PIX-IT kreativní stavebnice na hraní i vzdělávání

1. 12. 2021 Martina
PIX-IT kreativní stavebnice na hraní i vzdělávání

 

 

Co koupit dětem k Vánocům?

 

A co třeba PIX-IT – kreativní stavebnici pro rozvoj intelektu dětí předškolního a školního věku? Českou stavebnici, na jejíž tvorbě se podíleli odborníci a pedagogové a doporučuje ji Mensa ČR

Jde o měkoučké barevné silikonové dílky, které se umísťují na silikonovou podložku. Možností je opravdu hodně a skládání baví obě naše děti ve věku 3 a 8 let a rádi si s nimi hrajeme. Silikonové čtverečky s „čepičkou“ na pružné podložce hezky drží a výborně se s nimi pracuje. 

My jsme zkusily verzi PIX-IT Premium, kde jsou 2 podložky (průhledná a zelená) a 6 druhů barev kostiček (celkem 360). Průhledná je určená mladším dětem. Podložku si přiložíte na šablonu a obrázek v podstatě obkreslujete. Zelená už vyžaduje větší dávku zručnosti. Stavíte s předlohou před očima.

Nechybí samozřejmě pracovními úkoly a obrázky + herní plán na piškvorky.  Základní sadu lze rozšiřovat o další pracovní sešity a doplňkové dílky jiných barev. Skvělé jsou dílky s písmenky. Pro ty úplně nejmenší děti, kterým by se klasické dílky ještě špatně brali do rukou, je tu verze PIX-IT BIG s většími dílky. Trénování jemné motoriky tak lze hezky dávkovat a přecházet od menších dílků k větším.

V přiloženém návodu jsou návrhy možných tvarů, ale děti jsou tak kreativní, že tohle byl jen odrazový můstek pro další zábavnou hru. Dítě se buď snaží poskládat obrázek přesně podle šablony (různá obtížnost skládaných tvarů), nebo prostě použije fantazii a postaví si obrázek vlastní. Dvě děti mohou spolu soutěžit, které daný obrázek dle předlohy sestaví rychleji a neudělá žádnou chybu.

Mladšímu dítěti můžete dát lehčí variantu s průhlednou podložkou a starší sourozenec nebo rodič použije těžší variantu s podložkou neprůhlednou. Rozvíjíte fantazii, paměť logické myšlení, postřeh, pozornost, prostorovou i plošnou představivost, matematické myšlení, ale i schopnost dětí se spolu domluvit. Písmenkové rozšíření pak podporuje čtení i slovní zásobu. Na první pohled jednoduchá stavebnice provětrá dětský i dospělácký mozek více, než by se mohlo na první pohled zdát. 

V dnešní záplavě hraček z dovozu, převážně čínských, je moc fajn, že máme českou stavebnici, která nejen, že baví, ale i rozvíjí a krásně se s ní hraje. 

Hračku nám doporučila majitelka obchodu Dracek paní Loudínová a byla to opravdu výborná volba. Ostatně v Dráčkovi pořídíte mnoho kreativních i českých hraček, vřele doporučuji návštěvu.

 

Tip: S nákupem v e-shopu Dráček přes Plnou Peněženku ušetříte 1,4 % z každé objednávky.

Martina

Autor Martina

Martinu jsme snad ještě neviděli bez dobré nálady a úsměvu na tváři. Obdivuje snad vše živé, přírodu miluje a nakupuje jedině přírodní kosmetiku netestovanou na zvířatech. Doma má dvě rozkošné dcerky, k tomu dva psy, tři kočky, jednoho koně a spoustu rybiček, takže je to u nich někdy, jak sama občas říká, jako v cirkusu. Kromě toho je také nadšenou cvičitelkou psů.

Dracek.cz logo

O Dracek.cz

E-shop Dráček.cz nabízí kompletní sortiment hraček pro děti, mnoho kreativních hraček, vybavení do školy. Majitelé umí výborně poradit s výběrem té nejlepší hračky pro vaše dítě a zaměřují se i na pomoc při výběru školního batohu. Hračky navíc často sami testují a sdílí se zákazníky své zkušenosti.

Související slevy a akce

NÁŠ TIP

Dracek.cz - Plasmová koule
Dracek.cz logo

1,75 % zpět

Plasmová koule

Akce končí za:

Akce končí:

NÁŠ TIP

Dracek.cz - Kódovací robot Kodo
Dracek.cz logo

1,75 % zpět

Kódovací robot Kodo

Akce končí za:

Akce končí:

NÁŠ TIP

Dracek.cz - Profesionální kadeřnické studio
Dracek.cz logo

1,75 % zpět

Profesionální kadeřnické studio

Akce končí za:

Akce končí:

NÁŠ TIP

Dracek.cz - Psací a kreslící tablet
Dracek.cz logo

1,75 % zpět

Psací a kreslící tablet

Akce končí za:

Akce končí:

NÁŠ TIP

Dracek.cz - Buki Planetárium 2v1
Dracek.cz logo

1,75 % zpět

Buki Planetárium 2v1

Akce končí za:

Akce končí:

NÁŠ TIP

Dracek.cz - Globus a hvězdná obloha
Dracek.cz logo

1,75 % zpět

Globus a hvězdná obloha

Akce končí za:

Akce končí:

Exkluzivní sleva

Dracek.cz - NÁŠ TIP
Dracek.cz logo

1,75 % zpět

NÁŠ TIP

Cihličky pro dětičky.

Akce končí za:

Akce končí: