Soutěžní recenze Vzdušín.cz: Vyhrajte elektrokoloběžku AERIUM HX8 za téměř 15 000 Kč.

Recenzujeme elektrokoloběžku AERIUM HX8 z e-shopu Vzdušín.cz. Jaký má dojezd, jak se s ní manipuluje a co všechno umí, se dočtete v naší recenzi. Zároveň můžete elektrokoloběžku vyhrát v naší soutěži.

26. 10. 2021 Pepa
Soutěžní recenze Vzdušín.cz: Vyhrajte elektrokoloběžku AERIUM HX8 za téměř 15 000 Kč.

Celkové hodnocení

Počet hvězdiček: 5,0 / 5

V dnešní době zažíváme boom nejen elektrokol, elektroboardů, ale také elektrokoloběžek, či jiných vozítek na bázi elektřiny. Jednu elektrokoloběžku z e-shopu Vzdušín.cz jsme měli možnost recenzovat a co víc, o tutéž elektroběžku můžete soutěžit.

Jak můžu soutěžit?

V dnešní soutěžní recenzi můžete vyhrát recenzovanou elektrokoloběžku z e-shopu Vzdušín.cz. Každý soutěžící musí splnit 2 podmínky. Za prvé kdykoliv během října nakoupit v e-shopu Vzdušín.cz přes Plnou Peněženku a za druhé mít předchozí nákup v jakémkoliv e-shopu z portálu Plná Peněženka v období mezi 1. 7. a 30. 9. 2021.

Elektrokoloběžka AERIUM HX8 černá

Recenze elektrokoloběžky AERIUM HX8 ze Vzdušín.cz

 • Běžná cena: 14 990 Kč 
 • Akční cena: 11 990 Kč
 • Barva: Černá
 • Nosnost: 100 kg
 • Dojezd: Až 40 km
 • Maximální rychlost: 25 km/h
 • Váha: 15 kg
 • Výkon: 350 W
 • Kapacita baterie: 10 Ah
 • Světla: přední, zadní
 • Baterie: Lithiová, vyjímatelná
 • Brzdy: Kotoučové
 • Tempomat: Automatický
 • Omezovač rychlosti: Ano
 • Doba nabíjení: 6 h
 • Rozměry: 117,6 × 107,3 × 40,1 cm (v × š × h)
 • Díky velkým nafukovacím pneumatikám zvládne bez problémů nerovnosti i dlažební kostky
 • Údržba: Lze mýt například tlakovou myčkou
 • Naše hodnocení: ★★★★★
 • Stránka produktuElektrokoloběžka AERIUM HX8 černá 

Kolo je fajn, skateboard je cool, ale elektrokoloběžka je nejvíc! Tolik pohled dnešního teenagera na vlastní dopravní prostředek, kterým se může pohodlně pohybovat po městě. Elektrokoloběžka AERIUM HX8 je nejen moderní dopravní prostředek, ale má i řadu praktických vychytávek, které ocení nejen samotný řidič, ale i rodič v případě, že řidičem je jeho potomek. 

Skládací elektrokoloběžka AERIUM HX8, tak jak jsem měl možnost se s ní během několika týdnů seznámit – designově povedená, zpracovaná z kvalitních materiálů, bezpečná, s dlouhým dojezdem a kultivovanou jízdou a navíc s promyšlenými detaily. 

Ale pěkně od začátku…

Recenze Vzdušín.cz: Elektrokoloběžka AERIUM HX8

Snadná montáž

Ne každý z nás je manuálně zručný a někdy je na místě oprávněná obava z doručeného demontovaného zboží. Toto však není ten případ. Krabici s koloběžkou jsem nechal rozbalit a koloběžku kompletně smontovat a zprovoznit svého třináctiletého syna a o dva roky mladší dceru. Za pár minut už se oba proháněli po dvoře a užívali si svou první jízdu.

Elektrokoloběžka je sice doporučená pro jízdu starších 15 let, nicméně tento typ elektrokoloběžky má skutečně tak příjemné jízdní vlastnosti, že si ji užívá i má jedenáctiletá dcera.

Koloběžku během pár vteřin složíte, pohodlně vezmete do ruky a překonáte schody, nebo vezmete do vlaku či do školy. 

Recenze Vzdušín.cz: Elektrokoloběžka AERIUM HX8

Jízdní vlastnosti

Koloběžku jsme testovali na asfaltu, šotolině, dlažebních kostkách, panelové cestě i lesní stezce. Pár stovek metrů jsme projeli i na trávě nebo cyklistických trailových tratích. Elektrokoloběžka AERIUM HX8 neměla s žádným povrchem problém. Díky poměrně velkým nafukovacím desetipalcovým kolům si poradila s každým terénem a ani kočičí hlavy dlažebních kostek nebyly při jízdě nepříjemné. 

Výrobce udává možnost stoupání až 20 % a musím potvrdit, že ani takové stoupání elektrokoloběžce skutečně nedělá problém.

Příjemná záležitost je tempomat, který se automaticky aktivuje po 6 vteřinách konstantní rychlosti. Při manuálním zvýšení rychlosti nebo sáhnutí na brzdu se tempomat deaktivuje, což je jeden z příjemných bezpečnostních prvků. 

Maximální rychlost je 25 km/h. Pro jízdu po městě je to často až příliš, pro větší vzdálenosti ale naprosto dostačující. Jako rodič navíc ocením, že děti nemohou „lítat“ rychleji. I přesto je samozřejmé, že při jízdě mají přilbu.

Především nyní v podzimních a nadcházejících zimních měsících řidič ocení kvalitní přední i zadní LED světla. Řidič tak nejen dobře vidí, ale především je na opravdu velkou dálku vidět.

Recenze elektrokoloběžky AERIUM HX8 ze Vzdušín.cz

Baterie

Baterie je jeden ze zásadních prvků elektrokoloběžky, při recenzi proto tuto podstatnou součást nesmíme opomenout. 

Pro ty techničtější z vás pár čísel. Elektrokoloběžku AERIUM HX8 pohání lithiová baterie s kapacitou 10 Ah a napětím 36 V. Maximálního nabití dosáhnete zhruba po 6 hodinách. 

Výrobce uvádí max. dojezd 40 km. Při testování jsme sice nezměřili skutečný maximální dojezd, ale při ujetí 22 km nám na velice pěkně zpracovaném LCD displeji svítily dvě čárky z pěti. Stejnou hodnotu nám displej ukazoval i po 18 i 24 km. Nutno říct, že jsme koloběžku testovali, tzn. řada rozjezdů, jízdy do kopce a ne příliš plynulá jízda, což spotřebě asi zrovna nesvědčilo. Udávaný dojezd až 40 km je tedy skutečně reálný. 

Co ale na baterii skutečně oceníte, je možnost jejího vyjmutí. To je super nejen proto, že při nabíjení nemusíte řešit parkování koloběžky nedaleko zásuvky, baterii si pohodlně dobijete doma, ale především pokud budete plánovat delší cestu. V takovém případě si můžete pořídit náhradní baterii a až vám jedna dojde, jednoduše baterie vyměníte a jede se dál. 

Recenze Vzdušín: Elektrokoloběžka AERIUM HX8

Vychytávky

Už jsem zmínil např. LCD display, tempomat, kvalitní osvětlení nebo třeba odnímatelnou baterii, to ale není vše. Elektrokoloběžka AERIUM HX8 má i další drobnosti, které uživatel ocení. Decentní, ale pevný stojánek byste možná očekávali, ale mně a především syna moc potěšil háček, na který při jízdě pověsí školní tašku, která leckdy váží téměř jako koloběžka sama. 

Složení i rozložení koloběžky je skutečně velice jednoduché a rychlé a nezabere víc než pár vteřin

Elektromotor nejen pohání koloběžku vpřed, ale při brždění pomáhá mechanické kotoučové brzdě, čímž zkracuje brzdnou dráhu.

V neposlední řadě oceníte, že elektrokoloběžka AERIUM HX8 je opravdu designově povedená a jen tak se neokouká. 

Důležitým faktem je, že společnost Vzdušín.cz je oficiálním dovozcem do ČR a nebudete tak mít problém s případným záručním nebo pozáručním servisem nebo sháněním značkových komponentů jako např. druhé baterie pro dlouhé cesty. ☺

Hodnocení koloběžkyRecenze Vzdušín: Elektrokoloběžka AERIUM HX8

Z Elektrokoloběžky AERIUM HX8 jsem nejen já, ale i mé děti, skutečně nadšený a nemohu hodnotit jinak než 5 bodů z 5. Pokud ještě nevíte, co dát svým ratolestem k Vánocům, tato elektrokoloběžka jim zaručeně vykouzlí úsměv na tváři a udělá obrovskou radost. Na závěr shrnuji největší nej:

+ design

+ protiskluzová nafukovací desetipalcová kola

+ jednoduché skládání 

+ dlouhý dojezd

+ jízdní vlastnosti

+ vyjímatelná baterie

+ v akci za super cenu

Něco málo o e-shopu Vzdušín.cz

Vzdušín.cz je specialistou na zařízení pracující se vzduchem. V nabídce e-shopu  najdete klimatizace – ať už mobilní, nástěnné či ventilátory – čističky vzduchu, aroma difuzéry, odvlhčovače či zvlhčovače vzduchu apod. Vzdušín dokonce nabízí možnost půjčovny, můžete tak vyzkoušet čističku vzduchu, zvlhčovač vzduchu, odvlhčovač nebo i mobilní klimatizaci. Samozřejmostí je i servis a případná montáž přístroje. Recenze Vzdušín: Elektrokoloběžka AERIUM HX8

V jejich sortimentu najdete elektrokoloběžky, digitální kamery včetně dronů s kamerou, meteostanice, srážkoměry, barometry, vlhkoměry a teploměry, ale i robotické vysavače nebo parní čističe.

Průvodce výběrem

Hodit se může také průvodce výběrem alias odborné poradenství v případě, že si nevíte s výběrem rady nebo potřebujete produkty porovnat. Pokud například uvažujete nad pořízením elektrokoloběžky, na co se při výběru zaměřit. Nebo jak vybrat vhodnou mobilní klimatizaci podle typu místnosti. A také například jak na výběr filtru do čističky vzduchu.
TIP na závěr: Při nákupu v e-shopu Vzdušín.cz přes Plnou Peněženku ušetříte díky cashbacku až 3,15 % z každé objednávky. Podívejte se také na naši recenzi mobilní klimatizace Olimpia Splendid Compact z e-shopu Vzdušín.cz.

Podívejte se na videu, jak testování probíhalo.

Pepa

Autor Pepa

Pepa pochází z východních Čech a je jedním z nejdéle sloužících členů Plné Peněženky. Kromě toho, že se naplno věnuje řízení Peněženky a své rodině, tak je také vášnivým rybářem. Nakupování jako většina chlapů příliš neholduje, ale jen do té doby, dokud nepotřebuje doplnit svoji rybářskou výbavu. To pak čas plyne příliš rychle. Největší relax je pro něj čas strávený s rodinou nebo na rybách, které neváhá zajet chytat i do milovaného Slovinska.

Související slevy a akce

SLEVA 5 %

Vzdušín.cz - Sleva 5 % na drony a koloběžky zn. AERIUM
Vzdušín.cz logo

až 3,15 % zpět

Sleva 5 % na drony a koloběžky zn. AERIUM

Akce končí za:

Akce končí: