Recenze hrnčířského studia aneb zábava pro zimní večery

Podpořit našeho mladého umělce, odlákat ratolest od telefonu nebo si zkrátka jen užít zábavné rodinné odpoledne, to jsou cíle, které si ukládá nejeden rodič. Na e-shopu Dráček.cz nabízejí hračky a další produkty, jež by s jejich plněním měly maximálně pomoci – kolegyně Martina například testovala dětské hrnčířské studio. Jak uspělo u ní a u jejích dětí si přečtěte v recenzi.

12. 11. 2022 Martina
recenze Dráček

Celkové hodnocení

Počet hvězdiček: 5,0 / 5

Děti obecně baví tvořit a vyrábět. Proto jsou hračky, jako je toto hrnčířské studio, BUKI hrnčířské studiosázkou na jistotu. Já mám děti dvě a pro jejich radost, rozvíjení psychomotoriky i pro ten pocit, že si dítě vyrobí něco opravdového a samo, se snažím dělat maximum. Z toho důvodu jsem se na základě doporučení od majitelky e-shopu Dráček.cz rozhodla vyzkoušet Profesionální hrnčířské studio BUKI, které slibuje „kreativní zábavu pro šikovné holky a kluky“.

Seznamujeme se

Když balíček dorazil, byla jsem moc zvědavá, jak se dětem bude hrnčířské studio líbit! Po vybalení jsme nejdříve udělali inspekci obsahu krabice. Objevili jsme:

⇒ 1 pracovní stanici (podložku s hrnčířským kruhem) se šuplíkem a stolkem
⇒ 1 odnímatelnou motorovou jednotku s pedálem na ovládání kruhu
⇒ 2 kg hrnčířského jílu (1 kg bílý a 1 kg hnědý)
1 houbičku a sadu nástrojů pro opracování
⇒ Barvy, třpytky, razítka, flitry, paletku

Děti byly na novou kreativní činnost tak natěšené, že jsme hned natáhli pracovní oblečení a pustili se do práce.

Vrháme se do akce

Složení celého studia bylo naštěstí jednoduché a velmi intuitivní, takže jsme skoro BUKI hrnčířské studioani nepotřebovali návod, který je ale také napsaný srozumitelně. Stačilo položit kruh na podložku, zapojit pedál do zásuvky, připravit si veškeré nástroje a doplňky a mohli jsme vesele modelovat.

První pokusy byly sice seznamovací, ale i tak zábavné. Motor je dostatečně výkonný i na dlouhé tvoření, a přestože je kruh plastový, je plně funkční a pevný. Všemožné nástroje navíc dětem umožní opravdu si pohrát a vytvořit reálné výrobky. U nás se tvořil třeba hrneček, váza, miska nebo talířek.

Takhle před Vánoci je to tedy ideální pomocník na výrobu dárků pro babičku, dědu nebo třeba paní učitelku. :-)

hrnčířské studio BUKI

BUKI profesionální hrnčířské studio

  • Věková kategorie: od 8 let
  • Napájení: zásuvka 220V
  • Odnímatelná motorová jednotka

1 339,00 Kč

Nakup s cashbackem

Modeluji, modeluješ, modelujem

U nás jsme studio zkoušeli jak my dospělí, tak děti ve věku 4 a 9 let a musím říct, že jsme si to užili všichni. BUKI hrnčířské studioPřestože je hračka doporučená pro děti od 8 let, čtyřletá dcerka to zvládla skvěle a bavilo ji to tak moc, že u kruhu vydržela tvořit celé odpoledne. Hlavní rozdíl byl v tom, že zatímco starší dcerka měla jen špinavé ruce, mladší byla špinavá i za ušima. :-)

Pokud vám dojde hmota (což může být velmi rychle, když se tvoří hodně), je možné ji v libovolném množství dokoupit. Svou výbavu tvořítek a zdobítek si navíc můžete doplnit opravdu čímkoliv, fantazii se meze nekladou.

Toto hrnčířské studio vážně vřele doporučuji, a to nejen jako skvělé vyžití pro děti během deštivých dnů, ale i jako pomocníka při „DIY“ výrobě různých drobností (můžete například pro přátele vyrobit roztomilá „PFka“) – hmotu není třeba nijak tepelně upravovat, výsledné výtvory vám uschnou za 1–3 hodiny.

Hodnocení sady

  • kompletní výbava ke tvoření
  • silný motor na tvoření i větších výrobků
  • cena
  • vzhled
  • kvalita zpracování
  • špinavé dítě :-)
  • špinavá koupelna :-)

Počet hvězdiček: 5,0 / 5

Nakup s cashbackem

Martina

Autor Martina

Martinu jsme snad ještě neviděli bez dobré nálady a úsměvu na tváři. Obdivuje snad vše živé, přírodu miluje a nakupuje jedině přírodní kosmetiku netestovanou na zvířatech. Doma má dvě rozkošné dcerky, k tomu dva psy, tři kočky, jednoho koně a spoustu rybiček, takže je to u nich někdy, jak sama občas říká, jako v cirkusu. Kromě toho je také nadšenou cvičitelkou psů.

Dracek.cz logo

O Dracek.cz

E-shop Dráček.cz nabízí kompletní sortiment hraček pro děti, mnoho kreativních hraček, vybavení do školy. Majitelé umí výborně poradit s výběrem té nejlepší hračky pro vaše dítě a zaměřují se i na pomoc při výběru školního batohu. Hračky navíc často sami testují a sdílí se zákazníky své zkušenosti.

Podobné články