Booking.com, rezervace snadno a rychle

Co v článku najdete?

Plánujete dovolenou nebo pracovní cestu a pořád nevíte, kde se ubytujete? Ubytování za příjemné ceny najdete na Booking.com. Tady se dozvíte, jak vytvořit rezervaci, kde najdete “Moje rezervace” i jaké jsou podmínky zrušení rezervace. Jednotlivé kroky si ukážeme na konkrétním příkladu.

Jak začít?

Znáte přesné datum pobytu? Skvělé. Po zadání data do vyhledávače vám Booking ukáže všechny dostupné varianty ubytování v daném termínu. Pro služební cesty je tu k zakliknutí varianta “Cestuji pracovně”, při které portál nabídne pouze ubytování vhodné pro pracovní cesty. Náš příklad ale služební cestu nezahrnuje, proto vyplníme pouze datum.

Jak vybrat to nejlepší ubytování?

Booking.com nabízí filtry pro vyhledávání ubytování podle základních kategorií: cena, počet hvězdiček nebo vzdálenost od centra. My ale doporučujeme řazení podle hodnocení a ceny, zobrazí se vám tak jen ty nejlepší možnosti.

Rozšířené filtry

Na Booking.com si snadno vyhledáte ubytování přímo na míru. Stačí zaškrtnout, jak si svůj pobyt představujete.

 • Toužíte po wellness v zázemí hotelu?
 • Chcete bydlet v penzionu?
 • Máte omezený rozpočet?
 • Počítáte s hotelovou snídani?
 • Dáváte přednost vlastnímu stravování?
 • Chystáte se na dovolené jezdit na koni?
 • Potřebujete půjčovnu kol?
 • Zajímá vás hodnocení ostatních?

 

Rezervace je hračka

Booking má systém rezervací velice dobře promyšlený tak, aby vám celý proces nezabral víc než deset minut. Doporučujeme dobře prozkoumat recenze ostatních návštěvníků hotelu, vyhnete se tak nepříjemnému překvapení na místě. Jestliže vás informace o ubytování zaujmou natolik, že tu chcete strávit dovolenou, zbývá už jen samotná rezervace.

Tabulka s nabídkou pokojů

 • v dolní části popisu hotelu
 • informace o vybavení pokojů
 • možnosti stravování
 • cena jednotlivých pokojů (nemusí být konečná)

Pod tabulkou najdete také informace o tom, kdy můžete přijet, do kdy musíte pokoj vyklidit nebo možnosti ubytování pro děti.

Poslední kliknutí a pokoj je váš

Jakmile si zvolíte počet pokojů, Booking vás přesměruje na konečné shrnutí rezervace. Tady vyplníte už jen údaje o sobě. Máte také možnost přidat čas vašeho příjezdu nebo zvláštní požadavek na hotel, například pokoj s balkonem nebo snídani pro alergiky. Tyto požadavky zařízení může splnit i nemusí.

Kde najdu “Moje rezervace”?

Po dokončení rezervace na Booking.com najdete svou objednávku v kolonce “Moje rezervace” v pravém horním rohu. Můžete v ní upravovat své požadavky nebo ji celou zrušit. Každá rezervace má své číslo, které se hodí v případě řešení problémů nebo dotazů. Při ubytování ale většinou stačí nahlásit jméno a předložit průkaz totožnosti, takže rezervaci nemusíte tisknout. Pro větší jistotu doporučujeme instalaci Booking aplikace do mobilního telefonu.

Kolik zaplatím za zrušení rezervace?

Pokud musíte nějakého důvodu svůj pobyt zrušit nebo přesunout, nezoufejte. Zrušení rezervace je ve většině případů zdarma do určitého data, tato doba se pohybuje okolo jednoho týdne před příjezdem. Po tomto datu budete bohužel muset zaplatit storno poplatek. Podmínky zrušení vidíte už při rezervaci, to samé platí pro výši storno poplatku.

Pár vychytávek, díky kterým ušetříte

 • Objednejte si hotel na Booking.com přes Plnou Peněženku a získejte až 4 % z nákupu zpět
 • Doporučte Booking známým. Získáte jednorázovou odměnu ve výši 15$ a váš známý 10$ zpět z uskutečněného pobytu
 • Program Genius na Booking.com slibuje výhodnější ceny a nabídky po pěti rezervacích

Další tipy pro lepší cestování

Stránky, které vám usnadní výběr i samotnou dovolenou, najdete v kategorii Cestování. Jestliže máte problém s cestou, půjčte si vůz u Rental Cars. Pro získání nejlevnějších letenek na trhu využijte Kiwi.

Přihlásit se

Zde se můžete přihlásit pomocí svých přihlašovacích údajů

Zapomněli jste heslo?
nebo Přihlásit se přes Facebook Přihlásit se přes Google

Registrovat se

A získat z každého nákupu až 25 % zpět

(i) Svůj souhlas můžete kdykoliv odvolat