Recenze běžeckého pásu aneb projít se, i když prší

S novým rokem přichází mnohá novoroční předsevzetí a jedním z nich je pravidelně „hodit se do formy“. Na Mall.cz svým zákazníkům v jejich výzvách vycházejí vstříc a nabízejí spoustu fitness příslušenství, které jim umožní cvičit i doma. Kolegyně Vendy například testovala skládací domácí běžecký pás. Jak se jí doma běhá?

14. 1. 2023 Vendy
recenze mall.cz

Celkové hodnocení

Počet hvězdiček: 5,0 / 5

Běžecký pás jsem si přála už delší dobu. Sice mám psa, se kterým samozřejmě musím chodit každý den na dlouhé procházky, ale líbila se mi představa, že si mohu pás zapnout a něco pro sebe udělat kdykoliv v průběhu dne. Letos o Vánocích mě Ježíšek konečně vyslyšel a pás na mě čekal pod stromečkem.

Na velikosti záleží?

Když jsem si pás pod vánočním stromkem rozbalila, překvapila jeho velikost – čekala jsem ho totiž po různých zkušenostech z fitka mnohem větší. Jeho koupi mi vždy každý rozmlouval… prý že mi bude zbytečně zabírat místo v bytě, opak je ale pravdou. 

Běžecký pás Life Fit TM1200, který jsem dostala, není nijak velký, a dá se dokonce složit, takže je vhodný i do menšího bytu. pás lifefit složenýJá jsem ho umístila do obývacího vedle gauče, abych  při jeho používání mohla shlédnout třeba seriál :-). Nicméně pokud máte opravdu malý byt, můžete ho po použití vždy pohodlně složit a strčit třeba pod postel. Díky tomu, že má kolečka, není manipulace s ním nijak složitá.

Domácí procházky

Běžecký pás má tři přednastavené programy a můžete na něm běžet rychlostí až 12 km/h. Tuto rychlost jsem zatím vyzkoušela pouze jednou, a to jenom ze zvědavosti. Nejsem žádný velký sportovec, a tak si myslím, že hodinka rychlé chůze denně mi úplně stačí :-). 

Trošku jsem se obávala, že bude vratký, nebo nebude mít dostatečnou nosnost (přece jen běhací stroje v posilovnách se pohybují úplně v jiné cenové kategorii). Nicméně ten můj má nosnost 100 kg, běžeckou plochu 114×36 cm, na kterou se pohodlně vejdu, a je pěkně stabilní.

Spousta výhod…

Za velkou výhodu pásu shledávám celkem přehledný LCD displej zobrazující čas, vzdálenost, rychlost a počet spálených kalorií. pás lifefit displej, zámekDíky němu totiž můžu opravdu pohodlně sledovat, jak si při cvičení vedu. 

Další obrovskou výhodou je zámek, kterým je třeba pás zapnout – jednu jeho část připevníte na LCD displej a druhou na své oblečení. Je to i taková pojistka v případě pádu, kdy se stroj sám zastaví, a tak nehrozí, že se vám do pásu namotají třeba vlasy.

Pás není nijak zvlášť hlučný, a tak si myslím, že je vhodný například i do panelového bytu. Pokud byste však měli strach, že přeci jen budete rušit sousedy, doporučuji dokoupit si ještě podložku pod běhací pás. Na Mall.cz jich mají hned několik na výběr a není to žádná velká investice – jejich cena se pohybuje od 500 Kč.

Lifefit běžecký pás TM1200

Lifefit běžecký pás TM1200

 • výkon motoru: 0,85 HP
 • maximální rychlost: 12 km/h
 • běžecká plocha: 114×36 cm
 • displej zobrazuje: čas, vzdálenost, rychlost, kalorie
 • maximální nosnost: 100 kg
 • rozměry: 144×64×107,5 cm

8 989,00 Kč

Nakup s cashbackem

Závěr

Jestliže jste stejně jako já začátečník a nemáte rádi posilovny, je tenhle běžecký pás přesněběžecký pás lifefit pro vás. Já ho zapínám opravdu několikrát denně, vždy když najdu alespoň 20 minut – snažím se dodržovat 20 minut ráno, odpoledne i večer. 

Pokud je víkend a není počasí na výlet, trávím na něm alespoň dvě hodiny. Pustím si k tomu třeba film nebo oblíbenou hudbu a už „jedu“. Pro pokročilé zapálené sportovce ale taky jistě nebude k zahození. Vyzkoušel ho i můj velmi sportovně založený tatínek a oblíbil si ho natolik, že si ho bude pořizovat taky.

Na běžeckém pásu Life Fit TM1200 jsem nenašla téměř žádná negativa, snad jen to, že nemá možnost náklonu (tedy chůze/běhu do kopce) – to mi ale zatím vůbec nevadí. 

Na internetu sice píší, že má pás nosnost 100 Kg, ale myslím si že snese i více. Zkoušel ho i můj přítel, který nějaké to kilčo nad 100 má, a vše bylo v pořádku. Za mě je to ideální parťák pro ty, kteří nemají čas chodit do posilovny a chtějí pro sebe něco udělat.

Hodnocení běžeckého pásu

 • Skladnost
 • Nízký hluk
 • Přednastavené programy
 • LCD displej
 • Nemá možnost náklonu

Počet hvězdiček: 5,0 / 5

Nakup s cashbackem

Vendy

Autor Vendy

Vendy je rodačka z Českých Budějovic a jako správná patriotka má nejradši budějovické pivo. Někdy trochu z donucení, ale většinou moc ráda, chodí na procházky se svou fenkou, aby ji nechala vyběhat a unavila ji. Často ale unaví ona ji, má totiž energií sršícího Jack Russell teriéra. Vášnivě ráda nakupuje, baví ji Tarantinovy filmy, hudební festivaly a koncerty rockové hudby, doteď vzpomíná na koncert Lucie v opeře, který ji jako náctiletou naprosto uchvátil.

Související slevy a akce

NÁŠ TIP

Mall.cz - Výprodejové pecky
Mall.cz logo

až 2 % zpět

Výprodejové pecky

Vybírejte z nejširší výprodejové nabídky.

Akce končí za:

Akce končí:

Podobné články