Recenze Vzdušín - mobilní klimatizace pro horké letní dny

S malou mobilní klimatizací už nebudete mít doma nesnesitelné horko a dusno, to ať si zůstane venku.

30. 5. 2020
Recenze Vzdušín - mobilní klimatizace pro horké letní dny

Celkové hodnocení

Počet hvězdiček: 5,0 / 5

 

Léto je za dveřmi. Nejvyšší čas pořídit si klimatizaci – dřív, než teploměr vystoupá tak vysoko, že ji bude chtít každý, ale už nebude z čeho vybírat. Neodkládejte proto nákup na poslední chvíli a vrhněte se na výběr klimatizace už nyní. Náš kolega otestoval mobilní klimatizaci od Vzdušín.cz

 

Mobilní klimatizace Olimpia Splendid Compact

 • Cena: 8 990 Kč
 • Výrobce: Olimpia Splendid
 • Rozměry: v. 703 mm × š. 345 mm × h. 355 mm
 • Hlavní vlastnosti:
  • chladící výkon: 2,1 kW
  • odvlhčovací výkon (max.): 24 L/24 h
  • stupně ventilátoru: 2
  • akustický výkon: 63 dB
  • akustický tlak (2 m od přístroje): 41 - 49 dB
  • délka výfukové trubice: 1,5 m
  • průměr výfukové trubice 15 cm
  • dálkové ovládání: ano
  • hmotnost: 28 kg
 • Ekonomická třída chlazení: A (EER 2,6)
 • Náklady na energii: 5 Kč/hod
 • Hodnocení Honzy: 5 z 5
 • Stránka produktu: Mobilní klimatizace Olimpia Splendid Compact 8P

 

O pořízení klimatizace jsem uvažoval už hodně dlouho, bydlím v podkroví a v létě tu bývá pekelné horko. Mám zde i pracovnu, která je v létě rozpálená, až to není hezké. Proto potřebuji ochladit vzduch jak přes den v pracovně, tak v noci v ložnici. Zejména poslední roky mi přišlo, že jsou horka výživnější, než bývala dřív. O to víc jsem byl potěšen, že mohu otestovat mobilní klimatizaci Olimpia Splendid od Vzdušín.cz. 

Klimatizace mě zaujala svou elegancí a jednoduchostí. Sestavit mi ji trvalo pouhých 5 minut! V balení jsem našel klimatizační jednotku, flexi-trubici, různé nástavce pro upevnění do okna nebo do zdi a dálkový ovladač. Dokonce i baterie do ovladače byly součástí, to mě mile překvapilo.

Celková velikost klimatizace mě potěšila – s výškou 70 cm a šířkou 35 cm je tak docela malá a štíhlá. Zprovoznit klimatizaci je hračka. Nástavec jsem jednoduše vložil do otevřeného okna, nacvaknul flexi-trubici a zapnul příslušným tlačítkem. Potěšilo mě, že klimatizace má několik módů, které se dají měnit podle potřeby pomocí dálkového ovládání, takže k ní pořád nemusíte chodit. Jinak má samozřejmě v horní části ovládací panel s LCD displejem. Ovládání je naprosto snadné a intuitivní. Klimatizace má navíc ve spodní části kolečka, což je příjemné na případný přesun do jiné části místnosti. Na ruční přenos je totiž trochu těžší. Například ženy by s jejím přesunem měly trochu problém. 

Hadice na odvod teplého vzduchu je dlouhá tak akorát, aby klimatizace stála pohodlně vedle okna. V balení je sice i nástavec pro umístění do okna, ale ten se nehodí pro naše vyklápěcí okna. To ale vůbec nevadí, protože si lze pořídit těsnění do okna, které nabízí i e-shop Vzdušín.cz. Pokud nechcete nikam vrtat díru, pak je to šikovná věc, celkově pak bude chlazení efektivnější. 

Klimatizaci jsem dostal k testování na jaře, kdy ještě nejsou příliš velká horka, takže ji nemohu podrobit zátěžovému testu, ale cvičně jsem si ji několikrát přes den pustil. Zkoušel jsem různé teploty a stupně ventilace. Výrobce uvádí, že je vhodná do místnosti o velikosti až 70 m3, což je pro většinu místností v bytě víc, než je nutné. Místnost tak vychladí velmi rychle. Není při tom ani hlučná, ale právě naopak příjemně tichá.

Zajímavostí je, že tato elegantní klimatizace kromě toho, že udrží v místnosti teplotu v požadované výši, tak má také funkci odvlhčování. To se může hodit do koupelny, pokud chcete snížit vlhkost při koupání či sprchování na minimum.

Mé hodnocení na závěr je v tuto chvíli s plným počtem bodů. Jsem si jistý, že toto léto bude díky klimatizaci Dolceclima Compact mnohem příemnější.

Něco málo o Vzdušín.cz

Vzdušín.cz je už 7 let specialistou na veškerá zařízení pracující se vzduchem. Mezi produkty najdete klimatizace, ventilátory, čističky vzduchu, odvlhčovače či naopak zvlhčovače vzduchu a mnoho dalších. Výhodou je, pokud chcete klimatizovat nebo odvlhčovat jen krátkodobě, můžete si vybrané produkty zapůjčit. A když si nebudete vědět rady se zapojením, rádi vám přístroje na místě zprovozní. 

 

Co všechno Vzdušín.cz nabízí?

Přehledně členěné kategorie e-shopu jsou:

 • Pro zdraví – zdraví máme jen jedno, proto se vyplatí o vzduch v domácnosti starat třeba formou čističek vzduchu, které mohou být specializované na čištění proti pylu, prachu, cigaretovému kouři apod. Předcházet můžete rovněž suchému vzduchu zvlhčovačem vzduchu. A vzduch můžete doma provonět aroma difuzérem. Pročistit můžete také vodu pomocí vodních filtrů, filtrační konvice či připojením filtru na vodovodní baterii.
 • Chlazení – v létě téměř povinná výbava před úmorným horkem. Hodit se může přenosná klimatizace, ventilátor, nástěnná klimatizace či ochlazovač vzduchu.
 • Topení – tam, kde potřebujete přitopit se hodí přímotop či konvektor, moderní keramická topidla, tepelné zářiče, nízkonákladové sálavé panely a jiné přístroje, které jsou v e-shopu Vzdušín.cz na výběr.
 • Vysoušení – to jsou hlavně odvlhčovače vzduchu pro snížení rizika zvýšené vlhkosti
 • Měření – změřte vlhkost a teplotu vzduchu pomocí vlhkoměru s teploměrem v jednom či si pořídíte každý zvlášť.

Skvělým pomocníkem je také průvodce s výběrem, když si nevíte rady či chcete porovnat produkty mezi sebou. Například pro výběr vhodné mobilní klimatizace zadáte rozměry místnosti, směřování zdí, typ ochrany oken a podle dalších parametrů vám vybere nejvhodnější kandidáty.

Podívejte se na video o klimatizaci Olimpia Splendid:

Související slevy a akce

SLEVA 5 %

Vzdušín.cz - Sleva 5 % na drony a koloběžky zn. AERIUM
Vzdušín.cz logo

až 3,15 % zpět

Sleva 5 % na drony a koloběžky zn. AERIUM

Akce končí za:

Akce končí: