Rozhovor s Battery-import.cz

Battery-import je společností, která jede na plné obrátky a nejen proto, že mají vždy nabité a funkční baterie. Starají se především o baterie vaše, a to jak do auta, tak do notebooků či osvětlení. Jak to u nich vlastně funguje jsme si povídali s majitelem společnosti Lukášem Jirotkou.

14. 3. 2022
Rozhovor Battery-import.cz

Jaký byl první impulz k založení vaší společnosti?

Impulzem byla, stejně jako u každého začínajícího podnikatele, potřeba doplnit trh – v našem případě o profesionální dodavatele baterií s nadstandardními službami. To byl náš cíl, aby měl zákazník zaručený servis a maximální informovanost k produktům, které mu v té době nikdo jiný nenabídl.

Na stránkách máte funkci „Konfigurátor“. Můžete našim čtenářům vysvětlit, o co se jedná a jaké to má výhody?

Konfigurátor autobaterií obsahuje databázi vozidel s datem výroby do prosince 2019. Je to skvělá pomůcka, pokud si nejste jistí, jakou baterii do svého vozu potřebujete. Po specifikaci vozu (značka, model a motorizace, rok výroby) vám katalog zobrazí baterie výkonově i rozměrově vhodné do vašeho vozu – napříč všemi značkami. ;-)

Na bateriích, které prodáváte, provádíte cyklicko-zátěžové testy startovacích i trakčních akumulátorů. K čemu takové testy jsou a jak fungují?

Tyto testy provádíme, abychom si byli jistí, že prodáváme kvalitní baterie, které splňují parametry, jež deklaruje výrobce. Testování probíhá v řádu jednotek, ale také až desítek měsíců. Zjišťujeme tím životnost (výdrž) baterie. Testovaný vzorek baterie se opakovaně vybíjí do hloubky 80 % své kapacity a poté je opět plně dobit. Tento cyklus se neustále opakuje až do okamžiku, kdy již baterie není schopna poskytnout zmíněných 80 % jmenovité kapacity. Výsledek testů nám umožňuje porovnávat jednotlivé baterie mezi sebou a doporučit zákazníkům ty nejvhodnější.

Svoji společnost neustále rozšiřujete. Máte v tomto ohledu nějaké speciální plány do příštích let?

Neusnout na vavřínech. Mít stále aktuální nabídku a sledovat nejnovější trendy ve vývoji baterií. Od roku 2021 se navíc snažíme rozšířit nabídku služeb o servis průmyslových trakčních baterií a rozšiřovat produktové portfolio k fotovoltaice. Rozhovor Battery-import

Nabízíte mnoho druhů baterií. Které jsou mezi zákazníky nejžádanější?

Řekněme, že nejvíce populární jsou baterie do vozidel jak dvoustopých, tak jednostopých. Ostatní typy baterií jsou pak v těsném závěsu.

Kromě prodeje baterií nabízíte i jejich výměnu, zprovoznění či nabíjení. Využívají zákazníci této možnosti často? Jaký typ baterií měníte nejčastěji?

Ano, je to velmi žádaná služba. Oproti nabídce servisů máme výměnu baterie za „lidovou“ cenu. Výměna je prakticky bez čekání a starou baterií ekologicky zlikvidujeme.

Na co jste v oblasti svého podnikání nejvíce hrdí?

Jsme hrdí na své dobré jméno, které jsme si budovali několik let. Na schopnost přizpůsobit se extrémním tržním podmínkám a v neposlední řadě i na skvělou práci našich zaměstnanců, kterých si moc vážíme. Rozhovor Battery-import

Máte nějaký oblíbený firemní zvyk nebo tradici?

V tuto chvíli na tom spíše začínáme pracovat – doteď to nebylo nic zvláštního. Firemní večírek či posezení s kolegy bylo bohužel velmi omezené (poslední dva roky) nebo spíše vůbec nebylo. Ale věřím, že se situace brzy otočí. 
 

Děkujeme za rozhovor