Recenze Black Friday nákupů

16. 11. 2018
Recenze Black Friday nákupů

Letošní Black Friday vychází na 23. 11. 2018. Nečekaně je to pátek :) My už máme hodně zkušeností s nákupy z předchozích let a připravili jsme pro vás recenzi Black Friday nákupů. Najdete v ní i tipy, jak si je dokonale užít.

Naše hodnocení

Na Black Friday se rozhodně vyplatí nakupovat, ale je potřeba být chytrý a trochu číst. Stačí si projít tipy z této recenze a užijete si báječné nákupy za super ceny. Vyřešíte si dárky na Vánoce s předstihem a ještě ušetříte. Pokud nemáte tolik času na čtení, tak si rovnou projděte ty nejlepší nabídky a slevy na Black friday, které připravila Plná Peněženka.

Za nás hodnocení 5 hvězdiček z 5

Hodnocení Black Friday nákupů: Pozitiva +

 • Výrazné slevy se vztahují na většinu sortimentu.
 • Nákupy vánočních dárků vyřešíte v klidu online a nemačkáte se v obchodech.
 • S velkou slevou lze sehnat nejen levnou elektroniku, ale i hračky, oblečení a potraviny.
 • Black Friday je znám po celém světě a obchody jsou připraveny na nápor.
 • Slevy se dají kombinovat s cashbackem od Plné Peněženky.
 • Letos se do akce na Plné Peněžence zapojí přes 485 obchodů.
 • Více času na zlevněné nákupy poskytuje propojení Black Friday s Cyber Monday tvořící Black weekend, nebo rovnou Black týden.
 • Hodnocení Black Friday nákupů: Negativa -

Při Black Friday nákupech je potřeba mít se na pozoru. Narazili jsme totiž v minulých letech na několik nemilých praktik obchodníků. A jistě jsme nebyli sami, protože na některé praktiky e-shopů během Black fridaye upozorňují média celý akční týden. Abyste se nespálili vy, dejte si pozor na dvě hlavní věci:

 • Nevěřte všem uvedeným slevám - v roce 2017 se podle průzkumů žádné závratné slevy ve skutečnosti neobjevily. Obchody sice něco zlevnily, ale rozhodně to nebyly slevy 80 %, totální krach cen nebo klasické “to tu ještě nebylo”.
 • Obchody většinou uměle nasadí ceny a zboží naoko vypadá extrémně levné. Když jsme však použili srovnávač Heureka.cz, zjistili jsme, že námi poptávaná televize se rozhodně o 40 % nezlevnila. Byla tehdy asi o 865 Kč levnější. Krásných téměř 10 % dolů z ceny nás přesto potěšilo.
 • Nekupujte zajíce v pytli - při Black Friday nákupech jsme si všimli, že obchody výrazně zlevňují jistý druh zboží. Většinou se jedná o výrobky už téměř neprodejné. Třeba obaly a pouzdra na starší typy telefonů. Nebo výprodejovou zastaralou elektroniku. Je potřeba si projít specifikaci poptávaného zboží a když už chcete utrácet, pořídit si něco, co vám bude ještě několik let sloužit ;)

Kde najdu skutečné slevy na Black Friday?

Skutečné slevy zaručuje cashbackový portál Plná Peněženka. A to nejen na Black Friday, Cyber Monday, AliExpress day nebo Dny nákupů s OnaDnes. Prostě po celý rok má Plná Peněženka různé akce a nákupní svátky, do kterých zapojuje jen ověřené partnery a exklusivní akční nabídky, které jsou pouze pro zákazníky, kteří nakoupí přes Plnou Peněženku. Z každého nákupu z online obchodu vám dá slevu až 25 % ve formě vrácení peněz zpět na váš účet. Takže máte takový malý nákupní svátek 365 dní, kdykoliv.

Tipy pro Black Friday nákupy

Jak jsme již psali výše, je dobré si slevy prověřit. To zabere hodně času a nikoho to nebaví. Proto je dobré využít námi prověřené slevy a exklusivní nabídky na Black friday od Plné Peněženky.

Češi utrácejí přes Plnou Peněženku rádi a na Black Friday nakupuje 3,3 x více lidí a utratí 4,6 x víc než v průměrný den v roce. Nejvíce se utratí za elektroniku. Ta tvoří celých 17,4 % nákupů oproti 9,9 % v ostatních dnech.

 • Průměrný Čech utratí při Black Friday 5 615 Kč - většinou za oblečení, elektroniku a obuv
 • Průměrná sleva v Česku se vyšplhala na 63 %
 • 93 % Čechů ví, co je Black Friday
 • 40 % Čechů se plánuje letošního Black Friday zúčastnit

Black Friday celosvětově

Nákupní svátek Black Friday vznikl v USA v roce 1952. Tradičně tento den následuje po Dni díkůvzdání a připadá na poslední pátek v listopadu. Černým pátkem je nazýván podle totálního kolapsu dopravy při historickém prvním dni s obrovskými slevami. Američané jsou schopni se v obchodech ušlapat. V ČR to naštěstí nehrozí, protože většina nakupuje na internetu. Pár zajímavostí najdete také na wikipedii v článku o černém pátku.

 

Přejít k nabídkám a využít prověřené slevy: SLEVY na Černý Pátek od Plné Peněženky.