Recenze rehabilitačních a cvičebních pomůcek i na domácí použití

Každý sportovec časem zjistí, že sport má i svou odvrácenou stránku v podobě různých větších či menších zranění. Některá bolístka je potřeba řešit s lékařem, na jiná postačí zvýšená péče. V mnoha případech jim lze také předcházet správným kompenzačním cvičením nebo třeba masáží.

2. 9. 2023
Recenze Rehabilitační pomůcky

Celkové hodnocení

Počet hvězdiček: 4,5 / 5

Honza, který se ujal následující recenze je aktivním sportovcem, baví ho triatlon i fotbal, který zároveň trénuje děti. Přečtěte si, jak hodnotí produkty e-shopu Rehabilitacnipomucky.cz

Spophy Cross Tape

Tejpy se těší stále větší oblibě u fyzioterapeutů, sportovců i laické veřejnosti. Právě druhé dvě skupiny zpravidla znají klasické elastické tejpy, které si nastříhají a využijí dle potřeby. Neelastický křížový tejp je něco úplně jiného. Aplikuje se na takzvané spouštěcí nebo spoušťové body. Těch je na těle velké množství. Jsou to body, z kterých zpravidla bolest vychází nebo výrazně ovlivňují její šíření. Celá řada z nich jsou na běžně viditelných místech, a tak jsou tyto tejpy často v pleťové barvě. Spophy CROSS Tape je malá křížová mřížka. Neelastický tejp v pleťové barvě.

V krabičce je hned několik tejpů a podle zvoleného typu mají různé velikosti. Typ, který jsme vyzkoušeli je velikosti C a dle návodu je z této řady největší. Jeho rozměr je ale pouhých 5,2 × 4,4 cm! Velmi snadno se nalepí, podobně jako náplast a i když není nijak napínaný, jeho vliv na samotné pokožce je patrný.  Při pohybu omezuje jeho rozsah a jako neviditelný pomocník drží místo bez větší tenze. Je vodotěsný a lze jej mít aplikovaný i více dní. 

Spophy CROSS TAPE jsem aplikoval pro test na dvě místa. Jedním byla ruka v místě, kde dochází k velké pohyblivosti kůže. Díky běžnému pohybu prstů byly na mřížku kladeny větší nároky a po dvou sprchách již některá místa nedržela. Po hodině v bazénu již šla mřížka z ruky téměř sama dolů. Druhým místem byl spoušťový bod na zádech na mezilopatkovém svalu. Zde mřížka držela i po zmíněných sprchách a kilometru a půl plavání v bazénu. Toto místo bylo zdrojem bolesti a buď odpočinkem, nebo působením tejpy, došlo k citelnému zlepšení a já mohl tejp sundat. 

Když už jsou tejpy dole, je dobré zmínit další dobrou vlastnost a to, že na pokožce nezůstal ani kousek lepidla a pokožka byla klidná bez zarudnutí. Tejp šlo sundat bez dalších prostředků docela snadno. Vzhledem k tomu, že běžný uživatel neví, kde jsou správné body pro nalepení, je potřeba si o tom něco nastudovat, nebo se poradit s odborníky. Za nás je to super věc. Tyto tejpy jsme testovali na více místech a já je již zařadil do své sportovní výbavy.

Spophy Cross Tape (typ C)

Spophy Cross Tape (typ C)

 • neelastický materiál
 • hypoalergenní lepidlo
 • neobsahuje latex
 • voděodolný
 • rozměry: 5,2 x 4,4 cm
 • 40 ks v balení

290,00 Kč

Nakup s cashbackem

Thera-Band Kinesiology Tape

Když už je potřeba tejpovat, tak je dobré spolehnout se na kvalitní tejpy. I my v naší fotbalové kabině používáme tejpy jak na běžícím pásu, ale když je potřeba, aby tejp vydržel pár dní, tak volím vyšší kvalitu. THERABAND KINESIOLOGY TAPE má celou řadu dobrých vlastností i drobných vychytávek. Na webových stránkách nebo Youtube je možné najít různé instrukce, typy a návody na aplikaci.

Osobně mám drobný problém s vazy v koleni a tak si koleno před závodem, nebo tréninkem zajistím tejpem. Dříve jsem byl k této metodě hodně skeptický, bral jsem to jako frajeřinu a nevěřil jsem, že to může pomoct. Až jsem to při jednom závodu využil a zjistil, že mne v zátěži koleno nebolelo, tak jak tomu bylo dříve. Tejp po nalepení nepřinášel žádnou úlevu nebo něco podobného, ale v průběhu závodu pomohl k tomu, že se prostě bolest nedostavila. Ani po více kilometrech v zátěži. Mám tedy již několik zkušeností s aplikací primárně na koleno, lýtko, kotník, klenbu nohy a předloktí. 

THERABAND KINESIOLOGY TAPE předně dobře drží. Vydrží i několik dní, neovlivní jej sprcha ani opakované plavání v bazénu. Neobsahuje latex a nedráždí pokožku. V popisku na e-shopu se dozvíte, že vydrží a dobře se aplikuje. To vše mohu jen potvrdit. Na straně, která se z pásky sundavá je mnoho pomocných značek pro snadnou aplikaci. Na textuře samotného tejpu, z přední strany, jsou zase geometrické tvary, které napomáhají odhadnout, jak moc tejp napínáte. Při testování jsem také zkusil koleno zatejpovat podle videonávodu od výrobce. Byla to odlišná technika, než běžně používám. Koleno dobře drželo jak v rybníku při plavání, tak v následujícím desetikilometrovém běhu. Druhou aplikaci jsem otestoval na bolavou klenbu chodidla a i na tomto relativně namáhavém místě tejp velmi dobře drží. Nezbývá než THERABAND doporučit a dát 5 hvězdiček.

Thera-Band Kinesiology Tape

Thera-Band Kinesiology Tape

 • neobsahuje latex
 • barva černá
 • vydrží až 5 dnů
 • vhodná pro začátečníky i pokročilé
 • velikost 5 cm x 5 m

299,00 Kč

Nakup s cashbackem

Rehabiq Balanční podložka – kopule

Testovaná podložka se velmi těžce hodnotí. Osobně raději při tréninku používám větší balanční čočky, které lze spojit s aktivitami, které vnímám jako důležité nejen pro fotbalisty. Tyto malé podložky ale dokáží zpestřit trénink a mnohem více zapojit děti do aktivit. Pokud potřebuji v malém prostoru připravit různá stanoviště pro děti, tak balanční podložky často na jedno stanoviště využívám.

Malé kopule mají ještě jednu výhodu pro soukromé využití. Díky svému rozměru, lze velmi dobře zacílit na konkrétní místo a využít je k masáži. Lze je využít pro aktivaci chodidel a díky příjemnému materiálu i na záda nebo zadních stran stehen. Za mne jim není co vytknout.

Rehabiq Balanční podložka – kopule

Rehabiq Balanční podložka – kopule

 • průměr 17 cm
 • výška 7,5 cm
 • barva modrá
 • hmotnost 0,32 kg
 • 1 ks v balení
 • pro všechny věkové kategorie
 • na zlepšení koordinace, k udržení kondice nebo pro masáž nohou a jejich relaxaci
 • vhodné pro domácí cvičení

245,00 Kč

Nakup s cashbackem

Rehabiq Balanční čočka

Tuto čočku používáme doma i v tréninku již delší dobu. Musím se přiznat, že já osobně na ní moc necvičím, ale když si má dcera zranila koleno, tak jsme si čočku pořídili. Dnes ji v tréninku fotbalu využívám naprosto běžně. 

Rehabiq je spíše plochá podložka. Není tedy úplně do písmene D, ale je spíše oválná. Má jemnější, měkčí výstupky, které nejsou v příliš husté síti (alespoň v porovnání s podložkou, kterou mám doposud ve výbavě). Díky svému tvaru je více nestabilní než podložka, na kterou jsem zvyklý. Díky měkčí struktuře je na ní příjemnější cvičit sestavy, například s oporou ruky na podložce nebo v pokleku na koleni. 

Jedná se opět o výbornou pomůcku ke kompenzacím a rehabilitaci. Lze ji tak doporučit nejen odborníkům z řad fyzioterapeutů, ale i laikům. Je jen nutné vzít v potaz uvedené charakteristiky, sám bych ji hodnotil jako pomůcku pro uživatele, kteří mají s podložkou zkušenosti a mají již lepší stabilizační systém. V balení bych ocenil nějaké návody na využití, i když je zde uveden odkaz na web, tak takový návod může pomoci, když při tréninku zbyde trochu času navíc.

Rehabiq Balanční čočka

Rehabiq Balanční čočka

 • průměr 33 cm
 • výška 5,3 cm
 • hmotnost 1,1 kg
 • maximální nosnost 250 kg
 • barva modrá

395,00 Kč

Nakup s cashbackem

Rehabiq Overball

Další z pomůcek, která nesmí chybět u žádného sportovce. 25 cm je nejpoužívanější rozměr a tak v našem výběru našel své místo. Tento míč lze využít jednak k různým cvičením a jednak k posilování. Je z příjemného materiálu, který neklouže a velmi snadno jej lze dofouknout ústy nebo naopak podle potřeby upustit. V e-shopu ještě zmiňují využití na cestách nebo pro úlevu při sezení na židli.

Díky snadné údržbě a možnosti overball opláchnout myslím, že i takto může být užitečný. Různé velikosti těchto míčů také používáme ke spestření tréninků, kdy se i menší děti nemusí bát, že je náraz míče bude bolet. Tento materiál vydrží skutečně hodně.

Rehabiq Overball

Rehabiq Overball

 • průměr 25 cm
 • barva modrá
 • hmotnost 0,14 kg

220,00 Kč

Nakup s cashbackem

Spophy regenerační masážní olej

Skvělý masážní olej. Musím říct, že když si člověk přečte popisky na e-shopu rehabilitacnipomucky.cz tak tam často najde o zboží vše dobře napsané. Tento olej je velmi příjemný a dobře se roztírá. Balení je poměrně velké a lze si ho tak užít hodně dlouho a to i díky tomu, že na kůži zas tak rychle nevysychá. Esenciální olej z rozmarýnu příjemně voní, ale nijak silně. Při masáži je vůně cítit, ale nebolí z ní hlava jako v případě jiných olejů.

Objektivně nedokážu říct, že by svaly byly uvolněné díky oleji, ale jako po každé dobré masáži, je člověku lépe. Jak jsem již napsal, balení je relativně velké. Olej je v plastové lahvičce s uzávěrem, který se jen zacvakne a olej dále nevytéká. Otevřít i zavřít lze lahvičku jednou rukou.

Nevýhodou tohoto oleje je, že jej podle návodu nelze použít na intimní partie. Tedy zapomeňte na tento druh masáže, toto je olej čistě pro sportovní využití. :-) Nicméně pro klasickou masáž je skutečně fajn a navodí příjemné uvolnění. Na pokožce nechladí ani nepálí a při použití jsme nezaznamenali, že by došlo k nějaké nežádoucí reakci pokožky. Zmíněná lehká vůně pak umocní příjemný zážitek.

Spophy Recovery Massage Oil, regenerační masážní olej

Spophy Recovery Massage Oil, regenerační masážní olej

 • objem 500 ml
 • obsahuje esenciální olej z rozmarýnu
 • urychluje regeneraci
 • obsahuje pouze přírodní složky
 • vhodný pro všechny druhy pokožky

350,00 Kč

Nakup s cashbackem

Spaderm kosmetická nano maska s chitosanem

Tuto masku jsem osobně netestoval. Zaznamenal jsem však poznatky mé partnerky, která jistě takovou kůru nepotřebuje, ale proč to nevyzkoušet, když zde ta příležitost je. Nano cosmetic mask je nová nanomaska, která obsahuje chitosan, který je díky nanočástečkám předán do hloubky kůže. Nepůsobí tak pouze na povrchu pleti. Aplikace masky díky rychlému procesu vstřebání trvá jen několik minut a je tedy velmi rychlá.

Maska je dodávána s velmi dobře napsaným návodem a snadno se aplikuje. Jsou na ní místa, která jsou nastřižená a umožňují bezproblémové nasazení a vypnutí masky na pleti. Velkou výhodou je, že po pár minutách lze masku sundat, opláchnout obličej a vyrazit do společnosti. Po sundání masky zůstaly na pleti místy zbytečky po aplikaci, které se bez problémů opláchnou.

V porovnání s jinými maskami, nelze říct, že by byla pleť ihned maximálně vypnutá a hebká. Nicméně zlepšení pleti je patrné a dobrý pocit zůstává delší dobu. Pleť je klidná, bez známek zarudnutí nebo jiného nežádoucího efektu. Jistě by stálo za to masku aplikovat opakovaně po 14 dnech, jak je doporučeno a sledovat její dlouhodobý vliv na pleť.

Spaderm kosmetická nano maska s chitosanem

Spaderm kosmetická nano maska s chitosanem

 • regeneruje
 • hydratuje
 • pleť je pružnější a jemná bez známek únavy
 • nanovlákenná struktura chitosanu
 • pro všechny typy pleti

299,00 Kč

Nakup s cashbackem

Spophy kompresní a regenerační podkolenky

Na webu e-shopu je u těchto kompresek 65 hodnocení a vše s maximální spokojeností. Mým úkolem je napsat, jaký jsem měl z podkolenek pocit já a musím se přiznat, že na 5 hvězdiček to nebylo. Ale je to určitě věc názoru, takže zkusím popsat, proč mé osobní hodnocení je, jaké je.

Tyto ponožky jsou bezešvé a bez míst s větším pnutím. Skutečně až na nápis jsou naprosto hladké. To bude mnoha uživatelům vyhovovat. Ať již sportovcům nebo lidem, kteří jsou dlouho na nohách a potřebují zlepšit proudění krve. Já mám rád, když je komprese v určitých částech chodidla odlišná. Proto mi tyto ponožky úplně nesedly. Navíc jsou poměrně dlouhé. Dosáhnou až pod koleno a část materiálu zasahuje o malinko výš. 

Další zajímavou vlastností těchto podkolenek je, jak pracují s teplem. Během hodinového běhu v terénu mi udržely svaly bez velkých otřesů a stále čerstvé, bohužel se v druhé půlce běhu objevil pocit tepla v oblasti chodidel, což se mi u jiných kompresních ponožek nestává. Možná je to dáno i složením, kde je 75% polyamid, 15% polypropylen, 10% elastan.

Myslím, že je v budoucnu spíše využiji v chladnějších dnech nebo k regeneraci po závodech. Do tréninku a závodů zvolím kompresky, na které jsem si již zvyknul. S ohledem na toto srovnání dávám ponožkám 4 hvězdičky.

Spophy kompresní a regenerační podkolenky

Spophy kompresní a regenerační podkolenky

 • velikost S až L
 • zesílené v oblasti chodidla, prstů a Achillovy šlachy
 • obsahuje ionty stříbra

550,00 Kč

Nakup s cashbackem

Jak vznikají naše recenze

Zajímá vás, jak vznikají recenze Plné Peněženky? Přečtete si o tom v našem speciálním článku.

Rehabilitacnipomucky.cz logo

O Rehabilitacnipomucky.cz

E-shop nabízí kompenzační pomůcky, jako jsou berle, chodítka, madla, dále pak ortézy a bandáže, pomůcky na tejpování, ortopedické a zdravotnické pomůcky.