svou službu připravené. Zaparkujete na parkovišti přímo u půjčovny. V areálu se můžete občerstvit v kavárně nebo si třeba vyzkoušet kolo, které si půjčujete či kupujete. Mají zde i dráhu pro horská kola. Po zaparkování se nahlásíte u pultu půjčovny a během chvilky obsluha vyplní všechny papíry. Bude od vás požadovat občanku, podepsání podmínek a také kromě platby za půjčení i složení zálohy. Na vše samozřejmě dostanete doklad.

V mém případě mi technik ještě rychle na mé boty namontovat kufry pro spojení se šlapkami a doplnil držák na lahev. Půjčoval jsem si silniční kolo, konkrétně to byl Gravel Topstone od značky Cannondale. Jedná se zjednodušeně o silniční kolo, které má silnější pláště tak, aby se s ním dalo projet i po štěrku. Řekl bych spíš po českých silnicích, ale to je jedno. Tedy silniční kolo, které zvládne i horší cestu. Tato kola se běžně cenově pohybují od 70 000 Kč klidně až do 250 000 Kč. Během chvilky jsme donastavili sedlo a mohl jsem odjet.

V pátek jsem se jen tak lehce projel po okolí, protože jsem si kolo půjčoval až po práci, ale i tak jsem na tachometru měl 40 km. Žádná únava. Kolo se velmi dobře ovládalo, bylo lehoučké a mělo velmi dobře seřízené převody. Druhý den jsem měl v plánu udělat si osobní rekord a chtěl jsem ujet za den 80 km. Vyrazil jsem ráno a během dopoledne mě zastihly tři menší deštíky. Omylem jsem se dostal na Křivoklátsku i na lesní cesty, což mě trochu naštvalo, ale Gravel to projel parádně. Cestou jsem se zvládl zastavit u okýnka na polévku a něco k pití a v 15:00 jsem byl zpět doma bez pocitu jakékoliv únavy. Takže jsem přidal dalších 20 km po okolí a pak skončil u dobrého piva s kamarády. Za tu pohodovou vyjížďku jsem dal dohromady 110 km. 

Druhý den jsem se ještě projel 30 km na uvolnění nohou. Dokonce mě ani nic nebolelo. Snad jen trošku zadek, ale nohy, záda i ruce byly absolutně v pohodě. Tohle bych na žádném ze svých kol nedal. Kromě toho, že půjčené kolo bylo lehké a skvěle připravené. Musím uznat že mi fakt sedlo. 

V Kola Radotín nabízí super stroje. A to ať už kola do terénu s dvojím odpružením nebo na silnici, případně i elektrokola. To, co prodávají, také půjčují. Tedy logicky ne celý sortiment, ale můžete si osahat lehká kola, dále ta se špičkovým odpružením, odladěnými převody a brzdami, které vás nenechají ani při dešti na holičkách. 

Osobně jsem dostal připravené kolo, obsluha pro mě udělala maximum a to i při vrácení. Za mě je to skvělá služba a já mohu Kola Radotín jedině doporučit. Chce se mi věřit, že se takto postarají o každého zákazníka a že všichni tam jsou profíci. V zimě si zde, můžete půjčit také lyže a další vybavení na zimu, tak uvidíme, co vyzkouším příště. Třeba nějaké závodní lyže nebo skialpy.

 

Něco málo o Ski a Bike centru Radotín

Ski a Bike centrum Radotín je opravdové centrum pro příznivce cyklistiky a lyžování. Obchod s mnohaletou tradicí nabízí kola všeho druhu pro dospělé i děti, cyklistické oblečení a doplňky včetně komponent na kolo a servisu kol. 

V zimě se naopak kompletně vybavíte na lyže, běžky a stále populárnější skialpy. Na své si tu tak přijdou rekreační sportovci i sportovní fajnšmekři.

Součástí centra je také část zaměřená na děti – Skibi.cz, kde seženete vše od dětského oblečení a obuvi, dětského sportovního vybavení až po hračky a školní potřeby.

 

Půjčíte si kolo nebo lyže

Půjčovna jízdních kol a příslušenství Ski a Bike centra v Radotíně nabízí zapůjčení špičkové cyklistické výbavy pro děti i dospělé. V případě zápůjčky na delší dobu (například na dovolenou) jsou pro vás připraveny výhodné tarify. Skvělé je, že pokud vás zapůjčené kolo osloví natolik, že se ho rozhodnete pořídit, tak vám zde v obchodě odečtou až dvoudenní půjčovné z ceny nového kola. 

Ať už sháníte půjčovnu silničních, trekingových či horských kol, tak zde budete jejich nabídkou přímo nadšeni. Nechybí samozřejmě ani dětská kola, odrážedla, vozíky a sedačky. Na své si zde přijdou i ti lenivější – v nabídce narazíte také na elektrokola. V zimě si zde naopak půjčíte lyže

Říkáte, že výběr kol a vybavení online není nic pro vás? Neházejte flintu do žita. S nákupním rádcem od Kola Radotín to zvládne každý. Je to opravdu brnkačka. Pro nadšence je také připraven zákaznický klub. Dostanete se do něj, pokud v e-shopu či na prodejně uděláte nákup ve stanovené částce.