Recenze GrilyKrby: bezdrátový teploměr na maso

Jídlo. Oblíbené téma mnoha hovorů, ale především potěšení pro naše chuťové buňky. Pokud máte rádi gurmánské zážitky a jste navíc milovníci šťavnatého masa, pak je tato recenze určena právě vám. Náš kolega Pepa pro vás totiž testoval bezdrátový teploměr do masa.

20. 8. 2022 Pepa
Recenze GrilyKrby: bezdrátový teploměr na maso

Celkové hodnocení

Počet hvězdiček: 5,0 / 5

Ať už budete maso grilovat, smažit nebo péct, vždy je nutné, aby bylo správně tepelně upravené. Ideální tepelná úprava nám ale občas může zamotat hlavu. Různé druhy masa si vyžadují rozdílnou péči, a navíc má každý rád maso jinak propečené. Jak poznat, že je právě teď ten správný čas vyndat maso z grilu a nechat ho odpočinout před podáváním? 

Pokud nejste MasterChef a nepřipravujete pravidelně různé druhy masa na mnoho způsobů, nejspíš budete potřebovat najít nejen ten správný recept, ale především budete muset přesně odhadnout dobu přípravy, abyste maso servírovali šťavnaté a lahodné a zároveň dostatečně tepelně upravené.

Co když vám se správnou tepelnou úpravou snadno pomůže teploměr propojený s mobilní aplikací? A co když vám ještě povím, že aplikace je tak návodná a jednoduchá na ovládání, že vás po zadání druhu masa a zvoleného stupně propečení upozorní, že právě teď je maso nutné vyndat, protože dosáhlo požadovaného výsledku?

Maso od vás bude stejně chutné jako od MasterChefa

Už dlouho jsem si pohrával s myšlenkou pořídit si do kuchyně teploměr pro přípravu masa. Přeci jen se mi občas stalo, že jsem třeba kuřecí nebo hovězí vyndal z trouby/grilu o něco dříve, než by bylo ideální. Osobně mám totiž rád maso „medium rare“, doma jsem ale jediný a třeba u kuřecího masa by taková úprava mohla být o zdraví. Následné vracení masa na dopečení už ale přeci jen není úplně ono a „zabít“ kvalitní hovězí upečením do sucha taky asi nikdo nechce.

Teploměr jako ideální volba

S použitím teploměru přesně víte, kdy maso z grilu nebo trouby vyndat. Máte přehled, v jakém okamžiku je maso „medium rare“ nebo kdy uděláte radost milovníkům propečeného masa „well done“. 

S teploměrem MEATER+ navíc ani nemusíte hlídat a kontrolovat správnou teplotu. Mobilní aplikace MEATER+, která je s teploměrem propojena, vás upozorní, že právě nyní je ten správný čas maso vyndat a nechat odpočinout. Maso, které budete servírovat, tak bude za všech okolností dokonale upravené a podle chuti jakéhokoliv strávníka.

Teploměr do masa Meater+

MEATER+ bezdrátový teploměr na maso

 • Materiál: nerezová ocel, voděodolný materiál
 • Dosah bezdrátové sondy: 50 m
 • Výdrž: 24 hodin v kuse na jedno nabití
 • Rozsah teplot: měření v potravině do 100 °C, oblast mimo potravinu do 275 °C
 • Rozměry sondy: 133 × 6 mm
 • Rozměry nabíječky: 157 × 37 × 28 mm
 • Kompatibilita: iPhone a iPad iOS 10.3 a novější, Android verze 5.0 a vyšší

2 890,00 Kč

Nakup s cashbackem

Mobilní aplikace

Nejdříve jsem byl k aplikaci trochu nedůvěřivý, ale po vyzkoušení jsem naprosto nadšený. Než se dostanu k popisu, jak s aplikací připravit ten nejlepší pokrm, prozradím pár informací k aplikaci samotné.

mobilní aplikace je v češtině
obsahuje video recepty
můžete si nastavit různé typy upozornění, a ta mohou mít vlastní styl oznámení
můžete k ní připojit i několik teploměrů
ukládá historii vaření, včetně celého jeho průběhu (celková doba, teplota okolí i masa)
detekuje vzdálenost přístroje s nainstalovanou aplikací od teploměru
detekce nabití/vybití teploměru

Návod není třeba příliš popisovat. Aplikace je velice intuitivní, ale přeci jen k ní sepíšu alespoň několik stručných poznámek.

Hned na úvod mě překvapily dvě věci, a za mě to jsou asi jediné dvě drobné výtky:

V návodu je odkaz na stažení aplikace. Ani nevím proč, ale nešel jsem ji hledat rovnou na na App Store, ale zadal jsem do prohlížeče uvedené URL. A ejhle, dostal jsem se na podvodné stránky. Samozřejmě chyba byla na mé straně, v URL jsem udělal překlep, který jsem následně napravil, dostal jsem se na správné stránky a stáhl si aplikaci. Nicméně by tomu šlo jednoduše předejít třeba QR kódem v návodu. 

Po stažení aplikace je pro její fungování nutné provést registraci. Opravdu si nemyslím, že pro pečení masa musím být registrovaný a ukládat někam svůj e-mail apod.

Po překonání těchto drobných a zbytečných zádrhelů jsem se dostal k samotné aplikaci a od té chvíle už můžu uvádět jen samá superlativa. Vše funguje tak, jak má, ba dokonce vše předčilo má očekávání. 

Používání teploměru

Zatím jsem vyzkoušel teploměr pro grilování a pečení masa v troubě. Griloval jsem vepřovou panenku v celku, vepřovou krkovici a kuřecí steaky. V troubě jsem pak pekl vepřovou panenku a celé kuře. 

Všechno maso bylo přesně tak propečené, jak jsem si představoval, přesně dle přání :-).

Radost mi dělalo i samotné používání mobilní aplikace, která graficky znázorní průběžnou teplotu masa i jeho okolí v čase a upozorní na to, že za chvilku bude nutné maso vyndat. Pokud maso necháte déle, aplikace na vás začne „křičet“, že už to opravdu stačí a že maso musíte okamžitě odebrat ze zdroje tepla, a následně vám popřeje dobrou chuť :-).

Tip na závěr: V návodu je uvedeno, že před prvním použitím je nutné teploměr 4 hodiny nabíjet. Po dvou hodinách jsem si řekl, že by to už mohlo stačit. Na první pohled stačilo. Díky tomu jsem si aplikaci nainstalovat a zprovoznil. Pro první pečení s využitím teploměru to ale nestačilo. Občas je tedy dobré, zachovat se podle instrukcí v návodu :-).

Teploměr MEATETR + mohu vřele doporučit. Jsem přesvědčený, že budete spokojeni stejně jako já. Dobrou chuť!

Hodnocení teploměru

 • Pěkný design
 • Intuitivní aplikace
 • Videonávody s recepty
 • 100% funkčnost teploměru s aplikací
 • Přednastavené cílové teploty dle druhu a způsobu úpravy masa
 • Nutná registrace

Počet hvězdiček: 5,0 / 5

Nakup s cashbackem

Pepa

Autor Pepa

Pepa pochází z východních Čech a je jedním z nejdéle sloužících členů Plné Peněženky. Kromě toho, že se naplno věnuje řízení Peněženky a své rodině, tak je také vášnivým rybářem. Nakupování jako většina chlapů příliš neholduje, ale jen do té doby, dokud nepotřebuje doplnit svoji rybářskou výbavu. To pak čas plyne příliš rychle. Největší relax je pro něj čas strávený s rodinou nebo na rybách, které neváhá zajet chytat i do milovaného Slovinska.

GrilyKrby.cz logo

O GrilyKrby.cz

Specialista na grily, u nějž seženete elektrické, keramické, plynové i peletové grily, také klasický gril na dřevěné uhlí, ale také udírny, různé nářadí a příslušenství, jako jsou teploměry, nádobí, zástěry a rukavice, stolky, podpalovače. V e-shopu najdete i recepty na grilování a vše, co jste chtěli o grilování a grilech vědět.