Rozhovor Italier

„Množství italského nábytku je děláno ručně a je hotová pohádka pozorovat, jak vznikají jednotlivé kousky.“

13. 6. 2022
Rozhovor s Italier: Plná Peněženka

Kdo někdy zařizoval byt, dům nebo třeba jen malou kancelář, ten nám dá jistě za pravdu, že to není nic jednoduchého, pokud chcete, aby to nějak vypadalo. Jak prostor opticky zvětšit? Jaké materiály se hodí k vysněným tapetám? Kam umístit gauč, aby nepřekážel? Na tyto otázky běžný smrtelník hledá odpovědi většinou s jistými obtížemi a hodinami a hodinami strávenými nad katalogy. E-shop Italier je tu pro všechny, kteří chtějí svůj čas trávit užtečněji než probíráním se tunou interiérových katalogů. Dnes jsme vyzpovídali Lucii Votavovou, jednatelku společnosti Italsky Interier s.r.o. a značky Italier, která nám přiblížila, jak u nich vznikají všechna ta interiérová designová kouzla, díky nimž se doma cítíme jako v bavlnce.

 Jaký byl první impulz k založení české firmy s italským nábytkem? Jaké byly Vaše začátky?

Impuls jsem dostala od své maminky, která se nábytku věnuje mnoho let. První myšlenka vznikla, když jsem si doma listovala italskými katalogy a narazila právě na katalog s barokním nábytkem. Uplynuly 4 měsíce a já se rozhodla založit basic webové stránky a začala se specializovat právě na barokní nábytek. Nyní se distribuci věnuji 7. rokem a naštěstí stále rosteme. Nedávno jsme udělali velký krok – zmodernizovali jsme náš e-shop a webové stránky, které usnadní práci designérům, architektům i koncovým zákazníkům. Máme spoustu nápadů a aktuálně přemýšlíme o nových prostorech v rámci Českých Budějovic, kde by měly být k vidění opravdu velmi designové a neotřelé kousky.

 V čem se italský nábytek liší od nábytku českého? Jaké jsou jeho výhody?

Jednoznačně v kvalitě a detailním zpracování. Množství italského nábytku je děláno ručně a je hotová pohádka pozorovat, jak vznikají jednotlivé kousky. Dále musím zmínit jedinečný design, který je navržen přímo od italských designérů. Hodně italských firem má své vlastní designéry, kteří dávají svému nábytku osobitý styl. A co je opravdu velkou třešničkou na dortu a v ČR se moc nevidí, je zakázková výroba na přání zákazníka. Není problém nábytek poupravit jak rozměrově, tak vzhledově v rámci barevného či materiálového provedení. Tyto schopnosti italských výrobců nejlépe vystihuje naše motto „Nábytek od italských mistrů“.

 Na svém e-shopu nabízíte spoustu různých stylů nábytku. Který z nich je u Vašich zákazníků nejprodávanější?

Náš nejprodávanější styl je klasický a moderní. My jsme nadšeni z barokního nábytku a i naši zákazníci tento styl často poptávají. :-)

 Máte nějaký firemní zábavný zvyk nebo tradici?

Potrpíme si na dobré italské jídlo :-). Vlastně si ho díky vlastní přepravě z Itálie i dovážíme.

 Můžete našim čtenářům vysvětlit koncept „Semi-Natural“, který je součástí Vašich realizací?

Ano, jedná se o koncept polo-přírodních rostlin výrobce ILA, kterého zastupujeme pro český trh. Jde o kombinaci přírodních a umělých materiálů, díky kterým se o rostliny nemusíte starat. Přírodní kmeny jsou získávány z ekologicky šetrných oblastí a podléhají anti-parazitní léčbě, která umožňuje našim stromům udržet si přirozený a krásný vzhled po celá léta. Zvláště znamenitě zpracované umělé listy přispívají k tomu, že jsou polo-přírodní rostliny věrnou kopií skutečné rostliny, ale s mnoha výhodami. Naše výrobky nepotřebují žádné zavlažování, ořezávání ani údržbu, kmen a stonky rostliny jsou však přírodní.

Jednotlivé části se sbírají v různých zemích na světě, kde jsou daná místa určená pouze pro výrobce ILA. Následně se vytvarují do požadovaného tvaru a pak se ošetří vůči parazitům a nemocím. Lístky jsou tvořeny z polyesteru a každý jejich druh má svou vlastní výrobní formu, díky níž je každý lístek originální. Kvalitní polyester brání blednutí a ohýbání lístků. Ty jsou už prohnuté, což je vlastně procedura navíc, která odlišuje tyto rostliny od klasických umělých květin.

 Na svém kontě máte realizace soukromých zámečků, hotelového vybavení i běžných obývacích pokojů. Je nějaký typ realizace, který u Vašich klientů převládá? Proč si myslíte, že to tak je?

Žádané jsou realizace celých místností, například ložnice. Naši výrobci už s tímto počítají a připravují řady designově sladěných produktů právě pro tu jednu místnost. Není samozřejmě pevně dané, že v konkrétním stylu musí být jen ložnice. Není problém takto sjednotit celý byt nebo dům. Možnosti jsou opravdu rozsáhlé :-)

 Nabízíte spoustu možností, jak se může klient ujistit, že do jeho interiéru Vaše realizace přesně sedne a že nekupuje „zajíce v pytli“. Můžete nám je krátce popsat? Kterou možnost klienti využívají nejčastěji?

Primárně se jedná o sjednávání schůzek přímo u klientů doma. Za klienty osobně jezdíme – na schůzku přivezeme veškeré katalogy, vzorky materiálů barevného provedení a také vzorky čalounění. Prostor si zaměříme a na základě výběru vhodného barevného provedení a sdělení preferencí připravíme vizualizace a cenovou nabídku. Dále jsou velmi oblíbená naše produktová videa, která jsme natočili přímo v našich italských showroomech. Pokud zákazníci chtějí vidět nábytek naživo, máme kompletně vybavený vzorový dům u Českých Budějovic. Schůzky je ale nutné domluvit předem.

 Utkvěla Vám v paměti nějaká vaše konkrétní realizace? Proč?

Řekla bych, že to jsou projekty v podání zámeckých prostor, které mě osobně baví nejvíce. Každý projekt je jedinečný, navrhujeme prostory přímo s našimi italskými designery, kteří osobně dorazí ke konkrétnímu klientovi a společně navrhneme nový koncept interiéru. Na těchto projektech se často pracuje celé roky, protože prostory jsou obrovské a realizujeme je po etapách. Díky tomu navážeme s klienty osobní vztahy a z každého projektu se stane srdcová záležitost. Jsou to realizace, se kterými se nesetkáváte každý den.

 Jak máte zařízené vlastní bydlení? Držela jste se radami, které uvádíte na svém webu? Máte doma nějaké Vaše zboží? Jaké?

Asi nepřekvapí, že bydlení mám vybavené naším italským nábytkem. Na konceptu interiéru jsem pracovala s naší designérkou, která navrhla celý byt v moderním stylu, s detaily ve zlaté barvě. Obecně zlatá barva je u nás v eshopu velice oblíbená :-).

 Máte pro naše čtenáře nějaký rychlonávod, jak si zařídit ideální bydlení? Co by určitě neměli podcenit?

Určitě se zaměřte na volbu materiálů a barev, které neomrzí, a také na řešení dispozice. Tyto body lidé velmi často podceňují. Především logická (správná) dispozice nábytku v místnosti, řešení správných rozměrů a průchodů všeobecně je nesmíme důležitá. Používejte kvalitní nábytek na úkor počtu kousků a nezapomínejte na správné nasvícení interiéru. To dělá doslova divy. Poslední, co bych ráda zmínila je: řiďte se především vlastním pocitem, a ne trendy, které se stále mění :-).

Děkujeme za rozhovor

Italier.cz logo

O Italier.cz

Italier, to je e-shop, který s vámi vytvoří srdce vašeho domova. Pomohou vám vybrat, jaký nábytek se hodí do vaší ložnice či obýváku a vytvoří bydlení přímo vám na míru. Přestože můžete vybírat nábytek všemožných barev a stylů, jedno mají všechny kousky společné: pocházejí z dílen italských mistrů!