Recenze elektro doplňků aneb vychytávky pro mobil i počítač

Šárka tento týden testovala stojan na notebook, bezdrátová sluchátka, nabíječku do auta, bezdrátový vysavač do auta, hydrogelovou folii a kabel do nabíječky. Jak se jí produkty z e-shopu eMobilShop líbily?

29. 7. 2023
Recenze eMobilShop

Celkové hodnocení

Počet hvězdiček: 5,0 / 5

Na tuto recenzi jsem se velmi těšila. Produkty z eMobilShop, o kterých budete číst, jsou doplňky, které ve svém životě běžně využívám. Ty mé dosavadní se ale běžným užíváním již opotřebovaly a já sháněla nové. Nejvíc jsem byla zvědavá na stojan pod notebook a na hydrogelovou folii. Zrecenzovala jsem ale hned 6 produktů naráz. 

Držák pod notebook

Stojan na laptop jsem testovala na svém velmi těžkém notebooku Lenovo Legion 5 17ACH6H, proto jsem se bála, že ho stojan nepojme (má totiž 17,3 palců). Byla jsem ale překvapená – stojan si s tímto laptopem hravě poradil. Jeho používání je navíc velmi intuitivní a k balení je přiložený i návod.

Při vybalení z krabice jsem se vyděsila, že je stojan malý, ale musím říct, že velikost vyrovnává jeho pevnost a síla. Notebook se na něj vejde přesně akorát a stojan se ani nepohne. Pokud by měl navíc tendenci se snižovat, je k němu přiložený i klíč pro dotažení. Za mě je to naprostá jednička, a to i pro ty nejtěžší notebooky. 

Protože mám herní notebook, potřebuje se neustále ochlazovat, v čemž mu stojan nijak nebrání. Stojan někdy používám i v posteli, kde pěkně sedí a nehýbe se.

stojan na laptop

TECH-PROTECT PRODESK UNIVERSAL LAPTOP STAND GREY

 • Uspořádání klávesnice v různých úhlech
 • Elegantní minimalistický design
 • Plně nastavitelné
 • Možnost složení
 • Hliníková stabilní konstrukce
 • Kompatibilní se zařízeními do 17 palců

1 199,00 Kč

Nakup s cashbackem

Produkt budu rozhodně dále používat. Předtím jsem měla plastovou chladící podložku, která byla sice levnější, ale co do kvality a funkčnosti byla úplně někde jinde. Nakonec se mi její chlazení stejně zničilo a doničila ji moje kočka. Stojan takové nálety naštěstí v klidu přečkává a věřím, že mi bude sloužit ještě dlouho. Vřele ho doporučuji.

Hodnocení stojanu na laptop

 • stabilní
 • pevný
 • odolný

Počet hvězdiček: 5,0 / 5

Nakup s cashbackem

Bezdrátový vysavač do auta

Testovala jsem také bezdrátový vysavač, který jsem vyzkoušela spolu s přítelem, s nímž jsme zkoušeli vysát drobné nečistoty doma i v autě. Překvapila nás jeho velikost a současně sací síla. Jeho používání je velmi intuitivní – má jen jedno tlačítko na spuštění.

Už na první pohled je dobře zpracovaný, všechno pevně drží a použitý plast, z něhož je vyrobeno jeho tělo, je kvalitní. Vysavač má navzdory svým rozměrům, které odpovídají půllitrové lahvi, poměrně velkou sací sílu. Je jasné, že slouží primárně k vysávání menšího nepořádku, což je dáno i velikostí jeho ústí.

vysavač do auta

BASEUS bezdrátový vysavač do auta A2 5000Pa bílá CRXCQA2-02

 • Tichý s vysokým sacím výkonem
 • Možnost saní i foukání
 • Dvě čisticí hlavice
 • Vydrží až 18 minut

999,00 Kč

Nakup s cashbackem

Právě díky své velikosti se snadno používá a je dobrý k vysávání špatně dostupných míst. To navíc usnadňují nástavce, které jsou součástí balení. První nástavec s kartáčkem se jen zasune do ústí vysavače, kde není žádná pojistka, ale i tak drží dostatečně pevně. Kvalita tototo nástavce však není příliš vysoká. Kartáč je možné posunout tak, aby se odhalil jen konec nástavce, který je přidržován klipsem. Ten má však tendenci se uvolnit a katráč tak sklouzne zpět.

Druhý nástavec se dává na vysavač z opačné strany, čímž se dostáváme k jeho druhé funkci, kterou je vyfukování vzduchu – ten můžeme ohýbacím nástavcem nasměrovat. Pomocí tohoto nástavce je možné dostat nepořádek z míst, kam se ani přední úzká hlavice nedostane. Jde o poměrně praktickou funkci, kterou je možné využít například při čištění elektroniky. Výdrž baterie pak odpovídá uváděným 18 minutám, které jsou na účely využití vysavače dostačující.

Funkce vysavače je však spojená s poměrně nepříjemným a vcelku výrazným hlukem. nejedná se samozřejmě o velkou nevýhodu, ale i tak je vhodné na ni upozornit. Celkově se však jedná o praktického pomocníka, kterého můžeme využít k odstranění drobných nečistot, a který se skvěle hodí pro nás lenochy, kteří nechtějí kvůli pár smítkům prachu vytahovat celý vysavač.

Hodnocení bezdrátového vysavače

 • malý
 • skladný
 • pěkný design
 • hlasitý
 • nekvalitní pojistka u nástavce

Počet hvězdiček: 5,0 / 5

Nakup s cashbackem

Bezdrátová sluchátka

Sluchátka jsem testovala s mobilem Samsung Galaxy A71 a překvapil mě spolehlivý dosah a rychlost připojení. Používání není úplně intuitivní. Musíte se s nimi naučit manipulovat podle manuálu v angličtině. Pokud však angličtinu neovládáte (jako já), vsaďte na google překladač, který v tomto případě spolehlivě poslouží.

Sluchátka zaujmou svými kompaktními rozměry a elegantním designem, který je velmi blízký první generaci Apple AirPods. Krásně sedí v uších a nevypadnou ani při sportu. Jejich pouzdro je také kompaktní a vcelku pohodlně se tak vejde i do kapsy. Pouzdro je navíc vybavené čtvřmi LED diodami, které po stisknutí tlačítka, umístěného trochu prazvláštně na zadní straně pouzdra, indikují aktuální stav baterie pouzdra a nabíjení sluchátek uložených uvnitř.

Zvukový projev sluchátek není špatný a odpovídá designu. Sluchátka s tímto designem samozřejmě nikdy nemůžou mít tak kvalitní zvuk, jako jejich masivnější ekvivalenty. Hlasitost sluchátek je dostatečná. Vysoké frekvence jsou čisté a dobře rozeznatelné, středy jsou tu trochu prominentnější a je vhodné je snížit v ekvalizéru, protože jinak ztrácejí detaily přehrávané hudby.

Při poslouchání ale není možné zaznamenat slabé nižší frekvence, tedy basy, které jsou poměrně nevýrazné i po zvýšení v ekvalizéru, a to i v porovnání s ostatními sluchátky stejného typu v podobné cenové relaci. Celkově je ale poslouchání poměrně příjemné a ničím neurazí.

bezdrátová sluchátka

BASEUS W04 TWS WIRELESS EARPHONE BLACK

 • Frekvenční rozsah: 20–20000 Hz
 • Dotykový ovládací panel
 • Bluetooth 5.0
 • Přenosová vzdálenost: 10 m
 • Doba nabíjení: 1,5 h
 • Pracovní čas: <5 h
 • Pohotovostní čas: <300 h
 • Vestavěný mikrofon

999,00 Kč

Nakup s cashbackem

Na hovory jsou tato sluchátka ideální. Zvuk je čistý a mikrofon funguje bez problémů, takže druhá strana nebude mít problém vás slyšet, ani když se budete pohybovat v hlasitějším prostředí. To samé platí i pro hlasovou aktivaci virtuálního asistenta, který váš hlas bez problémů zaregistruje. Ovládání je tu přes dotykové senzory na obou sluchátkách. Toto ovládání je trochu neintuitivní, což je ale prokletí, které pronásleduje i omnoho dražší konkurenci. Je třeba si na něj nějaký čas zvykat.

Za zmínku stojí obstojná výdrž baterie a to jak sluchátek, tak pouzdra, stejně tak dobrý dosah připojení. Sluchátka budu určitě používat dál na běžné nošení.

Co jim ale bohužel chybí, je funkce automatického přerušení přehrávání po vytáhnutí sluchátka z ucha. Tato funkce je u ostatních sluchátek v této cenové kategorii poměrně běžná a je záhadou, proč ji do těchto sluchátek výrobce nezakomponoval.

Sluchátka můžu porovnat se svými předcházejícími sluchátky Lamax, na nichž mi hodně vadilo, že nikam nedosáhnou. Kdžy jsem s nimi například šla do jiné místnosti, zvuk se začal sekat, což se u těchto sluchátek nestává. Můžu s nimi uklízet celý byt a ani jednou se nezaseknou.

Celkově se vůbec nejedná o špatná sluchátka – v dané cenové kategorii jde o takovou střední třídu. Záleží však hlavně na tom, na co budete sluchátka nejvíc používat. Pro hudební nadšence bych asi zvolila jinou variantu. Pokud ale chcete sluchátka primárně na hands-free hovory, ovládání telefonu bez asistenta nebo poslouchání nenáročné hudby, tak se jedná o kvalitní produkt, který určitě poskytne dostatečný výkon.

 

Hodnocení bezdrátových sluchátek

 • rychlé připojení
 • velký dosah
 • velká výdrž baterie
 • design
 • slabé basy
 • absence automatické pauzy

Počet hvězdiček: 5,0 / 5

Nakup s cashbackem

Hydrogel ochranná folie

Produkt jsem testovala s přítelem, který mi s nasazováním folie pomáhal. Držel mobil, protože je kluzký a aplikace by byla náročnější (to se ale dá snadno vyřešit položením telefonu na protiskluzovou podložku). A jelikož je návod v angličtině, pomáhal mi přítel i s ní.

Překvapilo mě, jak se folie snadno instaluje. Nejdříve jsem v rámci aplikace studovala návod na přiloženém čističi, pak jsme ale objevili QR kód, díky němuž jsme si otevřeli video s návodem. To nám obrovsky pomohlo. K aplikaci je přiložené všechno potřebné jak na očištění skla mobilu, tak na jeho vyleštění.

Po vyčištění je třeba odlepit vyřezanou folii a nastavit ji na mobil podle vlastních preferencí, následně se zkrátka bez problému přilepí. Tato aplikace je vážně skvělá a jednoduchá. Folie bohužel nedosahuje až do kraje, jako to bylo popsané na webu. Po aplikaci je folie krásně přilepená, dřží a nejsou pod ní žádné vzduchové bublinky. A pokud se tam přeci jen nějaké objeví, snadno je vytlačíte přiloženou katrou. Po aplikaci je dobré několik hodin počkat, než dáte mobil zpět do zadního krytu.

ochranná folie

Hydrogel - ochranná fólie - Samsung Galaxy A71 (case friendly)

 • Absorbuje drobné škrábance a automaticky je regeneruje
 • Nezanechává otisky prstů
 • Absorbuje nárazy
 • Příjemná na dotyk

169,00 Kč

Nakup s cashbackem

Folie není na mobilu vůbec vidět, což oceňuji. Odemykání pomocí otisku prstu s folií funguje dobře, jako kdybych na displeji žádnou folii neměla. Oproti ochrannému sklu, které mi probémy s otiskem prstu způsobovalo, je to příjemná změna.

Folii budu určitě používat i nadále. Momentálně funguje jako náhrada mého starého tvrzeného skla, které mi popraskalo. Kromě náročnějšího hledání, jak folii aplikovat, je rozhodně tou nejlepší ochranou, kterou jsem na svém displeji kdy měla. Není u ní navíc možnost, že byste ji nalepili špatně a ona pak nešla odlepit. Nejdříve totiž všechno nastavíte a až potom lepíte.

Hodnocení hydrogelové folie

 • funguje odemykání pomocí otisku prstu
 • jednoduchá aplikace
 • nedosahuje až k okraji displeje

Počet hvězdiček: 5,0 / 5

Nakup s cashbackem

Nabíječka do auta

Produkt jsem testovala v autě Peugeot 206. Velmi mě překvapil jeho design. Je stylový a jednoduchý, jeho používání je navíc intuitivní.

Nabíječka funguje přesně tak, jak má. Je opatřena fialovou diodou, která svítí, když je nabíječka aktivní. Má dva výstupy, a to jeden typu C a druhý USB typu A. Já mám v autě například starý kabel typu A a přítel už používá nové kabely s oběma stranami typu C. Nabíječku můžeme používat oba najednou.

nabíječka do auta

TECH-PROTECT CC45W 2-PORT CAR CHARGER PD45W/QC3.0 BLACK

 • Malý a ergonomický tvar
 • Vyrobeno z hliníku a PC
 • USB1 Type-A: 4,5V/5A, 5V/4,5A, 5V/3A, 9V/3A, 12V/3A, 15V/3A, 20V /2,5A
 • USB2 Type-C (PD): 5V/3A, 9V/3A, 12V/3A, 15V/3A, 20V/2,25A
 • Vstupné napětí: 12V-24V
 • Výstupní výkon USB1 + USB2: 45 W
 • Inteligentní nabíjení

399,00 Kč

Nakup s cashbackem

Když zapojím testovaný mobil Samsung Galaxy A71 do nabíječky, nabíjí klasickou rychlostí a na displeji se píše superrychlé nabíjení. Čas nabití je stejný, jako s mou klasickou nabíječkou, kterou používám doma. Jedná se o velmi užitečný produkt na dlouhé cesty. Nabijete v ní navíc cokoliv, co se nabíjí přes kabel s USB zakončením. Produkt používám skoro neustále, když zničehonic zjistím, že mi zbývá v telefonu 10 % baterky.

Hodnocení nabíječky do auta

 • pěkný vzhled
 • rychlé nabíjení

Počet hvězdiček: 5,0 / 5

Nakup s cashbackem

USB kabel

Kabel jsem testovala asi na rok starém adaptéru. Originální kabel mi ohryzala kočka, takže jsem potřebovala náhradu. Překvapil mě obal, v němž kabel dorazil. Čekala jsem krabičku Samsung, které jsem se nedočkala. Vůbec mi to ale nevadí, věřím, že je kabel originál. Rozhodně funguje přesně tak, jak má.

kabel

Original USB kabel Samsung EP-DG977BWE USB-C (white)

 • Výrobce: Samsung
 • USB C – USB C
 • Délka: 1 m

249,00 Kč

Nakup s cashbackem

Kabel je z dobrého materiálu a jeho délka je akorát. Je tvrdší než originál, který jsem dostala k telefonu, na jeho funkčnosti to ale nic nemění.

Hodnocení kabelu

 • ideálné délka
 • dobrá kvalita materiálu
 • konektor kabeu pěkně pasuje do konektoru v mobile

Počet hvězdiček: 5,0 / 5

Nakup s cashbackem

Jak vznikají naše recenze

Zajímá vás, jak vznikají recenze Plné Peněženky? Přečtete si o tom v našem speciálním článku.

eMobilShop.cz logo

O eMobilShop.cz

V e-shopu pořídíte kryty na telefony i notebooky Macbook, displeje, baterie a další náhradní díly na produkty Apple a jiné značky. Dále také stojánky, selfie tyče, držáky, ochranná skla a další. Vše přehledně řazeno v kategoriích.