Recenze příslušenství k MacBooku i smart hodinkám

E-shop iPouzdro, to jsou obaly na tablet, nabíječky, sluchátka a další příslušenství především pro elektroniku značky Apple. Náš kolega Marek a jeho MacBook pro vás některé doplňky z tohoto obchodu otestovali.

11. 2. 2023 Marek
ipouzdro

Celkové hodnocení

Počet hvězdiček: 5,0 / 5

Aby majitelé notebooků, mobilních telefonů nebo chytrých hodínek zvýšili uživatelský komfort, který jim jejich zařízení poskytují, musejí si často pořídit další doplňkové příslušenství. Naštěstí existují e-shopy, specializující se na tento druh sortimentu. Jedním z nich je i ipoudro – e-shop, z něhož jsem měl možnost otestovat čtveřici produktů. Tři určené pro MacBook a jeden pro hodinky Samsung Galaxy Watch 4.

Batoh pro MacBook jako v pokojíčku

Prvním výrobkem, který jsem měl možnost otestovat, byl batoh značky Tigernu, speciálně určený pro přenos notebooku. batoh ipouzdroVyzkoušel jsem ho konkrétně na mém 13palcovém MacBooku, který do něj zapadl naprosto dokonale. V batohu ale můžete přenášet i objemnější notebooky, dle popisu výrobku až do velikosti 15,6 palců.

Osobně mám s batohy ten problém, že buď dobře vypadají a nejsou příliš praktické, nebo je tomu naopak. Je umění narazit na batoh, který je zároveň praktický a současně i dobře vypadá. Myslím, že batoh Tigernu v tomto ohledu celkem obstál. Sluší se říci, že jde o o batoh, který je určen spíše do města a do práce. Nepočítejte tedy s tím, že ho s sebou vezmete i na výlet do hor nebo do lesa.

Batoh je středně velký a bez výplně je sám o sobě lehký, což není u konkurence standard. Nezabírá tolik místa, když se pohybujete ve větším davu ani ve chvíli, kdy ho potřebujete položit někam na zem. I v takovém případě se snadno schová v koutě, neobtěžuje vás a nemotá se vám pod nohy. Má to však své limity. Pokud míříte cestou z práce třeba na trénink, nepočítejte moc s tím, že by vám výrobek od Trigernu naplno posloužil. Až tak objemný není. Na tenisky, ručník a sportovní oblečení si budete muset přibrat další tašku.

ipouzdro batoh

Batoh Tigernu 15,6" T-B3399 Gray

 • materiál: vnějšek oxfordská tkanina, vnitřek měkká polyesterová podšívka
 • rozměry: 45 × 30 × 16 cm
 • objem: 19 litrů
 • hmotnost: 1,06 kg

1 224,00 Kč

Nakup s cashbackem

Asi největší výhodou batohu Tigernu je uspořádanost a množství odložného prostoru. Napočítal jsem celkem šest zapínatelných kapes a více než deset přihrádek, do kterých se dají ipouzdro batohvkládat předměty od největších po nejmenší. Věci jdou v zavazadle intuitivně uspořádat tak, aby nebyly rozházené ve volném prostoru. Konkrétně v něm můžete přenášet peněženku, telefon, tužky, čtečku na knihy, sešity nebo knihu, a to všecho ve zvlášt oddělené kapse.

Uspořádáné předměty v zavazadle vytvářejí dojem uklizeného prostoru a navíc eliminují riziko, že se volně umístěné věci znečistí nebo poškodí oděrkami ze vzájemných nárazů. Do batohu vložíte zkrátka cokoliv, na co si vzpomenete a mohlo by se vám hodit v práci nebo na cestě hromadnou dopravou, kdy se potřebujete zabavit četbou, poslechem hudby nebo třeba psaním poznámek. 

Asi nejvíce na mne zapůsobila skrytá zapínatelná kapsa na zádech. Když si dáte batoh na záda, není kapsa vidět a splňuje účel nedobytného trezoru před kapsáři. Batoh je vyroben z oxfordské tkaniny a materiál umožňuje snadnou údržbu. Nečistoty nebo kapky deště z něj jdou celkem snadno setřít. Šedivá barva umožňuje kombinovatelnost téměř se všemi druhy outfitu.

Hodnocení batohu

 • uspořádanost vnitřního prostoru
 • skrytá kapsa na zádech
 • příjemně se nosí
 • objemnější předměty se do něj nevejdou (např. věci na sportovní trénink)

Počet hvězdiček: 5,0 / 5

Nakup s cashbackem

USB vstupu se nevzdám

MacBook má tu nevýhodu, že jeho novější modely již neobsahují vstup pro klasické usb zástrčky. ipouzdro adaptéryVýrobce se je údajně rozhodl ze zařízení odstranit z důvodu, aby donutil uživatele využívat rychlejší přenosu souborů prostřednictvím USB-C. Jenže asi nejsem sám, kdo disponuje řadou zařízení, která využívají právě „starší“ koncovku. Abych mohl s MacBookem propojit třeba externí disk nebo mikrofon, potřebuji sáhnout po adaptéru. Vyzkoušel jsem hned dva od výrobce Hoco.  

Nejprve jsem se zaměřil na jednodušší a menší adaptér Hoco UA 17 v černé barvě. Jeho USB-C výstup vložíte do notebooku a do vstupu pak připojíte zařízení s rychlejší USB koncovkou rozhraní 3.0 (obsahuje uvnitř modrý plast narozdíl od koncovek s rozhraním 2.0, které obsahují plast černý). USB-C výstup je propojen s panelem pro vstupy krátkým kabelem.

redukce ipouzdro

Redukce USB-C to USB-A - Hoco, UA17 Black

 • 1 × port USB 3.0 typu A
 • materiál: ABS plast + kovové porty
 • maximální rychlost přenosu: 5 Gbit/s

224,00 Kč

Nakup s cashbackem

V testu při přenosu větších filmových souborů z flashdisku adaptér obstál. Přenos několika gigového filmu do počítače trval jen několik sekund. Taktéž připojení externího mikrofonu proběhlo zcela bez problému bez potřeby instalovat nějaký další softwarový doplněk do počítače. Jako poslední jsem pro test funkčnosti využil nabíjecí kabel od chytrých hodinek. Ihned po zapojení přes adaptér se hodinky z notebooku začaly nabíjet.

Adaptér s upgradem

Druhým testovaným výrobkem od Hoco byl rozvětvený adaptér HB26. Ani u tohoto adaptéru nemusíte do počítače instalovat žádný doplňkový software. Funguje okamžitě. Je vyroben z hliníkové slitiny a potěšila mě jeho stříbrošedá barva splývající s barvami notebooku. Přes Hoco HB26 lze připojit až 4 zařízení, přičemž 3 při pomalejší rychlosti odpovídající standardu 2.0 (poznáte podle černého plastu uvnitř) a jedno při vyšší rychlosti odpovídající standardu 3.0 (poznávací znamení modrý plast). 

Vyzkoušel jsem tedy připojení více zařízení najednou. Opět se jednalo o flashdisk, externí mikrofón a nabíjecí kabel k chytrým hodinkám. Tentokrát byla všechna zařízení připojená současně a všechna klapalo bez sebemenších problémů.

redukce šedá ipouzdro

Redukce USB-C to USB-A - Hoco, HB26 Gray

 • 3× port USB 2.0 typu A
 • 1× port USB 3.0 typu A
 • materiál: hliníková slitina
 • maximální rychlost přenosu: USB 2.0 - 480 Mbit/s, USB 3.0 - 5 Gbit/s

374,00 Kč

Nakup s cashbackem

Hoco HB26 je lehký, při potěžkání v ruce nepocítíte téměř žádnou zátěž. Nicméně oproti prvně jmenovanému adaptéru je podstatně větší. Dá se sice složit, aby se vešel i do kapsy u kalhot, ale už je to na hranici komfortu. U čehoholiv dalšího, co do kapsy přidáte, hrozí, že se předmět zamotá do kabelu od adaptéru. Proto spíše doporučuji adaptér přenášet v oddělené kapse u batohu nebo v nějakém speciálním pouzdře. 

Oba adaptéry tedy mohu s čistým svědomím doporučit. To, k čemu jsou určeny, splňují na jedničku, dobře vypadají a jsou skladné. Pokud k MacBooku běžně připojujete v jednu chvíli maximálně jedno zařízení s USB koncovkou, bohatě si vystačíte s Hoco UA17. Pokud jich chcete mít zapojených více současně, doporučuji spíše HB26.

Hodnocení redukcí

 • nízká hmotnost
 • skladná velikost
 • design
 • funkčnost

Počet hvězdiček: 5,0 / 5

Nakup s cashbackem

Řemínek jako z milánského butiku

Na závěr testovacího maratonu jsem již nechal MacBook odpočinout a rpzhodl jsem se vylepšit chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 4. ipouzdroPořídil jsem jim tedy na iPouzdro.cz nový řemínek. Když jsem hodinky zakoupil, byly vybaveny sportovním fluoroelastomerovým řemínkem odolným proti potu. Nyní jsem k němu jako alternativu zvolil řemínek vyznačující se milánským tahem. Jde o pletený pásek z nerezové oceli

Z výměny řemínku jsem měl zpočátku trochu obavy, abych něco nepokazil nebo neztratil některou z drobných součástek, ale nakonec vše proběhlo celkem rychle a bez zádrhele. Úkon mi zabral zhruba pět minut.

samsung watch řemínek

Řemínek pro Samsung Galaxy Watch - Tech-Protect, Milaneseband Black

 • barva: černá
 • materiál: nerezová ocel

574,00 Kč

Nakup s cashbackem

Řemínek na ruce příjemně sedí a oceňuji, že se na zápěstí dá upevnit s milimetrovou přesností, aniž by ruku nepříjemně svíral nebo z ní naopak často sklouzával. Řemínek se totiž upíná s pomocí dvou magnetů,ipouzdro takže ho můžete upevnit přesně v místě, kde potřebujete. 

Pásek působí elegantním dojmem a myslím, že hodinkám celkově dodává více společenskou vizáž. To je však vyváženo jinými omezeními. Řemínek se podle výrobce příliš nehodí do vlhkého prostředí a není dobré ho vystavovat extrémně nízkým nebo vysokým teplotám. Přirozeně by mohl na kůži způsobit omrzliny nebo popáleniny. I přesto budu řemínek s potěšením používat a podle nálady a potřeby ho budu střídat původním řemínkem.

Hodnocení řemínku

 • elegantí design
 • snadná instalace
 • omezené využití při sportovních aktivitách ve vlhkém nebo teplotně extrémním prostředí

Počet hvězdiček: 5,0 / 5

Nakup s cashbackem

Jak vznikají naše recenze

Zajímá vás, jak vznikají recenze Plné Peněženky? Přečtete si o tom v našem speciálním článku.

Marek

Autor Marek

Marek je v práci nejčastěji zavalen čísly a tabulkami. Aby se mu z nich nezavařila hlava a aby z věčného vysedávání u počítače nezakrněl, snaží se být ve volném čase fyzicky aktivní. Nejraději potrápí své svaly běháním nebo podniká procházky s rodinou do přírody i do města. Je mezi námi jedním z těch odvážnějších a zvládat stres se nejraději učí při koupání v ledové vodě. Garstronomii nejvíce ocení v Asii nebo středomoří, do pusy by naopak nikdy nevzal koprovku.