Jak vyřešit chybu při nákupu letenky

Jsme jen lidé a děláme chyby. Občas se stane, že nějakou uděláme i v případě, ve kterém se to hodí nejméně. Chyba při rezervaci letenky nás může stát nemalé problémy a v konečném důsledku udělat díru do našeho rozpočtu. Co dělat v případě, že vám uklouzl prst na klávesnici a ve jménu na vaší letence je chyba?

17. 6. 2024 Katka B.
Jak vyřešit chybu při nákupu letenky

Už jsme vám radili ohledně toho, jak nakoupit výhodné letenky, co však dělat v případě, že jste při rezervaci udělali chybu? Zjišťovali jsme pro vás, co dělat v případě, že máte ve vaší letence uvedeny chybné údaje.

Pokud uděláte chybu při koupi letenky, je důležité jednat rychle, abyste minimalizovali případné náklady a problémy. Zde je několik kroků, které můžete podniknout:

1. Zkontrolujte leteckou společnost nebo cestovní kancelář
Mnohé letecké společnosti umožňují bezplatné opravy chyb do 24 hodin od zakoupení letenky. Zkontrolujte pravidla a podmínky vaší letecké společnosti.

2. Kontaktujte zákaznickou podporu
Zavolejte na zákaznickou podporu letecké společnosti nebo cestovní kanceláře co nejdříve. Vysvětlete chybu a požádejte o její opravu.

3. Oprava jména nebo data
Pokud jste udělali chybu v měně nebo datu, je možné, že oprava bude zdarma, pokud jednáte rychle. V některých případech může být účtován poplatek za opravu.

4. Stornování a nákup nové letenky
Pokud se chyba nedá opravit, zvažte zrušení letenky a zakoupení nové. Ujistěte se, že znáte podmínky stornování – některé letenky mohou být bez možnosti vrácení peněz nebo s vysokými poplatky za zrušení.

5. Kontrola e-mailů a dokumentů
Po každé změně nebo kontaktu se zákaznickou podporou si zkontrolujte všechny e-maily a dokumenty, abyste se ujistili, že změny byly správně zaznamenány.

5. Pojištění
Máte-li pojištění cesty, zkontrolujte, zda pokrývá náklady na chyby při koupi letenek.

6. Online nástroje
Některé letecké společnosti a cestovní kanceláře nabízejí online nástroje pro správu rezervací, kde můžete provést drobné opravy přímo.

Díky Plné Peněžence nakoupíte výhodné letenky hned přes několik leteckých společností. Každá z nich má svá vlastní pravidla pro změnu nebo úpravu údajů ve vaší letence. V zásadě však platí, že čím dříve kontaktujete zákaznickou podporu, tím lépe pro vás.

Většina společností, ať už je to Lufthansa, Austrian Airlines, Qatar Airways nebo jiné, nabízí možnost drobné chyby (překlepy) opravit bezplatně, pokud se však jedná o větší chyby, počítejte s tím, že za jejich opravu si už budete muset připlatit. V takovém případě je dobré zvážit, zda pro vás nebude finančně výhodnější rezervaci stornovat a zakoupit novou letenku.

Náš tip: Pro ještě výhodnější letenky a tím pádem levnější cestování nezapomeňte využít nejpopulárnější vyhledávač levných letenek Kiwi.com. Pokud na něm na koupíte přes Plnou Peněženku, můžete díky cashbacku ušetřit ještě víc.

Katka B.

Autor Katka B.

 

Na Oravě dobře, na Oravě zdravě – přesně tohle často slyšíme z úst naší kolegyně Katky. Je vášnivou milovnicí historie a literatury, a proto se nemůžeme divit, že už prošlapala několikery tenisky jakožto lektorka na Oravském hradě. Kromě toho má ráda dobré pivo a kvalitní hudbu – na koncert Martina Garrixe je ochotná vycestovat i stovky kliometrů. Doma jí tedy často nenajdete a nepokoušejte se o to hlavně v pátek večer.

Podobné články