Recenze Delimano - revoluční multifunkční mixér

Naše kolegyně Janka se podívala na zoubek mixéru MultiFresh od Delimano.cz. Co všechno tento mixér umí, jaké je jeho používání a další podrobnosti, se dozvíte v této recenzi.

11. 4. 2020
Recenze Delimano - revoluční multifunkční mixér

Celkové hodnocení

Počet hvězdiček: 5,0 / 5

 

Kvalitní kuchyňské pomůcky jsou nevyhnutelností, kterou potřebujeme snad všichni. A co spojit víc kuchyňských pomůcek do jedné? To se podařilo značce Delimano, jejímž cílem je zdravé vaření a jídla pro všechny. Novinka Super mixér MultiFresh se k nám dostal na testování a naše Janka se tak pustila do přípravy polévek, smoothie a vyzkoušela snad všechny funkce, které tento super mixér nabízí. A jak Super mixér MultiFresh zhodnotila? Dočtete se v dnešní recenzi

 

Super mixér MultiFresh 6v1

 • Cena: 4 490 Kč
 • Funkce: mixování, vaření, vakuování, drcení, mletí, vakuování-mixování
 • Příkon: 800 W    
 • Počet otáček: 25 000 za minutu   
 • Zpracuje studené potraviny, teplé potraviny, led
 • Balení obsahuje:
  • nádobu na ohřev s objemem 1200 ml    
  • nádobu na mixování s vakuovým ventilem o objemu 700 ml    
  • 200 ml nádobu s 2-křídlou čepelí na mletí    
  • 6-křídlou nerezovou mixovací čepel potaženou titanem    
  • Vakuové rameno   
  • Vakuovou hadičku
 • Hodnocení Janky: 5 z 5
 • Stránku produktu hledejte v kategorii Multifresh: Super Mixér MultiFresh   

 

Musím se přiznat, že když se mi dostal tento super mixér do ruky, měla jsem obavy. I když mám doma různé kuchyňské spotřebiče, od topinkovače přes smoothie maker až po různé druhy ponorných a tyčových mixérů, ještě jsem v rukou neměla takový, který by dokázal plnit víc funkcí najednou

Super mixér překvapil hned na začátku 

Super mixér MultiFresh mi byl doručen kurýrem v krabici uvnitř vyztužené polystyrenem, aby byl skutečně nepoškozený. Po otevření jsem si všimla několika víček od nádob, pod nimiž byl samotný mixér. Všechno jsem postupně vyndala a těšila se na to, jak mixér vyzkouším. Panika začala v momentě, kdy jsem v krabici nenašla návod. Řekla jsem si ale, že nejsem žádné béčko a s mixérem si přece určitě poradím. Po komunikaci s Delimanem mi bylo nakonec vysvětleno, že návod v krabici nebyl vložený, protože šlo o vzorový produkt (když jde o novinku). Manuál mi poslali e-mailem, takže situace byla nakonec zachráněna. Ani vy se tedy nemusíte obávat, že vám návod nepřiloží. Přiloží, a to hned v několika jazycích.

Návod obsahuje jasné informace o tom, jak super mixér používat a jak s ním manipulovat. Přiložená je také obrázková dokumentace a v Delimanu nezapomněli ani na bezpečnostní opatření. Za ty nejdůležitější považuji zmínit: 

 • používejte mixér jen na suchém, tvrdém a rovném povrchu
 • při manipulaci buďte opatrní, aby nedošlo ke zranění, 
 • nádoby umývejte ručně (nepoužívejte myčku na nádobí), 
 • do nádoby nenalévejte horkou vodu (maximální teplota vody by neměla překročit 40 °C). 

 

Mixování se Super mixérem MultiFresh

Po obeznámení se s návodem jsem se rozhodla vyzkoušet první z užitečných funkcí tohoto revolučního spotřebiče - mixování. Vyndala jsem z ledničky jahody, banán z mísy na ovoce a dala se do testování přípravy smoothie. Jahody jsem nenakrájela - Delimano v návodě upozorňuje, že by potraviny neměly být větší než 2 x 2 x 2 cm. Banán jsem rozdělila na menší kousky a vložila do nádoby s objemem 200 ml. V krabici najdete několik víček pro velkou a malou nádobu, ale intuitivně vás napadne, které je to správné. Vložila jsem nádobu do mixéru, pootočila s ní tak, abych slyšela cvaknutí, zasunula kabel do zástrčky, zmáčkla knoflík ve středu přístroje, aby se mixér zapnul, a pootočila kolečkem na režim B - mixování.

V tom momentě začal mixér pracovat. Postupně na etapy: nejdřív mixoval přibližně se sekundovými přestávkami, potom už bez nich asi 30 sekund. Za chvilku jsem tak měla v nádobce lahodné jahodovo-banánové smoothie, které  jsem si vychutnala na balkoně. Musím uznat, že ovoce bylo dobře rozmixované. Nevnímala jsem žádné velké kousky banánu či jahod, i když měly o něco větší rozměr, než uvádí Delimano. Po použití jsem mixér dala do režimu 0 a vypnula jej.

Delimano na svých stránkách tvrdí, že „při přípravě smoothies s pomocí super mixéru MultiFresh hladina vitamínů, minerálů a jiných nutrientů zůstává vyšší při porovnání s běžným mixérem.” To nemůžu potvrdit ani vyvrátit, každopádně ale můžu říct, že smoothie bylo velmi chutné. Další banánové smoothie bylo výborné, i když jsem ho chvíli nechala odstát na stole.  

 

Ohřev a mixování

Po přípravě ovoce jsem vyzkoušela další skvělou funkci tohoto kuchyňského pomocníka - ohřev a mixování. V těchto dnech se snažím nakupovat víc potravin, které uchovávám v mrazáku, a tak přišel na řadu mražený květák. Květák jednoduše miluji, ať už smažený nebo ten v polévce. Neodmítnu ani krémovou polévku, proto jsem si ji s použitím mixéru připravila. Nejdřív jsem suroviny uvařila a nechala chvíli vychladnout, abych do mixéru nedala právě uvařenou polévku. Potom přišlo na řadu mixování a ohřev. Tentokrát jsem použila nádobu s objemem 700 ml. Přiznávám, že jsem se trošku lekla, protože některé kousky květáku byly větší než Delimano doporučuje, ale opět to mixér hravě zvládl.

Polévku jsem připravovala na dvakrát, abych nepřekročila maximální objem. Přiznám se, že jsem trošku delší dobu hledala, které víko použít, ale když jsem se na ně lépe podívala, napadlo mě to :D. Zavřerou nádobu jsem vložila do mixéru, uslyšela cvaknutí, a to už jsem věděla, že můžu kolečko otočit do nové polohy - HB. Za několik minut jsem už měla skvělý květákový krém připravený na okamžitou degustaci. Dávajte si při použití této funkce pozor na vyjímání nádoby z mixéru, obsah je horký (má teplotu asi 70 °C). 

 

Další funkce, které určitě využijete - vakuování, mletí, drcení a šlehání se Super mixérem MultiFresh

A co všechno tento revoluční super mixér dokáže? V tomto období určitě oceníte funkci vakuování, případně i s kombinací mixování. Já jsem vyzkoušela vakuování zeleniny, aby zůstala dlouho čerstvá. Na to je potřebný přiložený držák, ventil a ochranný kryt. Pro tuto funkci otočte kolečko do polohy V a zmáčkněte tlačítko pro zapnutí. Mixér bude zapnutý, dokud nebude dosáhnuto úplného vakua. Potom se mixér automaticky přepne do pohotovostního režimu.

Jestli chcete použít funkci vakuování spolu s mixováním, nastavte pozici kolečka na VB. Kromě vakuování se asi na 30 sekund spustí i cyklus mixování. A co je skvelé, funkci vakuování můžete využít i bez použití samotného mixéru, a to s vakuovým ramenem nebo vakuovým ramenem a hadičkou pro lepší manipulaci. 

Mixér jsem využila i na šlehání šlehačky do koláče, mletí kávy a drcení ledu do limonády. Oceňuji, že bylo všechno podrobně popsané v návodu včetně doprovodných obrázků.

 

Čištění a mytí

Jak uvádí Delimano v návodu, při čištění je dobré dávat pozor. Jak se říká, opatrnosti není nikdy dost! Čepele jsou pořádně ostré, proto je čištěte pomalu. Nedoporučuji čištění v myčce nádobí, protože čistící prostředky plast a sklo časem poškrábou, takže by nádoba nevypadala dobře. Namísto toho doporučuji hned po použití tohoto multifunkčního mixéru napustit do nádoby vodu. Tak se vyhnete zdlouhavému čištění. 

 

Výhody a nevýhody Super mixéru MultiFresh

Za největší plus považuji 6 funkcí v 1. Je skvělé, že můžete mít doma jednoho kuchyňského pomocníka, který zvládne mixovat, vakuovat, drtit, vařit a mlít. To ušetří nejen hodně času, ale i prostoru. Líbí se mi též design mixéru, kombinace černé a stříbrné barvy vypadá elegantně a myslím, že se bude hodit do každé kuchyně. Další výhodou je nepochybně jednoduché ovládání a automatické vypnutí mixéru po dokončení cyklu, jednoduchá výměna nástavců a čepelí potažených titanem. Maminky též určitě ocení šikovné úchytky, kterými se mixér přisaje k povrchu. 

Za nevýhodu považuji krátký kabel. Mixér tak musíte dát do těsné blízkosti zásuvky, což může v některých domácnostech působit komplikace. Za další malou nevýhodu považuji hlučnost. Přes den jsem si to neuvědomila, ale při přípravě smoothie hned ráno jsem se trochu lekla. Tyto nevýhody ale určitě nesnižují kvalitu mixéru a dávám mu plných 5 hvězdiček.

Něco málo o Delimano

Značka Delimano nabízí pomocníky do kuchyně, kteří vám ulehčí život. S Delimano připravíte chutné a kvalitní jídlo za několik minut tak, abyste si ho mohli vychutnat v kruhu svých blízkých. Delimano začalo psát svůj příběh před 10 lety, když se v realitu promítla myšlenka nabídnout vysoce kvalitní kuchyňské nádobí pro zdravější vaření. Jestli si pamatujete začátky značky Delimano, šlo hlavně o keramické nádobí, postupně se jejich nabídka rozrostla a v současnosti Delimano nabízí víc než 100 kvalitních produktů. Cílem Delimano není poskytovat jen kvalitní produkty pro ještě větší radost z vaření, ale i inovativní a revoluční technologie. O tom vás mohla přesvědčit i tato recenze mixéru MultiFresh. Delimano jednoduše nabízí vše pro vaření, uskladnění, servírování a vychutnání si jídla. 

 

Zábavné vaření s Delimano

V e-shopu Delimano najdete celou škálu kuchyňských pomocníků, které určitě oceníte:

 • kuchyňské nádobí    
 • kuchyňské doplňky    
 • stolování    
 • kuchyňské spotřebiče    
 • příprava nápojů    
 • pečení

   

Doprava a platba na Delimano

Kuchyňské pomocníky, pečlivě zabalené, vám Delimano doručí prostřednictvím České pošty nebo kurýrní společnosti. Dobu doručení ovlivňuje dostupnost produktů, standardní délka je 5 - 7 dnů od odeslání objednávky. Cena dopravy sa odvíjí od hodnoty objednávky.

Za objednávku můžete zaplatit dobírkou (v hotovosti nebo platební kartou), prostřednictvím platby online nebo na splátky.