Elektrická moka konvička z GourmetKáva pro všechny kávomily

Kdo ráno nutně potřebuje kávu, není asi energické ranní ptáče. V situaci, kdy nemůžeme pořádně rozlepit oči a zíváme na celé kolo, se nám hodí přístroj, se kterým si ranní kávu připravíme snadno a hlavně rychle. Elektrická moka konvička z Gourmet Káva tato kritéria přesně splňuje, a navíc v ní připravovaná káva skvěle chutná.

29. 1. 2022 Aneta K.
Elektrická moka konvice z GourmetKáva pro všechny kávomily

Celkové hodnocení

Počet hvězdiček: 5,0 / 5

Ranní káva je pro mnohé z nás neodmyslitelným startem každého úspěšného dne. Nemusíme však denně utrácet za drahé latté z kavárny nebo utratit spoustu peněz za automatické kávovary, abychom si vychutnali šálek výborného a voňavého nápoje. Jednou z alternativních možností její přípravy je moka konvička, která je v Česku „v kurzu“ posledních pár let, v Itálii má však dlouhou tradici a dnes ji vlastní přes 90 % italských domácností.

V dnešní technické době máme navíc možnost využívat moka konvičku elektrickou, a tak si kávu připravíme i bez sporáku. Jak tato vymoženost funguje a zda to stojí za to, pro vás zjišťovala kolegyně Aneta.

Bialetti Moka Timer 6 elektrická moka konvice

Když jsem dostala nabídku recenzovat Moka konvičku z e-shopu Gourmet Káva, tak jsem jako milovnice kávy ani chvilku neváhala a nadšeně ji přijala. Dobrou kávu poznám i po čichu, i když byly doby, kdy jsem kávu nepila. Láska ke kávě se u mě projevila až kolem mých 28 let. 

Můj první nástroj pro přípravu kávy byla právě moka konvička, i když v trochu jiné podobě, než jak ji známe dnes. Dříve jsme si kávu v této konvičce připravovali na plynovém sporáku. Dnes to už máme jednodušší a kávu si můžeme připravit v moka konvičce elektrické.Recenze Gourmetkáva elektrická moka konvice

Jak elektrická konvička funguje?

Proces přípravy kávy v elektrické moka konvičce je opravdu snadný. Konvička se kromě elektrické podsady skládá ze 3 částí. Do spodní části se nalévá voda – zda zvolíte studenou či teplou je asi jedno, ale nikdy nedávejte do konvičky méně vody nebo kávy, konvička pak nebude správně fungovat. Do střední části, tedy trychtýřku, se vkládá namletá káva. Naplňte ho kávou vždy až po rysku! Posledním dílem je konvička samotná, kde nakonec hotová káva přistane a bude připravena na nalévání.

Po zapnutí se voda ve spodní části konvičky začne vařit, čímž vznikne tlak, který vytlačí vodu přes kávovou sedlinu do horní „nalévací“ části. Pokud jste vše provedli správně, užijete si šálek extra silné hořkosladké ranní vzpruhy.

Hodnocení elektrické moka konvice

Velkou výhodou elektrické moka konvičky je to, že funguje ve 2 režimech: automatickém a manuálním. V automatickém režimu si můžete nastavit, za jak dlouho bude káva připravena, v manuálním režimu vám konvička připraví nápoj hned, doslova během minutky. Hodí se také, že do konvičky nemusíte nakukovat, ani ji nijak kontrolovat – když je káva hotová, upozorní vás konvička zvukovým signálem a sama se vypne.

Recenze Gourmetkáva elektrická moka konviceOsobně na vaření kávy v moka konvičce velmi oceňuji tichost přípravy. Konvička nijak nehlučí, nepíská ani neposkakuje, a tak si mohu vychutnat ranní kávu, aniž bych vzbudila děti či manžela. Musím zmínit také velkou výhodu ve velikosti konvičky – z plné dávky se mi podařilo připravit 3 plnohodnotná espressa. Protože konvička funguje na elektrický pohon, můžete si v ní navíc uvařit kávu kdekoliv, kde najdete zásuvku. Je proto nezbytným pomocníkem na cestách pro ty, kteří se bez ranní kvalitní kávy zkrátka neobejdou.

Malé, nicméně pro mě bezvýznamné mínus je, že konvička není přizpůsobena k umývání v myčce. Není ale potřeba žádného velkého čištění ani drhnutí. Stačí ji umýt pod tekoucím proudem vody a je zase jako nová.

I když mám ve své domácnosti kávovar, moka konvička u nás bude rozhodně hojně využívána. Určitě bude také součástí našich zavazadel, ať už vyjedeme na chatu nebo na hory. 

Moka konvičku i celý e-shop Gourmet Káva, hodnotím velice kladně. U konvičky jsem neshledala žádné další mínusy. Stránky e-shopu mi přijdou opravdu přehledné a nabízejí vše, co potřebujete pro přípravu kvalitní kávy. Jako bonus si zde můžete dokonce vybrat i nějaké to mlsání, které ke kávě neodmyslitelně patří. Hodnotím tedy plným počtem hvězd.

TIP: Jak si správně namlít kávuRecenze Gourmetkáva elektrická moka konvice

Při přípravě kávy v moka konvičce je velmi důležité, jak si kávu namelete. Ideálně by se měla káva mlít těsně před přípravou, a to do konzistence hrubé mouky. Nejlepším způsobem, jak správné hrubosti dosáhnete, je metoda pokus–omyl. Během cesty k nejlépe umleté kávě pravděpodobně pár nepovedených šálků vylejete, výsledek ale rozhodně stojí za to. 

Protože se považuji se za milovnici tradic, dala jsem si tu práci a ohlédla se po originálním mlýnku na kávu, který se používal kdysi. Po mletí kávy stoletým tupým mlýnkem však mé nadšení trochu opadlo – více než jednu porci kávy jsem umlít nedokázala. Začala jsem tedy brouzdat po webu e-shopu Gourmet Káva, kde jsem narazila na velký výběr elektrických mlýnků, se kterými už to bylo o poznání snazší.

Něco málo o e-shopu GourmetKáva.cz

E-shop Gourmet Káva je specialistou v oblasti kávy. Nabízí veškeré příslušenství, které potřebujete k jakémukoli způsobu její přípravy: mlýnky, kávovary, konvičky, váhy, šálky, termosky a samozřejmě i kvalitní kávu. Pro mlsné jazýčky se zde najde i nabídka kvalitní čokolády, pro čajomily i super sypané čaje.

Aby mohli v Gourmet Káva zákazníkům dodávat kávu vždy čerstvou, je pražena dle velikosti poptávky každý týden! Finální produkt, tak nikdy není tak dlouho skladován, káva tak nedegraduje na kvalitě a vy si můžete vychutnat její jedinečnou chuť.

Elektrická moka konvička Bialetti Moka Timer

Elektrická moka konvička Bialetti Moka Timer

  • Objem: 300 ml
  • Časovač: ano
  • Materiál: potravinářský hliník
  • Režim: automatický, manuální

2 659,00 Kč

Nakup s cashbackem

Klady a zápory

  • Tichá
  • Velký zásobník na vodu - až na 3 kávy
  • Vhodná na cesty, když máte po ruce elektrickou zásuvku
  • Není vhodná do myčky

Počet hvězdiček: 5,0 / 5

Nakup s cashbackem

Aneta K.

Autor Aneta K.

Aneta patří mezi jedny z nejdůležitějších členů našeho týmu. Stará se o blaho zákazníků, odpovídá na všechny možné i nemožné dotazy, pochvaly, stížnosti a všelijaké žádosti. Je kousek od Třebíče a kromě manžela a syna se stará i o svého roztomilého pejska. Všichni čtyři jsou jako jeden tým. Rádi výletují, chodí na procházky, občas na výstavy a volný čas tráví pokud možno se svými přáteli. Aneta ze všeho nejvíc miluje Vánoce. Každý rok se vždycky těší na vánoční trhy do Zlína, kde trávila studentská léta. Co ale fakt ráda nemá, je dušená mrkev.

Podobné články