Recenze: Apple AirPods bezdrátová sluchátka si oblíbíte

Možná už je máte, možná ještě ne, ale uvažujete o nich. Pak právě pro vás je tato recenze jako ušitá. I mezi našimi kolegy jsou zanícení fanoušci produktů Apple. Kolega Peter si do „sbírky“ svých Apple strojů pořídil nově Wireless sluchátka Apple AirPods. Přečtěte si, jak je s nimi spokojený.

31. 7. 2021
Recenze: Apple AirPods bezdrátová sluchátka si oblíbíte

Celkové hodnocení

Počet hvězdiček: 5,0 / 5

 

Celý svět se přesunul z kanceláří do obývacích pokojů a místo meetingů tváří v tvář se potkáváme na online hovorech. A při těch by vám neměly chybět pečlivě vybrané a kvalitní sluchátka! Nás kolega Peter nedá dopustit na Apple AirPods, kterým je věnovaná dnešní recenze.

 

Sluchátka Apple AirPods 2. generace (2019)

 • Cena: od 3 400 Kč
 • Parametry
  • bezdrátová sluchátka, 
  • výdrž 24 hodin, 
  • Bluetooth, mikrofon, pohybové akcelerometry, integrovaná optická čidla,
  • automatické rozpoznání telefonování a opětovného zapnutí přehrávání, 
  • filtrace okolního hluku.

 

Když nastala doba onlinová a počet hovorů s kolegy stoupal, přemýšlel jsem, jak co nejefektivněji vyřešit otázku sluchátek. Na sluchátka AirPods od Apple jsem slyšel samou chválu. Mají zabudovaný mikrofon, což umožňuje kromě poslouchání hudby využívat i handsfree telefonování

Sám jsem fanouškem všech Apple zařízení – vlastním iPad, Mac i iPhone. Potěšila mě představa, že mi do „sbírky“ přibude další produkt, který se automaticky spáruje s těmi ostatními.

Když jsem proto dostal možnost recenzovat poslední model Apple AirPods z roku 2019, byl jsem nadšený. Tento model splňoval všechny parametry, které jsem od sluchátek očekával. Když mi balíček se sluchátky konečně dorazil, začalo testování.

 

Obsah balení

Kdo si někdy rozbaloval zařízení od Apple ví, že jejich design je vyladěný do posledního detailu. A to se týká i balení. Balíček se sluchátky přišel v malé krychlové nenápadné bílé krabičce. Balení obsahovalo nabíjecí obal na sluchátka, sluchátka, nabíjecí USB kabel (bez adaptéru do zásuvky) a návod.

 

Aktivace a spárování

Po otevření byla sluchátka mírně nabitá, ale doporučuji je před vyzkoušením nabít do plna. Sluchátka vložte do obalu a připojte do sítě. Sledujte kontrolku – pokud je zelená, sluchátka i obal jsou nabité.

Samotná aktivace a propojení s vaším zařízením – telefon, tablet, notebook nebo smart hodinky – proběhne opravdu bleskově, doslova během několika sekund. Celý proces je velmi intuitivní. Obal se sluchátky jsem otevřel a zapnul svoje zařízení (v mém případě mobilní telefon). Jakmile obal otevřete, zapne se automaticky „pairing mode“, tedy párování.

Na telefonu se mi automaticky zobrazila notifikace, že Apple AirPods jsou v dosahu a jestli si je přeji spárovat. Stačil jeden klik a sluchátka byla propojená s mým iPhonem. Na jiném než Apple zařízení jsem je nezkoušel, ale nemyslím, že by proces fungoval stejně.

Když budete chtít spárovat jiné zařízení, stačí na obalu od sluchátek podržet „neviditelné“ tlačítko na zadní straně, dokud se nerozbliká bílé světýlko. Tehdy můžete sluchátka vyhledat přes Bluetooth svého zařízení.

 

Okamžité připojení

Kromě bezproblémového párování považuji za velkou výhodu i okamžité připojení. Když potřebuji přijmout hovor nebo si zapnout hudbu, sluchátka jednoduše vyndám z pouzdra a vložím si je do uší. Systém je automaticky připojí k mému zařízení, které je v tom momentu nejbliž (v tomto případě iPhone). Nemusím tak nic odsouhlasit nebo se připojovat opětovně přes Bluetooth. Jakmile si sluchátka vložím do ucha, telefonuji nebo poslouchám hudbu přes ně.

Navíc během hovoru je aktivní funkce filtrování okolního hluku. Sluchátka taktéž rozpoznají, že voláte a pozastaví přehrávání hudby. Jakmile hovor ukončíte, přehrávání se automaticky opět spustí. To považuji za skvělou a pohodlnou vychytávku.

 

Spolehlivé nabíjení a baterie

Co se týká nabíjení a výdrže sluchátek, taktéž nemám žádné námitky. Na jedno nabití vydrží sluchátka až 5 hodin neustálého provozu. Celkově ale můžete hudbu nerušeně poslouchat až 24 hodin. Jak? Stačí sluchátka vložit do bezdrátového nabíjecího pouzdra, které má energii na několik dalších nabití. Už za 15 minut se tak sluchátka nabijí až na další 3 hodiny poslouchání.

 

Nekonečná svoboda

Za největší výhodu ale pouvažuji jejich bezdrátovost. Předtím jsem používal klasická sluchátka s kabelem. Nikdy bych si nepomyslel, že bezdrátová sluchátka budou až o tolik lepší. Najednou kromě konferenčních hovorů častěji poslouchám hudbu, se sluchátky sportuji – běhám, cvičím na podložce, procházím se – nebo vařím.

Dřív jsem používal bezdrátová sluchátka Beats Solo3. Jde ale spíš o studiová sluchátka. Jsou totiž velké, nápadné a často i nepohodlné. Na delší cesty nebo běhání jsou skvělé, ale na pravidelné používání a hovory mi nevyhovovaly. 

U Apple AirPods ani nevíte, že je máte v uších. To může být i nevýhoda, a proto zvlášť doporučuji dát na ně extra pozor! Dá se koupit i speciální silikonový obal na pouzdro s karabinou. Svoje AirPods si tak můžete dát na klíče, poutko u kalhot, k peněžence nebo do kabelky či batohu. Za mě produktu dávám jednoznačně plný počet ★★★★★ a kdyby bylo možné, přidal bych i šestou.

 

Rozdíl mezi AirPods a AirPods Pro

Pokud jste o pořízení sluchátek od Apple uvažovali a začali hledat, možná jste narazili na 2 verze sluchátek – AirPods a AirPods Pro. Jaký je mezi nimi rozdíl? První rozdíl poznáte na první pohled – sluchátka AirPods Pro mají volitelný tvar, na výběr je ze 3 velikostí nasazovacích špuntů, které jsou součástí každého balení. Dalšími rozdíly jsou u varianty Pro prostorový zvuk, aktivní potlačování hluku či vyšší odolnost proti potu a vodě. Nicméně výrobce uvádí, že výdrž baterií při poslechu na jedno nabití je u AirPods Pro až 4,5 hodiny, což je malinko nižší hodnota než u základní verze sluchátek. A samozřejmě nemalý rozdíl je také v ceně. Je tedy na vás, co od sluchátek očekáváte a jaké jsou vaše nároky. 

U základní verze AirPods je možné nabíjecí pouzdro pořídit ve dvou variantách – bezdrátové nebo standardní (drátové). Tato možnost se samozřejmě projeví na ceně. Při výběru si tak přečtěte detaily produktu, ať nejste nemile překvapeni, až vám sluchátka dorazí domů.

 

Kde pořídit sluchátka Apple AirPods a k tomu ušetřit?

Na stránkách cashback portálu Plná Peněženka seženete sluchátka Apple AirPods hned u několika zapojených e-shopů. Někde dokonce narazíte na sluchátka Apple ve slevě. Ke všem objednávkám přes Plnou Peněženku ale navíc dostanete část peněz z nákupu zpět. Vybírat sluchátka Apple můžete například tady:

 • Smarty.cz – e-shop s elektronikou, počítači, audio-video a spoustou vychytávek nejen pro chytrou domácnost s doručením po Praze v den objednání, kde seženete produkty Apple včetně bezdrátových sluchátek Apple AirPods
 • Okay.cz – specialistu na elektro a nábytek není třeba nijak zvlášť představovat. Objednávku na některou z prodejen máte zdarma. V Okay.cz sluchátka Apple najdete zde.
 • Applemix.cz – e-shop, kde seženete vše od Apple včetně originálního příslušenství Apple nebo produkty vhodné pro Apple. V Applemix.cz najdete Apple AirPods v několika variantách
 • Appleking.cz – e-shop bohatou nabídkou produktů Apple včetně servisu Apple. Bezdrátová Apple AirPods tam také najdete. 
 • Muziker.cz – původně obchod se zaměřením na hudební nástroje rozšířil svou nabídku o mnoho dalších produktů z různých kategorií. Na své si přijdou motorkáři, cyklisté, turisté, rybáři, golfisté... tak by se dalo pokračovat. K hudbě se ale neodmyslitelně pojí audio technika, takže nabídka sluchátek Apple v e-shopu Muziker.cz vlastně není zarážející.
 • Expert.cz – známý prodejce elektra a elektroniky nabídkou značky Apple nepřekvapí, a to včetně Apple Airpods.
 • iPouzdro.cz – tento e-shop už dávno nenabízí jen pouzdra, jak plyne z jeho názvu. Už při letmém prohlédnutí nabídky objevíte veškeré potřebné příslušenství nejen pro výrobky Apple. Těmi jsou stylové batohy, stojany, kamery, fitness náramky a samozřejmě také sluchátka včetně Wireless sluchátek Apple AirPods.

Vybírat je tedy z čeho, stačí rozkliknout a vybrat nejvhodnější nabídku.


►► TIP: Před dokončením objednávky vypněte AdBlock, pokud jej používáte, aby registrace cashbacku proběhla v pořádku. Nezapomeňte, že registrace cashbacku se provede až po zaplacení objednávky a může trvat až 2 pracovní dny. Vše následně uvidíte na svém profilu v části Moje odměny.