Den knihy

Akce skončila 29. 4. 2018
Den knihy

Nejprodávanější knižní tituly

Romány a povídky

Milujete osudové zápletky, větvení příběhů, překvapivé konce a nečekané zvraty? Najděte si nové čtení a zatoulejte se do života románových hrdinů. Mimochodem, první SMS román psaný výhradně v SMS zprávách si mohli přečíst čtenáři ve Finsku.

 

Thrillery a detektivky

Někdo mívá při čtení kriminálních příběhů srdce až v krku, jiný se jen v klidu snaží přijít na to, kdo je vrah. Jak to máte vy? A víte, že za historicky první detektivní prózu se považuje povídka E. A. Poea z roku 1841?

Sci-fi a fantasy

Oba žánry mají hodně společného. Přesto se jejich čtenáři často dělí na dva zcela nesmiřitelné tábory, jeden pod vlajkou vědy, druhý magie. Vyberete si z našich tipů, nebo zkusíte science fantasy?

Kuchařky a zdravá výživa

Je až k neuvěření, kolik knih o jídle už bylo napsáno. A přesto pořád vznikají nové. Dobrých receptů i chytrých rad ohledně zdravé výživy je plná zeměkoule. Do které kuchyně tentokrát zabrousíte vy?

Odborné a naučné

Člověk prý není nikdy dost starý, aby se nemohl dozvědět něco nového. A nezáleží na tom, jestli prohlubuje své znalosti nebo si rozšiřuje své obzory. Vyberte si, jaký svět objevíte tentokrát.

Osobní rozvoj

Pracovat sami na sobě můžeme celý život. Existuje tisíc způsobů, jak lépe obstát ve svých životních rolích a cítit se lépe. Rozjeďte svůj projekt a pusťte se do díla. Stačí si vybrat tu správnou knihu.

Dětská literatura

Všechny děti milují příběhy. Některé čtou rády, jiné potřebují kouzlo čtení teprve objevit. Vyplatí se najít příběh, který je nadchne. A kterému dobře porozumí. Dejte jim pár tipů a uvidíte sami.

E-knihy

Myšlenka elektronických knih se objevila už v roce 1971. Dneska jde o zcela běžnou věc a lidé si s sebou vozí celé knihovny. Kolik knížek máte ve čtečce nebo v mobilu vy? Přidáte k nim další?

Audioknihy

Knihy ve formátech mp3 a mp4, na CD, kazetách i deskách navazují na dávnou tradici předčítání. Cílem původních audioformátů bylo zprostředkovat literární zážitek nevidomým. Dneska si můžete za volantem, při vaření i před spaním „pustit knížku" z bohatého výběru. Tak která to bude?

Kristin doporučuje za Plnou Peněženku

Knihy jsou moje slabost, obyčejně s sebou dvě až tři nosím. Otevírají mi nové světy, propůjčují další identity. Čtu magický realismus a historickou fantasy, líbí se mi minimalistický styl i příběhy, které mě nutí číst mezi řádky. Rochním se v textech napsaných s okouzlující lehkostí. Jako máma čtyř dětí mám slabost pro kvalitní dětskou literaturu. Čtyři nejoblíbenější autoři: Astrid Lindgrenová, Tom Robbins, Andrzej Sapkowski, Ludvík Vaculík. A čtyři z mých oblíbených knih jsou tady :)

Marek doporučuje za Plnou Peněženku

Zajímám se především o ekonomii, sport, politiku, společnost, média a vzdělávání. Rád čtu, běhám, koukám na dobré filmy a objevuji nová místa, stavby či restaurace. Z knih vyhledávám především takové, které dokáží čtivým způsobem přibližit reálné události a fenomény, které změnily svět a společnost. V poslední době na takové knižní tituly narážím i v kategorii komiksu. A právě čtyři zajímavé komiksy bych rád na tomto místě doporučil i vám :)

Tereza doporučuje za Plnou Peněženku

Knihy zbožňuji od dětství. Dokázala jsem s nimi u dědy na zahradě strávit celé letní prázdniny a paní knihovnice mě znaly osobně. Dříve jsem přečetla absolutně vše, co se mi dostalo pod ruku. Nehledě na žánr, autora, či kvalitu díla. Teď už si více vybírám. Poslední dobou mě nadchlo sci-fi, ale v létě u vody nepohrdnu ani kvalitní humornou literaturou.
Ráda bych vám doporučila čtyři knihy, které mě za poslední dobu nejvíce zaujaly :)

Hanka doporučuje za Plnou Peněženku

Miluju čtení a nedám dopustit na klasické knihy a jejich vůni. Nad tím, proč tak ráda čtu, ani nepřemýšlím, knihy ke mně zkrátka patří a doprovází mě všude, kam se hnu. Jsem zkrátka knihomol a když dostanu do ruky dobrou knihu, nedokážu ji odložit. K mým posledním objevům patří Elektronické knihy Albi, tip mého vnuka. Můžu je vřele doporučit, jsou zábavné a poučné pro děti i dospělé.  A tyhle knihy můžu doporučit vám všem!

Akční nabídky a výprodeje knih

E-shopy plné knih. Stačí si vybrat.