Soutěžní recenze dronu aneb pohled na svět shora

Nádherné záběry krajiny, hromadné svatební fotografie nebo kouzelná městská panoramata bývají doménou profesionálních fotografů. S drony z e-shopu Vzdušín (o které si dokonce můžete zasoutěžit!) byste měli být podobné záběry schopni pořídit i vy. Zda je to skutečně možné pro vás testovala kolegyně Jana.

25. 10. 2022
recenze Vzdušín

Celkové hodnocení

Počet hvězdiček: 5,0 / 5

O co si zasoutěžíte a jak můžete vyhrát?

V rámci této soutěže máte monost vyhrát právě tento recenzovaný dron, s nímž pořídíte perfektní záběry nejen z ptačí perspektivy. Stačí, abyste si v e-shopu Vzdušín do konce října koupili jakékoliv zboží přes Plnou Peněženku a budete zařazeni do slosování o výhru. Jeden šťastlivec pak získá super dron!

Jak si dron u Jany vedl?

Dron? Abych se přiznala, do doby této recenze jsem zatím žádný nedržela v ruce. Pár mých přátel vlastní nějaký ten létající stroj, ale vždy jsem byla při létání s nimi pouze pozorovatelem a především obdivovatelem těch nádherných záběrů shora ať už v přírodě, či nad nějakou zajímavou atrakcí. 

Ač se tento dron spíše řadí do střední třídy a vyhledávají ho pokročilejší a zkušenější dronaři, focení a natáčení zvládne díky snadnému ovládání, dobré stabilitě a integrované GPS hravě i začátečník.

Recenze Vzdušín: dron

Před prvním vzlétnutím

První, co jsme doma museli pro úspěšný vzlet udělat, bylo naplno nabít obě baterie. Podle návodu to trvá asi 6 hodin, proto Recenze Vzdušín: dronjsme nabíjeli přes noc. Následně jsme na dron namontovali šroubováčkem (který byl součástí balení – pecka!) vrtulky a před tím, než jsme ho vzali na pole, jsme si ověřili, že je hlavní i náhradní baterie maximálně nabitá a vše je připraveno na zkoušku v terénu. 

Nabít přes USB kabel bylo třeba i dálkové ovládání. Na to se před letem navíc upevňuje mobilní telefon, který slouží k přenosu obrazových dat z dronu (telefon vidí všechno, co vidí kamera dronu).

► Bezpečná zkušební dráha

Jelikož jsme doteď neměli s dronem žádné zkušenosti, zvolili jsme jako místo letu pole, kde nejsou žádní lidé ani žádné dráty či sloupy elektrického vedení, aby byly případné škody a ztráty co nejmenší 😊. Ovladač jsme nejprve museli připojit pomocí aplikace, kterou jsme si stáhli do mobilu. Ten jsme pak umístili do držáku dálkového ovládání. 

Recenze Vzdušín: dron

Dron jsme umístili na co nejrovnější povrch, aby bylo vzlétnutí co nejhladší. Zapnuli jsme dron i ovladač a stisknutím tlačítka nahoru a dolů jsme je spárovali. Pro vzlet dronu bylo třeba zmáčknout na ovladači tlačítko „okamžitý vzlet“ a následně na telefonu na levé straně displeje stlačit symbol zámečku. 

Tento proces nebyl v návodu úplně dobře vysvětlen, proto nám samotný vzlet zabral trochu více času. Pak už ale dron vzlétl do výšky zhruba jednoho metru a my začali směr letu a výšku určovat páčkami na ovladači.

Dron AERIUM 4DRC M1 PRO GPS 6K

Dron AERIUM 4DRC M1 PRO GPS 6K

 • Hmotnost: 0,3 kg
 • Doba nabíjení: 6 h
 • Rozměry: 12 x 45 x 40 cm
 • Maximální dosah: 1 km
 • Maximální rychlost: 30 km/h
 • Maximální doba provozu: 30 min
 • Maximální dolet: 10 km

8 390,00 Kč

Nakup s cashbackem

Letíme…!

Po plném nabití baterie jsme s dronem létali, pořizovali snímky a natáčeli zhruba půl hodiny, což je podle mě na Recenze dronujedno nabití poměrně dlouhá doba. Na ovladači je umístěn menší displej, na němž jsou hezky vidět různé informace o letu jako např. výška letu, vzdálenost, signál atd. V mobilní aplikaci lze využít ještě více parádních funkcí, jako je focení gesty, zoom, kruhový let, přidání hudby a další. Můžete s ním tedy vytvořit vážně „vymakané“ video.

Během natáčení jsme na mobilu po celou dobu sledovali video, které snímá dron ve vzduchu. Jak fotografie, tak i videa se z kamery dronu nahrávají přímo do telefonu. To oceňuji hlavně proto, že mám jistotu, že se mi nikam nezatoulají. Pokud totiž musím pořízené záběry stahovat z jednoho zařízení do druhého třeba přes počítač, často na to zapomenu a záběry se mi ztratí v nenávratnu.

„A jaké z toho máte pocity? “ 

Dron je sice trochu těžší, než by se dalo čekat, to je ale super výhoda při větším větru, jelikož se dokáže dobře udržet ve vzduchu a nenechá sebou smýkat. Obsahuje navíc jednu multifunkční kameru se dvěma laserovými senzory, která zabírá jak pohled zepředu, tak zespodu a nabízí širokoúhlý duální objektiv, což zaručuje, že jsou snímky a videa jasné a barvy přirozené. 

► Kolem dokola

Jedna ze skvělých dovedností dronu je pohled 360⁰. Objektem jsme se stali my samiRecenze Vzdušín: dron a dron nás sám obkroužil😊(pokud tedy v dronu nastavíte jeden konkrétní bod, dron ho obletí a natočí ze všech stran). Těším se, až tuto funkci vyzkoušíme v zimě při lyžování či běžkování na horách. 

Další vychytávkou tohoto létajícího stroje je automatické inteligentní rozpoznávání gest. Funguje na základě několika přednastavených gest, která dron umí rozpoznat. Pokud vámi zvolené gesto dron ve vzduchu zachytí, udělá automaticky snímek. Tahle funkce je skvělá, pokud děláte třeba hromadné snímky.

► Můžete ho ztratit?

Díky tomu, že je dron propojen s GPS, se nejen lépe ovládá, ale kdybychom ho ztratili (což se nám naštěstí nestalo), snáz ho nalezneme. Další skvělou funkcí je návrat dronu na místo vzletu při stisknutí určitého tlačítka – nemusíte ho tedy složitě navigovat zpátky, ať už s ním létáte kdekoliv. Nám se dron vrátil bez jakéhokoliv povelu po zhruba 30 minutách, když už byl téměř vybitý, což je taky pecka.

► Kufřík jako pro tajného agenta

Dron M1 je umístěn v elegantním malém kufříku na zip, který se dá bezpečně přenášet a snadno se vejde do batohu nebo kufru.

Recenze dronu: kufřík

Myslím, že je tento dron skvělý v poměru cena–výkon a že skutečně dokáže uspokojit jak začátečníky, tak profesionály ve svém oboru. Už se těším, až ho s sebou vezmeme na dovolenou, kde budeme pořizovat úchvatné letecké záběry, ale také skupinové fotografie, aniž bychom museli někoho z party nechat za kamerou.

Celkové shrnutí

 • jednoduché ovládání a stabilita
 • dlouhá výdrž letu (cca 30 min)
 • rozlišení snímače – 6K (fotografie) a 4K (videa)
 • aplikovaná GPS poloha
 • pohled 360⁰
 • inteligentní rozpoznávání gesta
 • paměťová karta (až 32G)
 • skvělý poměr cena–výkon
 • doručení zdarma
 • nemá detekci překážek
 • rychlost do 30 km/h

Počet hvězdiček: 5,0 / 5

Nakup s cashbackem