Recenze keto diety aneb každý týden o kilo lehčí

Zdravý životní styl je cíl, který máme asi všichni. Ne vždy je pro nás ale tak snadné ho dodržovat. E-shop KetoMix je tu od toho, aby vám pomohl zhubnout nebo třeba jen naučit se jíst zdravě a s mírou. Kolegyně Anežka testovala, jak účinné a chutné jejich nízkosacharidové proteinové potraviny jsou.

28. 1. 2023 Anežka
recenze ketomix

Celkové hodnocení

Počet hvězdiček: 5,0 / 5

Už delší dobu jsem se chystala na radikálnější změnu životního stylu, který se z předcovidového velmi aktivního režimuketomix balíček posunul do postcovidového dobré jídlo si vychutnávajícího klidnějšího režimu. A přestože jsem zastánecm toho, že každý je krásný bez ohledu na váhu či konfenční velikost, cítila jsem, že bych ráda zase nastartovala aktivnější způsob života. Pokud bych navíc jako bonus shodila před blížící se dovolenou nějaké to kilčo, vůbec bych se tomu nebránila :-).

Když se tedy objevila možnost recenzovat 4týdenní dietní program od KetoMix, vzala jsem to jako příležitost znovu najet na odlehčenější režim. Nutno podotknout, že s tím vším, co jsem o ketonové dietě slyšela, jsem měla pořádně nahnáno. Přesto jsem do toho ale šla a udělala jsem vážně dobře!

Co je KetoMix dieta?

Jedná se o dietu založenou na optimálním nebo mírně zvýšeném příjmu proteinů a omezeném příjmu sacharidů. Pokud totiž tělu cíleně omezíte sacharidy, přejde na náhradní zdroj paliva, a tím jsou ketonové látky (odtud pochází název diety). Ketolátky si tělo vytvoří z vlastních tukových zásob, proto dochází k jejich odbourávání. Tělo by mělo začít tukové zásoby spotřebovávat již třetí den od začátku diety, jakmile přejdete do ketózy. Při této dietě není nutné cvičit, hlídat si kalorie nebo hladovět.

V praxi to tedy vypadá tak, že si na stánkách e-shopu KetoMix zvolíte vhodný dietní program či preferované produkty (nabízejí ketomix manuálnapříklad nízkosacharidové dezerty, pochutiny nebo třeba hlavní jídla), dostanete brožuru, která celý proces ketodiety podrobně popisuje a radí, co dělat, a můžete začít s dietováním. K dispozici máte navíc kontakt na odborníky z KetoMix, kteří jsou pro vás stále napříjmu a odpoví na každou vaši otázku (to jsem velmi ocenila!).

Dieta sestává ze 3 fází: 2 redukčních a 1 stabilizační, během nichž máte nad rámec KetoMix jídel povoleno přesné množství dalších potravin, jako jsou ořechy, zelenina či vejce.

Testování začíná

Když mi balíček do práce přišel, měla jsem skoro problém ho odnést. Obsahoval totiž opravdu hodně produktů, z čehož jsem ale měla radost, protože variabilita jídel byla větší. Jídla mi přišla vesměs v podobě prášku, který stačí v různých poměrech smíchat s vodou, případně tepelně upravit, a bylo hotovo. V balíčku jsem našla:

 • 1 proteinový koktejlbalíček ketomix
 • 3 sladké příchutě (vanilkovou, čokoládovou, jahodovou)
 • 3 proteinové polévky (sýrovou, zeleninovou, kuřecí)
 • 1 palačinky
 • 2 snídaňové kaše (čokoládovou, banánovo-jablečnou)
 • 2 proteinové omelety (sýrovou, zeleninovou) 
 • 1 housky
 • 1 proteinový pudink
 • 1 konjakové nudle
 • shaker, odměrku, jídelníček zdarma

Začínám zostra aneb 1. fáze

První redukční fáze této diety je nejstriktnější. Jíte 5x denně jedno z dodaných proteinových jídel a navíc máte povoleých max 500 g vybrané zeleniny (brokolice, zelí, okurka...), 30 g povolených ořechů / 90 g avokáda / 90 g zelených oliv /ketomix omeleta 45 g černých oliv, 30 g povoleného oleje (třeba na restování nebo do salátu), 2–3 litry povolených tekutin, případně ještě 1 vejce a 50 g nízkotučného tvarohu.

Této fáze jsem se bála, a to především proto, že nevydržím bez sladkého. Ranní kaše, pudink nebo proteinové koktejly jsou však sladké víc než dost, a tak mi ani tato chuť nechyběla a vůbec jsem neměla potřebu nijak hřešit. S čím jsem ale měla problém od samého počátku, bylo časové dodržování jídel (měli byste jíst vždy po 3 hodinách). I přesto, že jsem si vše připravovala dopředu, byl někdy můj rozvrh tak nepravidelný, že jsem často nestíhala 3hodinové intervaly dodržovat. Nepomohl tomu ani fakt, že přestože samotná jídla jsou připravena velmi rychle, strávíte spoustu času krájením a připravováním velkého množství zeleniny.

Přestože mi vlastně všechna jídla, která jsem dostala, ketomix koláčekvíceméně chutnla, po čase začala být dieta dost monotónní a já začala vymýšlet, jak bych ji ozvláštnila. V tu chvíli jsem velmi ocenila recepty, které jsem našla jak v přiložené brožurce, tak na stránkách e-shopu. Díky nim jsem například začala dělat ranní lívanečky z proteinové kaše, tvarohový koláč z houstiček nebo třeba čokoládové brownies (vše vesměs přidáním vejce či tvarohu), které neměly chybu!

V první fázi jsem byla 3 týdny – plánovala jsem sice pouze dva, ale „dietovala“ jsem i přes Vánoce a dietu jsem nezvládla 100% dodržet, proto jsem si ten ztracený týden přidala k dobru. Po pár dnech diety jsem očekávala příchod tzv. „keto chřipky“, kupodivu jsem ji ale nezaznamenala a bylo mi celou dobu dobře.

Druhá fáze povoluje uzdu

Druhá redukční fáze pro mě byla paradoxně náročnější, protože jsem najednou mohla 2 jídla za den vyměnit za „běžná proteinová jídla“. plněné žampionyTo ale neznamenalo, že bych si mohla dát třeba špagety :-). Povolená jídla a jejich množství jsem měla opět vypsané v brožurce – jednalo se například o 100 g libového masa nebo třeba 150 g skyru. Musela jsem tedy mnohem víc vymýšlet, jak to zkombinovat, abych si pochutnala, ale současně neměla hlad. Vykouzlila jsem si například plněné žampiony s brokolicí a lososem.

Také jsem si mohla přidat jednu porci ovoce (hurá!), ani tady to tedy s množstvím nebylo nijak převratné (140 g jahod, 90 g kiwi atd.), přesto jsem ho velmi ocenila k snídani. Tuto fázi jsem držela 2 týdny.

Třetí fáze zabrání jojo efektu?

Třetí fáze je stabilizační a vlastně už do samotného programu nepatří. Všech 5 jídel je totiž složeno z běžných potravin a vlastně je na vás, jak se ke svému jídelníčku postavíte. Pokud byste totiž příliš rychle začali jíst zase všechno (především sacharidy), shozené kilogramy by se mohly velmi rychle vrátit na své původní místo.

S touto fází jsem měla a stále mám jednoznačně největší problém,snídaně protože najednou nemám berličku proteinových instantních jídel, ani přesný návod, co jíst. KetoMix samozřejmě nabízí příkladový jídelníček, takže inspiraci mám (+ plnou podporu z jejich strany). Pocitově však mám strach, abych něco špatně nevypočítala a nevrátila se zase do stavu před dietou. Věřím ale, že časem najdu optimální cestu, kterou se ve svém post-keto stravování dát. Zatím stále zkouším nové věci a především „low carb“ recepty, vyhýbám se pečivu a přílohám a hlídám si velikost porcí.

ketomix balíček

Dietní program na 4 týdny pro ženy

 • Počet porcí: 140
 • Alergeny: mléko, sója, vejce, pšenice, celer
 • Není vhodné pro: těhotné a kojící ženy

5 300,00 Kč

Nakup s cashbackem

Co na to chuťové pohárky?

Co se týče chuti jednotlivých pokrmů, rozhodně u mě vyhrála proteinová palačinka, která je v kombinaci s tvarohem a případně KetoMix proteinová palačinkapříchutěmi opravdovou lahůdkou. Chutnaly mi i ranní proteinové kaše, ty jsou krásně slaďoučké a dobře zasytí. Pochutnala jsem si také na ochuceném proteinovém koktejlu, který jsem si většinou dávala, když jsem nebyla doma a potřebovala rychlý příjem energie.

V případě omelet a polévek jsem si užívala možnost experimentovat. Pokud je jíte samotné, mohou některé příchutě chutnat poněku „instantně“. Já jsem se ale snažila vyhrát si s každým jídlem, a tak jsem někdy dala do polévky méně vody a hned vykouzlila omáčku (třeba na konjakové nudle), nebo jsem omeletu smíchala se zelninou a dala v misce zapéct do trouby. Velmi jsem si také oblíbila keto verzi segedínu, tedy kysaného zelí povařeného v proteinové polévce (samozřejmě s pořádnou dávkou oblíbeného koření).

Trochu nepříjemný byl fakt, že se jednotlivé pokrmy špatně rozmíchávají a je opravdu potřeba připravovat je s shakerem, aby v nich nebyly hrudky. To ale nemusí být vždy nejpříjemnější, obzvlášť když pracujete s vařící vodou.

A jak to celé dopadlo?

Dietu jsem i s cca týdenní vánoční pauzou držela 5 týdnů, přičemž jsem každý týden nalačno prováděla měření a vážení. Velkou radost jsem měla z toho, že jsem každý týden viděla na váze o kilo nižší hodnotu (a to i po těch povolených Vánocích) – dohromady jsem tedy shodila 5 kilo. Trochu hořké bylo zjištění, že jsem nejvíc centimetrů shodila přes prsa (to jsem ale očekávala), a to 6 cm. Další měřené partie, jako je pas, boky, stehno nebo ruka ubyly také, ne už však tak razantně (s mými mírami v pase jsem však po dietě nadmíru spokojená).

Obecně bych řekla, že keto dieta pro mě byla prospěšná v mnoha směrech. Nejenže jsem přesně podle očekávání najela na zdravější životní styl a cítím se fyzicky mnohem lépe (mám dokonce i víc energie), hubnutíale naučila jsem se i mnoho věcí o jídle jako takovém, zvykla jsem si na rozumnější porce (masa mi teď stačí mnohem méně než dřív) a co si budem... zvedla si i sebevědomí. Rozhodně ho doporučuji každému, kdo by chtěl v tomto ohledu svůj život změnit, ale sám si na to netroufne.

Hodnocení dietního programu

 • účinky
 • chuť jídel
 • snadná příprava
 • dostupné poradenství
 • vyšší cena
 • časově náročnější dodržování programu

Počet hvězdiček: 5,0 / 5

Nakup s cashbackem

Jak vznikají naše recenze

Zajímá vás, jak vznikají recenze Plné Peněženky? Přečtete si o tom v našem speciálním článku.

Anežka

Autor Anežka


Anežka je naším největším odborníkem na texty včetně gramatiky, kterou má v paži. 💪 Je vidět, že češtinu miluje a stejně tak knihy snad všeho druhu. Kromě toho ji baví cestování, ale s nadšením se věnuje i dětem, které vede na hodinách aerobiku. Víme, že má zlaté srdce, na češtinu je ale fakt pintlich. Někdo nemůže ani vidět koprovku a někdo zase text, kde se použije třeba čárka místo středníku.

Související slevy a akce

Slevový kód

KetoMix.cz - Valentýnské dárky a tipy
KetoMix.cz logo

až 8,75 % zpět

Valentýnské dárky a tipy

Akce končí za:

Akce končí:

Exkluzivní sleva

KetoMix.cz - Cenové trháky
KetoMix.cz logo

až 8,75 % zpět

Cenové trháky

Akce končí za:

Akce končí:

Exkluzivní sleva

KetoMix.cz - Únorové slevy až 50 %
KetoMix.cz logo

až 8,75 % zpět

Únorové slevy až 50 %

Zhubněte s dietou, která funguje

Akce končí za:

Akce končí: