Recenze horkovzdušné fritézy aneb zdravý domácí fast food

Jíst zdravě bychom asi chtěli všichni. Křupavým hranolkům, zlatavým topinkám nebo šťavnatým pečínkám se však těžko odolává. Co kdybyste ale měli možnost mlsat svá oblíbená jídla, a přitom jíst zdravěji? Horkovzdušná fritéza Delimano by na to měla být jako dělaná. Zda splňuje vše, co slibuje, pro vás testovala kolegyně Lenka.

17. 9. 2022 Lenka H.
Recenze horkovzdušné fritézy Delimano

Celkové hodnocení

Počet hvězdiček: 5,0 / 5

S malým strávníkem v domácnosti je u mě vaření na denním pořádkuHorkovzdušná fritéza Delimano star a zabere mi spoustu času. Nabídku na vyzkoušení hrozkovzdušné fritézy, která by při vaření měla nejen ušetřit čas, ale i pomoci připravit zdravější variantu nejrůznějších jídel, jsem proto přijala s nadšením. Jakmile dorazila, pustila jsem hned se do testování jejích schopností.

Jak již její název napoví, jsou jídla v horkovzdušné fritéze připravována a fritována pomocí horkého vzduchu. Díky němu v ní připravíte křupavé smažené pokrmy bez použití vroucího oleje, čímž docílíte zdravější varianty svých oblíbených jídel. Navíc se jedná o poměrně malý spotřebič, který má oproti takové troubě mnohem nižší energetickou spotřebu.

Fritéza místo trouby

Můj syn je milovníkem slaných a sladkých placek. Rozhodla jsem se tedy, že nebudu zbytečně zapínat troubu a vyzkouším jejich přípravu Horkovzdušná fritéza Delimano star sladké plackyve fritéze – placky vyšly naprosto na výbornou a já ušetřila spoustu času jejich přípravou. Stačilo připravit těsto, nastavit teplotu a čas a pak už jen čekat na pípnutí, že je hotovo. 

Bylo to pro mě krásných 15 minut k dobru, které jsem mohla efektivně využít a neběhat stále k troubě, jestli se něco nepřipaluje. Navíc nebylo potřeba použít žádný tuk, takže jsem mohla dát synovi zdravou variantu jeho oblíbeného jídla.

Hranolky zdravě

Perfektně se mi fritéza osvědčila i při přípravě hranolků. Do odnímatelného koše Horkovzdušná fritéza Delimano star hranolkyjsem jen vložila nakrájené brambory, případně batáty, které jsem lehce postříkala olejem ve spreji, a  nastavila teplotu a čas. Hranolky byly za chvíli hotové, krásně křupaly a jediný rozdíl byl ten, že nebyly nasáklé olejem. Nemusela jsem navíc větrat zápach po přepáleném oleji ani řešit, co s olejem po fritování dělat a kam ho vyhodit.

Vyzkoušela jsem ve fritéze připravit i maso, buchtu nebo topinky a vše bylo výborné – doma se olizovali až za ušima :-).

DELIMANO HORKOVZDUŠNÁ FRITÉZA STAR

Delimano horkovzdušná fritéza Star

 • Výkon: 1350 W
 • Kapacita koše: 3,5 l
 • Průměr spodní části koše: 19 cm
 • Časovač: 0–30 min
 • Nastavitelná teplota 80–200 °C
 • Rozměry: 33,4 × 26,5 × 30,5 cm

1 790,00 Kč

Nakup s cashbackem

Hodnocení

Jak jsem již říkala, velká výhoda vaření v horkovzdušné fritéze je rychlost a jednoduchost přípravyHorkovzdušná fritéza Delimano Star a fakt, že jsou pokrmy zdravější. Nemůžu si vynachválit také její snadné mytí – odnímatelný stačí košík do myčky nebo setřít vlhkým hadrem. 

Obrovským plus je pro mě časovač, který se sám vypne, takže nehrozí spálení připravovaného jídla. Stačí vložit do koše potraviny, nastavit požadovaný čas a teplotu a fritéza za vás vaří, peče i smaží. Vy pak máte chvilku pro sebe na šálek kávy. :-) 

Jedinou její nevýhodou je z mého pohledu velikost odnímatelného koše, ten by naše rodina snesla větší.

Celkové shrnutí

 • Možnost mytí v myčce
 • Časovač a automatické vypnutí
 • Rychlost přípravy jídel
 • Žádné starosti s olejem
 • Menší objem odnímatelného koše

Počet hvězdiček: 5,0 / 5

Nakup s cashbackem

Lenka H.

Autor Lenka H.

Díky Lence bychom si nejspíš v Českých Budějovicích mohli otevřít pobočku. Je totiž v našem týmu další v řadě, kdo odtud pochází. Co kdekoho překvapí, je, že miluje práci s čísly, tabulkami a vůbec má ráda ve všem systém a pořádek, který jí teď ovšem narušuje její syn. Je taky sporťanda. Když má čas, ráda plave, běhá nebo chodí se synem na dlouhé procházky. A když náhodou jede sama v autě, neváhá a z plna hrdla si zazpívá. Co ale nesnese, jsou ryby na talíři.