Recenze AliExpress III - Dámský trench kabát

O tom, co všechno se dá v e-shopu AliExpress.com koupit, jsme již psali v některých z našich recenzí. Protože i slovenská kolegyně Janka chtěla nákupy na AliExpress vyzkoušet, neváhala a objednala si dámský jarní trench kabát.

22. 6. 2019
Recenze AliExpress III - Dámský trench kabát

Celkové hodnocení

Počet hvězdiček: 5,0 / 5

 

O tom, co všechno se dá v e-shopu AliExpress.com koupit, jsme již psali v některých z našich recenzí. Protože i slovenská kolegyně Janka chtěla nákupy na AliExpress vyzkoušet, neváhala a objednala si dámský jarní trench kabát. Už roky ráda nakupuje produkty ze zahraničí, má však zkušenosti zejména s obchodem eBay, který funguje na podobném principu jako AliExpress. Motivací k nákupu v tomto obchodu byl zejména vyšší cashback, ale také dobré recenze od známých, kteří na tomto čínském gigantickém tržišti nakupují opravdu vše, od oblečení přes elektroniku až po bižuterii či kosmetiku.

Dámský trench kabát

 

  • Stálá cena: 925 Kč
  • Sleva: 33 %
  • Akční cena: 620 Kč
  • Barva: bílá
  • Materál: bavlna, polyester
  • Dostupné velikosti: S, M, L, XL
  • Janky hodnocení: 5 z 5
  • Stránka produktu: Dámský trench kabát

 

“Jelikož mám již několik nákupů z čínských obchodů za sebou, z nákupu na AliExpress jsem neměla téměř žádné obavy. Produkty vyhledávám zásadně v angličtině, AliExpress má však oproti eBay jednu velkou výhodu. Hned na hlavní stránce si můžete vybrat jazyk a měnu, ve které se mají ceny produktů zobrazovat. Já jsem tedy ze zvyku zůstala věrná angličtině a měně USD, avšak AliExpress nabízí i český jazyk s měnou Kč. Tím se velmi usnadní způsob vyhledávání zboží a nemusíte si přepočítávat hodnotu produktů například přes kurzy České národní banky.

Rychlá a jednoduchá registrace

Jelikož jsem nákup na AliExpress zkoušela poprvé, nejdříve jsem se u prodejce zaregistrovala. Registrace je opravdu velmi jednoduchá, stačí zadat e-mailovou adresu, osobní údaje (jméno a příjmení), vymyslet si heslo a popsat kód obrázku, který je vygenerován systémem. Po zaregistrování vás stránka hned nasměruje na hlavní stránku a můžete začít nakupovat.

Pohodlné vyhledávání produktů

Jelikož se blížilo jaro, začala jsem uvažovat, co na sebe. Poslední roky jsem nosila zpravidla černé kabáty a bundy, hlavně z praktického hlediska. Na černé barvě není vidět, pokud se člověk ušpiní například v autobuse. Černou barvu navíc můžete sladit téměř se vším. Protože nejsem ranní ptáče a po probuzení se musím co nejrychleji připravit do práce, nechce se mi přemýšlet, jaké oblečení a doplňky sladit, abych nevzbudila pozornost a nevypadala jako šašek :).

Tentokrát jsem se však rozhodla pro změnu. Doma mi často říkají, abych nosila veselé barvy, hlavně na jaře a v létě. Takže jsem se rozhodla své “módní poradce” poslechnout a vybírala jsem kabát, který nebude tmavý. To bylo první kritérium mého výběru. Dalším kritériem byla délka kabátu. Jelikož nosím často šaty, krátké, formální i na běžné nošení, chtěla jsem, aby byl kabát přibližně nad kolena. Posledním kritériem byl střih. Vzhledem k mé postavě, nízké a štíhlé, preferuji áčkový střih, který mě o něco rozšíří. Ideální by pro mě bylo, kdyby měl kabát ještě kapuci, ale věděla jsem, že k elegantnímu stylu se moc nehodí.

AliExpress dokáže vyhledat opravdu velké množství kabátů,z různých materiálů, střihů i barev. Kabát, který jsem si vybrala, mě však zaujal hned na první pohled. Měl přesně to, co jsem od kabátu očekávala. A hlavně - nebyl černý, vypadal elegantně, přitom stylově a byl delší, se zapínáním na knoflíky. Nebála jsem se ani bílé barvy, i když jsem byla nucena počítat s tím, že ho budu muset častěji prát.

Prohlédla jsem si sice více stránek, abych se nesplašila a nakonec nekoupila kabát, který nosit nebudu. Stále jsem se však v mysli vracela právě k dámskému trench kabátu v bílé barvě.

Nákup za pár sekund a doručení

Nákup na AliExpress byl velmi jednoduchý, zvolila jsem si barvu, velikost kabátu (S) a klikla na "Buy it Now." Potom jsem vyplnila osobní údaje spolu s údaji o doručení, zadala údaje o kartě a dokončila nákup.

Z eBay jsem zvyklá, že mi balíček přijde domů přibližně za dva týdny, maximálně tři, tady,se to bohužel trošku zkomplikovalo. Prodejce mě kontaktoval s tím, že probíhá akce a doručování trvá o něco déle než obvykle a zda je možné na kabát počkat. Nebyla jsem z této zprávy nadšená, ale jelikož jsem kabát velmi chtěla, souhlasila jsem a počkala. Kabát mi byl nakonec doručen asi dva měsíce po nákupu.

Balíček přišel standardně zabalený. Po otevření jsem si kabát hned vyzkoušela a byla jsem velmi mile překvapena. Kabát velikostně seděl, jak celková délka, tak délka rukávů, knoflíky byly dobře přišité. Kabát je v porovnání s cenou opravdu kvalitní. Po vyzkoušení jsem kabát vyprala v pračce, abych otestovala, jestli se nesrazí,nebo nezmění tvar či strukturu. Musím říci, že kabát se o něco hůře žehlí, což je pro mě trošku komplikované, na druhé straně, kabát neperu až tak často, takže se nemusím děsit žehlení na pravidelné bázi.

Kabát nosím k šatům, ale i k riflím a teniskám do práce. Měla jsem ho s sebou dokonce i na svatbě. Hodí se opravdu k jakémukoliv outfitu. Je pravda, že se zašpiní rychleji než černý nebo tmavý kabát, pokud s tím však člověk počítá, není překvapen a dává si alespoň větší pozor ;).”

Související slevy a akce

NÁŠ TIP

AliExpress -  Aliexpress Summer Carnival- Warm UP
AliExpress logo

až 7,51 % zpět

Aliexpress Summer Carnival- Warm UP

Nakupujte se slevami

Akce končí za:

Akce končí:

AKČNÍ CENY

AliExpress - Akční zboží - Under US $2.99
AliExpress logo

až 7,51 % zpět

Akční zboží - Under US $2.99

Akce končí za:

Akce končí:

Podobné články