Recenze MINDFLOW: Kouzelný vegan doplněk pro produktivní mozek

Kolegyně Janka zkusila skoro až zázračné doplňky stravy. Zejména jeden z nich potěší ty z vás, kteří rádi oslavujete a přitom se posilňujete alkoholem, ale rána další den bývají nesnesitelná.

10. 7. 2021
Recenze MINDFLOW: Kouzelný vegan doplněk pro produktivní mozek

Celkové hodnocení

Počet hvězdiček: 4,0 / 5

 

Víte, jak se říká: „Jste to, co jíte” nebo „čas jsou peníze“. V případě dnešní recenze to rozhodně platí, protože do rukou se nám dostaly dva produkty z e-shopu podporujícího maximální soustředění, Mindflow.cz. Prvních z nich je Mindflow Focus 2.0 pro okamžitou produktivitu, druhým je Mindflow Hangover pro svěží ráno bez opice. No a když produktivní lidé prý vydělávají víc peněz než ostatní, je důležité neusnout na vavřínech a trochu pomoct mozku tím správným doplňkem stravy

 

Mindflow Focus 2.0

Recenze Mindflow.cz: Mindflow Focus 2.0

 • Značka: Mindflow
 • Cena: 490 / 1 290 Kč
 • Množství: 30 / 90 tobolek
 • Složení: Kofein, L-theanine, Ginko biloba, DMAE, Alpha GPC, ženšen, guarana, piperin, rhodiola rosea, vitamín B12, kurkumin, L-tyrosin
 • Užívání: 20 minut před potřebným výkonem
 • Maximální denní dávka: 3 tobolky
 • Hodnocení Janky: ★★★★
 • Stránka produktu: Mindflow Focus

 

Mindflow Focus je veganský doplněk stravy na podporu soustředění a paměti. Před časem jsem měla možnost zkusit guaranu i ginko, které jsou podobné jako tento doplněk stravy, jsou totiž určeny na podporu soustředění. Dlouhodobě se snažím vyhýbat konzumaci sladkých energetických nápojů, kávu také nepotřebuji konzumovat každý den, její popíjení vnímám jako slastnou odměnu a požitek.

Ani já se ale z času na čas nevyhnu náročnějším dnům, kdy potřebuji být plně soustředěná a maximálně produktivní. Časy konzumace energetických nápojů po nocích při učení se na zkoušku mám už za sebou, právě tehdy jsem ale objevila kouzlo konzumace doplňků stravy na podporu soustředění. Energetické nápoje nahradila guarana na dodání energie a ginko při zvýšené psychické zátěži. Oba doplňky stravy mi vyhovovaly, několik hodin jsem dokázala být ve střehu a myslím, že splnily účel.

Nejnověji se mi dostal do rukou veganský produkt od Mindflow, který slibuje okamžitou produktivitu.Recenze Mindflow.cz: Mindflow Focus 2.0

 

Jedna tobolka plná přírodních látek

Mindflow v sobě ukrývá kofein, l-theanine ginko bilobu, DMAE, Alpha GPC, ženšen, guranu, piperin, rhodiolu rosea, vitamín B12, kurkumin, L-tyrosin. Kofein, guarana a vitamín B12 se starají o energii a oddalují únavu, kurkumin a piperin se starají o dlouhodobý účinek, L-theanine zase utlumí nepříjemné účinky kofeinu (trávicí těžkosti, časté močení nebo vysoký krevní tlak), rhodiola a ženšen snižují stres, ginko biloba, DMAE podporují paměť a vnímání a Alpha GPC, L-tyrosin a DMAE se starají o neurotransmitery pro správné fungování mozku.

Co mě ale zaujalo nejvíc, bylo odvolávání se na vědecké studie a články. Už v popisu samotného produktu najdete odkazy na vědecké články (například o nepříjemných účincích kofeinu). A já jako nadšenec vědy a výzkumu jsem si některé články ze zvědavosti přečetla. Hodnotím to jako velké + přečíst si ověřené studie publikované na mezinárodní úrovni a ne jen názory lidí na diskuzních fórech (i když musím uznat, že i ty mají něco do sebe).

 

Účinky Mindflow Focus

Pokud jste dočetli až sem a hádáte, že hlavním účinkem Mindflow Focus je dodání energie, podpora soustředění a paměti, hádáte správně. Všechny složky, které v sobě obsahuje jsou veganského původu, proto jsou vhodné i pro lidi, kteří se snaží vyřadit živočišné produkty z jídelníčku. Podle informací na webu Mindflow.cz se účinek dostaví už za 20 minut po užití. Protože jde o čistě přírodní produkt, účinky se dostaví pozvolna a trvají delší dobu, ne jako při konzumaci energetického nápoje nebo kávy. Tobolka je celulózou obalená tabletka, která se lehce zhltne, doporučuji ji spolknout s dostatečným množstvím (ideálně čisté) vody a vodu doplňovat i v průběhu působení. 

A jestli se požadované účinky při užívání Mindflow Focus dostavili? Ano, určitě cítím rozdíl. Když před prací užiju jednu tobolku Mindflow, jsem víc soustředěná a produktivní, práce mi jde tak říkajíc od ruky (a důkazem je naše nástěnka produktivity, v které lámu rekordy :D). Zkusila jsem užít už i 2 tobolky za den (maximální doporučené množství jsou 3), druhou tobolku jsem užila večer a moje produktivita trvala dalších několik hodin. Doporučuji ale nejdřív začít u jedné tobolky, abyste zjistili, jak dlouho působí a jestli druhou vůbec potřebujete. Na Mindflow Focus oceňuji, že jsem po užití později odpoledne byla večer schopná normálně usnout, protože v případě vypití energetického nápoje to nešlo a cítila jsem dlouhodobě neklid a vysokou frekvenci tepu srdce.

Na stránkách Mindflow se též dočtete, že tento doplněk stravy můžete užívat každý den. Doporučují vysadit kofein na 5–6 dní pro dosáhnutí maximálního účinku. Já Mindflow Focus neužívám každý den, snažím se držet zlatou střední cestu a neberu ho víc než dvakrát za týden. Mindflow Focus byste též neměli kombinovat s kávou, na to je určen produkt Mindflow Focus Decaf.

Pro zajímavost níže přidávám tabulku, ve které porovnávám obsah látek na jednu tobolku v Mindflow Focus s dalšími dvěma produkty, které jsem měla možnost dřív vyzkoušet. 

 

Složení

Mindflow Focus

Ginko biloba + guarana

(značka MedPharma)

Guarana

(značka MedPharma)

Kofein (v mg)

120

17,5

32

Ginko (v mg)

60

30

-

Guarana (v mg)

100

62,5

168

 

Proč Mindflow Focus vyzkoušet?

 • jedná se o přírodní produkt (vhodný i pro vegany),
 • rychlý projev účinků (už po 20 minutách),
 • dlouhodobý účinek (v mém případě 4–6 hodin),
 • absence cukrů a sladidel,
 • dává tělu i potřebné vitamíny (B12, ženšen, DMAE).

 

Závěrečné hodnocení

Mindflow Focus doporučuji všem, kteří se potřebují soustředit a být maximálně produktivní a efektivní. Je hlavně zdravější náhradou energetických nápojů a kávy. Navíc působí několik hodin bez nežádoucích účinků. Tomuto doplňku stravy dávám 4 hvězdičky z důvodu jeho vyšší ceny. Podobné účinky ve mně vyvolalo i ginko nebo guarana, které jsou cenově dostupnější, ale bez obsahu některých složek, které Mindflow Focus obsahuje.

Oceňuji, že Mindflow Focus je veganská varianta doplňků stravy na podporu soustředění a paměti, kterých na trhu není moc a jsou přirozeně dražší. Velké plus též dávám možnosti prokliknout se na vědecké studie přímo ze stránky produktů, což produktu zvyšuje důvěryhodnost.

 

Mindflow Hangover

Recenze Mindflow.cz: Mindflow Hangover

 • Značka: Mindflow
 • Cena: 490 / 1 290 Kč
 • Množství: 24 / 72 tobolek
 • Složení: Dužistopka sladká, L-cystein, hořčík bisglycinát, ostropestřec mariánský, opuncie mexická, eleuterokok ostnitý alias sibiřský ženšen, červený ženšen, vitamín B6, zinek bisglycinát, vitamín B1, selen
 • Užívání: S prvním drinkem 1–2 tobolky a s posledním drinkem 2 tobolky
 • Maximální denní dávka 4 tobolky
 • Hodnocení Janky: ★★★★
 • Stránka produktu: Mindflow Hangover

 

Mindflow Hangover je přírodní doplněk stravy, který odbourává škodlivé látky při konzumaci alkoholu, chrání organismus před poškozením a dodává mu vitamíny a minerály. Tento doplněk stravy jsem měla možnost vyzkoušet a byla jsem sama zvědavá na jeho účinky. Nepatřím k častým konzumentům alkoholu, z tvrdého alkoholu mi navíc bývá těžko v žaludku. Takže když už si mám vybrat alkoholický nápoj, volím tmavé pivo nebo víno. Občas ale jako správná „Východniarka“ tvrdý alkohol nemůžu odmítnout. Právě v tomto případě jsem sáhla po Mindflow Hangover, který slibuje „svěží ráno bez opilosti“.Recenze Mindflow.cz: Mindflow Hangover

 

Malý zázrak jménem Mindflow Hangover

Jedna tobolka tohoto doplňku stravy v sobě skrývá extrakt z dužistopky, který urychluje odbourávání alkoholu, L-cystein s vitamínem B1 účinně chrání tělo před negativními účinky alkoholu. Ostropestřec mariánský pomáhá k ochraně a správné funkci jater. Zinek, selen a cystein se podílejí na tvorbě a funkci glutathionu (důležitého antioxidantu). Opuncie pomáhá udržet imunitní rovnováhu a zinek se selenem hrají důležitou roli v imunitním systému. Obsahem Mindflow Hangover jsou i minerální látky pomáhající udržet rovnováhu a sibiřský ženšen reguluje hladinu cukru v krvi.

Toto všechno obsahuje jedna tobolka Mindflow Hangover. Podle návodu je potřeba užít jednu až dvě tobolky s první skleničkou a u poslední skleničky užít dvě tobolky, aby se projevil maximální účinek.

 

Kalkulačka alkoholu v krvi

Při psaní této recenze jsem se blíž podívala na to, co ovlivňuje samotnou opilost. Samozřejmě záleží, jaký alkohol pijete a kolik ho vypijete za nějaký čas. To ale není všechno. Stupeň opilosti ovlivňuje i váš metabolismus, který už není tak jednoduché ovlivnit. Proto pokud máte pomalé spalování, počítejte s delším časem vstřebávání alkoholu. Právě metabolismus rozkládá alkohol a přeměňuje ho na netoxický. Tam začnou pracovat játra a když nestíhají, přijde na řadu zvracení a nevolnost. Tak trochu jsem tedy začala počítat, resp. ne já, ale online kalkulačka, orientační hladinu zbytkového alkoholu v krvi. Tak například žena s hmotností 50 kg bude mít zbytkový alkohol v krvi o něco delší dobu než 100kilový chlap, který právě vypije „půldecák“.

 

Požité nápoje

Hmotnost (v kg)

Pohlaví

Počet hodin

od začátku

konzumace

Orientační hladina

zbytkového alkoholu

v krvi 

Víno (2 dcl)

50 

žena

2

1 h 39 min.

Velké pivo 3,5% (5 dcl)

75

muž

1

42 min.

Destilát 40% (0,4 dcl)

100

muž

0

1 h 10 min.

 

Pro někoho smůla, pro jiného radost. Já bohužel patřím ke skupině lidí, která má zbytkový alkohol v krvi o něco déle, proto metabolismu ráda pomůžu. Kromě toho, že funguje během konzumace alkoholu také pít dostatečné množství vody (upozorňuji čisté vody, ne slazené), může pomoct i užívání doplňků stravy. A právě tady přichází na řadu Mindflow Hangover, který zrychluje metabolismus.

 

Účinky Mindflow Hangover

Hlavním účinkem Mindflow Hangover je odbourání škodlivin při konzumaci alkoholu a dodání potřebných vitamínů a minerálů. Díky nim se zrychlí náš metabolismus, zabrání překyselení organismu a odbourá cukr v krvi. Konkrétně za zrychlení metabolismu může dužistopka sladká a červený ženšen, který pomáhá metabolizovat škodliviny. Ostropestřec mariánský se stará o správné fungování jater, opuncie a eleuterokok ostnitý zase pomáhají imunitnímu systému. No a aby se nám po veselé noci dobře spalo, k tomu slouží hořčík.

Pro maximální účinek je potřeba spolknout 1–2 tobolky před konzumací alkoholu a další 2 tabletky po poslední skleničce alkoholického nápoje. Musím přiznat, že mě to množství trochu odrazovalo. Ne že by jsem neměla ráda vitamíny a doplňky stravy, ale přece jen spolknout 4 tobolky v průběhu večera… No, ale co člověk neudělá pro své zdraví. První dvě tobolky před popíjením jsou ještě v pořádku, horší je myslet na to při poslední skleničce, aby nás na druhý den nebolela hlava a neměli žaludek na vodě.

Musím uznat, že Mindflow Hangover na mě účinkoval, užívám ho v případě, když si chci tak říkajíc dopřát buď tvrdý alkohol, nebo si dát o něco víc piv. Tím vás samozřejmě nechci navádět ke konzumaci alkoholu, Mindflow Hangover je ale pomocník například při oslavách nebo večírcích. Po Mindflow Hangover nemáte žádnou migrénu ani nevolnost. Zkusila jsem užít 3 i 4 tobolky, 4 jsem užila právě když jsem věděla, že budu pít tvrdý alkohol nebo když jsem věděla, že potřebuji ráno řídit s 0 % alkoholu v krvi. Mindflow zapíjím sklenicí čisté vody a vodu doplňuji i během konzumace alkoholu.

 

►► TIP: Nezapomeňte užít i 2 tobolky po zábavě, ať je vám veselo i ráno.

 

Proč Mindflow Hangover vyzkoušet?

 • přírodní produkt (vhodný i pro vegany),
 • zrychluje metabolismus,
 • obsahuje i vitamíny a minerály (kromě toho, že obsahuje dužistopku sladkou na zrychlení metabolismu).

 

Závěrečné hodnocení

Jsem ráda, že jsem měla možnost Mindflow Hangover vyzkoušet a mám ho u sebe v případě „větší párty“. Nikdy předtím jsem doplňky stravy takového charakteru neměla a občas si to tedy odnesla moje hlava i žaludek. S Mindflow Hangover se ráno vzbudím vyspalá a dobře naladěná, bolest se nekoná. Jednu hvězdičku ale strhávám za to, že užívání 2 tobolek na závěr není úplně praktické a také proto, že v případě menšího balení mi Mindflow Hangover pomůže „jen“ 6×. No a já jako správná Slovenka bych chtěla hodně muziky za málo peněz. :DRecenze Mindflow.cz: Mindflow Hangover a Mindflow Focus 2.0

 

Něco málo o Mindflow.cz

Mindflow je česká značka, která vymýšlí a následně i vyrábí své vlastní doplňky stravy. Cílem je pomoc lidem být produktivnější a v dnešní hektické době zároveň udržovat své zdraví. Sami si prošli studentským životem a noci před zkouškou prolité energy drinky a kávou a znají také stresy dané pracovními deadliny. Proto hledali způsob, jak pomoct nejen sobě, protože na trhu podobné výrobky nenašli.

Jejich produkty pokrývají celou paletu působení na náš organismus. Některé doplňky jsou zaměřené na soustředění, paměť a energii, jiné na spánek, duševní pohodu a zdraví.

Jestli chcete načíst další informace, hodit se vám budou články na blogu Mindflow. Tam třeba dozvíte, co dělat nebo nedělat 1–6 hodin před spánkem, abyste měli kvalitní spánek, nebo jiný článek věnující se boji s únavou.