Booking.com recenze - online rezervace ubytování

Přečtěte si pár dobrých tipů, jak ještě výhodněji a rychleji získat ubytování na Booking.cz a udělat si rezervaci.

21. 9. 2018
Booking.com recenze - online rezervace ubytování

Celkové hodnocení

Počet hvězdiček: 5,0 / 5

Čeká vás služební cesta v zahraniční? Plánujete nákupní víkend v některé z evropských metropolí? Chystáte se na dovolenou bez cestovní kanceláře? Ať tak či tak, potřebujete vyřešit zejména ubytování. Portál, který vám dnes představíme, nejspíš spousta z vás zná. Máme pro vás ale pár dobrých tipů, jak za ubytování na Booking ušetřit.

Booking ve zkratce. Pro jistotu.

Pokud jste o Booking.com přece jen nikdy neslyšeli, dovolíme si ho krátce představit. Jedná se o agenturu poskytující online rezervaci ubytování. Na trhu už funguje víc než dvacet let a v poslední době je čím dál vyhledávanější. Zákazníci Booking.com milují, protože najdou všechny možnosti ubytování na jednom místě, bez složitého vyhledávání. Zkrátka zadáte termín, vyberete si bydlení a můžete vyrazit za dobrodružstvím.

Jaké druhy ubytování Booking.com nabízí?

V nabídce Booking.com najdete nepřeberné množství ubytovacích zařízení nejrůznějších typů – od velkých a luxusních Booking hotelů v centrech světových metropolí přes cenově dostupné hostely až po útulné rodinné Booking penziony. Milovníky severských zemí nadchnou roztomilé roubenky na samotě, rezervovat si můžete dokonce iglú v Alpách. Systém rezervací je snadný a rychlý, žádné zdlouhavé hledání, porovnávání a obvolávání vás na Booking.com nečeká.

Jdete do Booking? Postupujte přímo!

Nejprve je potřeba vyplnit několik základních informací. Pokud znáte přesné datum pobytu dlouho dopředu, máte vyhráno. I tady totiž platí, že čím dříve si ubytování rezervujete, tím lepší cenu dostanete. Každý den má navíc alespoň některý z hotelů na Booking v daném městě ubytování za výhodnější cenu. Tyto zvýhodněné nabídky je vhodné rezervovat hned, pokoje rychle mizí.

Tip pro vás: Po registraci nezapomeňte kontrolovat e-mailovou schránku. Booking má totiž ve zvyku sbírat informace o vašem vyhledávání a následně zasílat tajné, zajímavé nabídky přesně podle vašich přání. Je to dobrá příležitost jak ulovit například výhodný pobyt last minute.

Výběr Booking ubytování. Cokoli si přejete.

Po vyplnění základních informací vám Booking nabídne téměř nekonečno možností a volba je jen na vás. Booking hotely lze řadit dle základních kritérií, jako je cena, hodnocení, počet hvězdiček, či vzdálenost od centra. Nic neobvyklého. Ovšem skutečnou vychytávkou ve vyhledávání je možnost hledání Booking hotelu přímo na míru. Stačí zaškrtnout, jak si svůj pobyt představujete.

Toužíte po wellness v zázemí hotelu?
Chcete bydlet v penzionu?
Máte omezený rozpočet?
Počítáte s hotelovou snídani?
Dáváte přednost vlastnímu stravování?
Chystáte se na dovolené jezdit na koni?
Potřebujete půjčovnu kol?
Zajímá vás hodnocení ostatních?

Pokud jste si vybrali, případně pročetli recenze, zbývá poslední věc: rezervovat si ubytování na Booking.com. Během rezervace můžete v tabulce prozkoumat vybavenost a možnosti vašeho dovolenkového bydlení.

Jak je to na Bookingu s placením?

Většina hotelů Booking a dalších ubytovacích zařízení rozhodně nelpí na okamžité platbě. Pokud nemáte dostatečný obnos na kartě nebo si chcete rezervovat pokoj, ale nevíte, jestli nakonec pojedete, můžete zaplatit až na místě. Rezervaci je také možné k určitému datu bezplatně zrušit.

Tip pro vás: Jestliže zvolíte platbu kartou, nelekněte se, když se vám platba blokuje dříve, než na dovolenou dorazíte. Tento postup je zcela v pořádku.

Vychytávky, se kterými ušetříte

Na závěr pro vás máme pár dobrých rad, jak si zajistit co nejvýhodnější ubytování.

  • cashbackem od Plné Peněženky získáte zpět až 4% z nákupu. Nám se podařilo rezervovat si letní dovolenou výhodně s akčním 6% cashbackem!

  • Program Genius na Booking.com vám zajistí výhodnější nabídky hotelů Booking zapojených do programu už po pěti rezervacích.
  • Doporučte známým Booking.com. Pokud vaši přátelé využijí služeb portálu, získáte jednorázově 15$ a doporučený člen 10$ z pobytu zpět. Více informací najdete v sekci doporučení.

Cestovatelské možnosti na Plné Peněžence

Na našich stránkách si můžete vybrat i další e-shopy a portály v kategorii cestování. Jestliže jste například hotovi s výběrem hotelu a dáváte přednost letecké dopravě, zkuste Kiwi.com . Vyhledají pro vás letenky za příjemné ceny. Zajistit si letištní transfery můžete na více než na 800 letištích po celém světě  díky Rideways.com. V případě, že létání odmítáte nebo milujete pozorování krajiny z autobusu, navštivte EuroLines.cz. Jste-li typ člověka, kterého nebaví trávit celou dovolenou na jednom místě, půjčte si auto u RentalCars.com.
Pro slovenské uživatele Plné Peněženky máme k dispozici i SK verzi Booking.com.

Chcete cestovat s námi?

V dalších dílech našich pravidelných recenzí se mimo jiné zaměříme na konkrétní pobyty a služby, které jsme vyzkoušeli. Tak si je nenechte ujít a dovolte nám vás inspirovat nejen k dovolené, ale také například k cestě za poznáním, Adventními trhy apod.!

 

Booking.com logo

O Booking.com

Slyšeli jste už o portálu Booking.com? Jedná se o společnost, která na svých stránkách nabízí ubytování, letenky, pronájem aut, přehled aktivit v jednotlivých městech i letištní taxi. Ať už cestujete služebně, nebo na dovolenou, Booking vám zajistí ubytování přesně podle vašich představ.

Související slevy a akce

SLEVA 15 %

Booking.com - Zažijte nová dobrodružství
Booking.com logo

Zažijte nová dobrodružství

Ušetřete 15 % na ubytování

Akce končí za:

Akce končí:

Podobné články