Československé filmové léto: Pravidla

Hlavními hvězdami seriálu letních cestovatelských článků Plné peněženky jsou Yveta a Xaver. O koho vlastně jde? A jak s nimi můžete vyhrát skvělé ceny?

československé filmové léto

Yveta a Xaver. Československý pár, který miluje filmy, dobré jídlo, ale hlavně cestování a objevování nových zajímavých míst. Ona se ráda prochází po zámcích, muzeích a jiných architektonických skvostech, on zase zbožňuje řádění v zábavních parcích a procházky po přírodě. Jsou zkrátka párem, který se nikdy nenudí.

Když se spolu ti dva domlouvali, jak si užijí nadcházející léto, byla ve hře Itálie, Egypt i Island. Pak se ale podívali kolem sebe a zjistili, že toho o svých rodných zemích vědí pomalu méně, než o běžných dovolenkových destinacích. Rozhodli se tedy, že v létě budou místo polehávání na pláži a objevování vulkánů poznávat krásy svých rodišť a ukážou si vzájemně, jaké krásy se tu dají najít. 

Když si pak navíc uvědomili, že spousta jejich naplánovaných destinací je také místem natáčení jejich nejoblíbenějších filmů, napadlo je, že spojí svou vášeň pro cestování a pro filmy a navštíví místa, kde se v Čechách a na Slovensku točily ty největší kinematografické trháky.

Vydejte se na cestu s nimi, poznávejte zajímavá místa a luštěte tajenky, díky nimž můžete vyhrát skvělé ceny! Jak soutěžit a vyhrát?

1. Soutěž – Luštění tajenek

Jak to celé funguje?

V letních měsících pro vás každý týden připravíme článek o jedné z nejoblíbenějších turistických oblastí Česka a Slovenska, kde kromě zajímavých cestovatelských tipů najdete i skrytou tajenku. Ta vám napoví, do kterého z e-shopů, jež můžete na Plné peněžence najít, se musíte prokliknout, abyste získali bod. 

Proklik (odkudkoliv z Plné Peněženky) musí být uskutečněn přesně týdnu (od pondělí do neděle), kdy je vydán článek, ve kterém se jméno e-shopu ukrývá. Tímto způsobem je zaznamenána správná odpověď uživatele.

Kde tajenku hledat?

Tajenka se bude skládat z počátečních písmen jednotlivých vět, které se v článku objeví a vždy to bude jméno konkrétního partnera Plné Peněženky. Hledejte pozorně, protože se může schovávat opravdu kdekoliv a nezastaví ji ani rozdělení odstavců nebo kapitol (na počátku nadpisu písmenko do tajenky ale nenajdete), také v ní může i nemusí chybět interpunkce. Pokud tedy vyluštíte tajenku v podobě „trenyrkarna“ místo „trenýrkárna“, není to chyba.

Vyzkoušejte si to na příkladu:
Aš leží v Karlovarském kraji. Hlavní turistickou atrakcí města je Národopisné a textilní muzeum, kde můžete obdivovat světově unikátní sbírku rukavic. Opravdu známý je Aš ale především proto, že je nejzápadnějším městem v České republice. Je dokonce ze tří stran obklopen německou hranicí, není proto s podivem, že jeho název vznikl z německého slova die Äsche. V překladu toto slovo znamená „lipan“, tedy rybu, kterou má Aš ve svém znaku.

Tajenka: A H O J

Jak nasbíráte body?

Za každý uhodnutý e-shop náleží soutěžícímu 1 bod. Na závěr soutěže budou body za uhodnuté e-shopy sečteny a vynásobeny zvýhodněním za počet uskutečněných nákupů přes Plnou Peněženku. V případě, že uživatel v období od 19. června do 3. září 2023 nakoupí:

1) jedenkrát v jakémkoliv e-shopu přes Plnou Peněženku, násobí se uživateli počet bodů za uhodnuté e-shopy 1,5krát.
2) dvakrát v jakémkoliv e-shopu přes Plnou Peněženku, násobí se uživateli počet bodů za uhodnuté e-shopy 2krát.
3) třikrát v jakémkoliv e-shopu přes Plnou Peněženku, násobí se uživateli počet bodů za uhodnuté e-shopy 3krát.

Vyššího násobku lze docílit, pokud se mezi e-shopy, v nichž soutěžící nakoupí, objeví alespoň jeden z e-shopů v hlavní roli (seznam těchto e-shopu naleznete na stránce akce). V takovém případě se body za uhodnuté e-shopy násobí následovně:

1) za jeden nákup (u e-shopu v hlavní roli) se počet bodů násobí 2krát.
2) za dva nákupy (z toho alespoň jeden u u e-shopu v hlavní roli) se počet bodů násobí 3krát.
3) za tři nákupy (z toho alespoň jeden u e-shopu v hlavní roli) se počet bodů násobí 4krát.

Na závěr akce, po 3. září 2023, bude provedeno vyhodnocení, kdy si úspěšní soutěžící rozdělí 23 000 Kč.

 1. Mezi soutěžící, kteří dosáhnou nejvyššího počtu bodů ze všech soutěžících, bude rozdělena částka 11 500 Kč. (Pokud se tedy o 1. místo bude dělit 10 soutěžících, každý z nich obdrží 1150 Kč. Pokud se o 1. místo bude dělit 23 soutěžících, obdrží každý z nich 500 Kč apod.)
 2. Mezi soutěžící, kteří nedosáhnou na nejvyšší počet bodů, avšak nasbírají aspoň 27 bodů, bude rozdělena částka 11 500 Kč. (Platí že pokud bude těchto soutěžících 100, každý z nich obdrží 115 Kč. Pokud těchto soutěžících bude 115, obdrží každý z nich 100 Kč apod.)

2. Soutěž – týdenní hra o ceny od partnerů

Průběh soutěže:

 1. Soutěžící se v uvedeném období účastní vyhlášené týdenní soutěže (od pondělí do neděle) o jednu či více cen věnovaných partnerem soutěže. 
 2. Seznam cen, o které se bude v daném týdnu soutěžit, bude vždy definován a pravidelně aktualizován v kalendáři soutěže na konci této stránky.  
 3. Výherci budou vybráni na základě losování, do kterého budou zařazeni pouze ti účastníci soutěže, kteří v daném týdnu (od pondělí do neděle) uskuteční nákup přes Plnou Peněženku. Větší počet nákupů v daném týdnu zvyšuje šanci soutěžícího na výhru, protože každý nákup bude zařazen do slosování (př. nakoupíte-li během týdne třikrát, ocitne se mezi účastníky slosování třikrát, zatímco soutěžící s jedním nákupem jen jednou). V každém týdnu může soutěžící vyhrát pouze jednu z cen.
 4. Na výhru nevzniká právní nárok a Organizátor si vyhrazuje právo Soutěž zrušit bez náhrady.
 5. Jestliže vítěz nebude reagovat na oznámení výhry do 14 dnů a neprojeví zájem výhru si převzít, ztrácí na výhru nárok. Organizátor v takovém případě losování konkrétní výhry opakuje.
 6. Výhra bude výherci odeslaná poskytovatelem výhry, jestliže nebylo dohodnuto jinak.

Další podmínky soutěží

 1. Plná Peněženka si vyhrazuje právo neuznat výhru uživateli v případě důvodného podezření, že se dopustil podvodného jednání, které je v rozporu s Podmínkami užití Plné Peněženky.
 2. Soutěžící svojí účastí v soutěži souhlasí se zveřejněním svého jména a příjmení v přehledu výsledků soutěže.
 3. Pořadatel si vyhrazuje právo pravidla akce jednostranně měnit, a to i bez předchozího upozornění. Na připsání zvýhodnění nevzniká právní nárok a není možné jej právně vymáhat. 
 4. Účastníkem Soutěže může být pouze Uživatel cashback portálu Plná Peněženka podle Podmínek užití, který zároveň vysloví souhlas s podmínkami Soutěže. Do Soutěže se nemohou zapojit zaměstnanci Organizátora, jakož i spolupracující osoby, které se jakkoliv podílejí na organizaci této Soutěže, včetně jejich zaměstnanců.
 5. Poskytovatelem zvýhodnění je Prima Digital, s.r.o. Platí podmínky užití.

Kalendář soutěže:

1. kolo: od 19. do 25. června probíhá soutěž o 5x voucher v hodnotě 1000 Kč z e-shopu Dobrý textil. Zároveň vám představujeme 5 nejmalebnějších oblastí Prahy, kde hledejte tajenku.

2. kolo: od 26. června do 2. července probíhá soutěž o 5x voucher v hodnotě 1000 Kč z e-shopu Eyerim. Zároveň vám představujeme 5 oravských lokalit, kde se skrývá další tajenka.

3. kolo: od 3. července do 9. července probíhá soutěž o bonus 5x 100 Kč od Plné Peněženky . Zároveň vám představujeme 5 filmových lokalit Jižní Moravy, kde se skrývá další tajenka.

4. kolo: od 10. července do 16. července probíhá soutěž o 5x 500 Kč od e-shopu Vivantis. Zároveň vám představujeme 5 tatranských filmových lokalit, kde se skrývá další tajenka.

4. kolo: od 17. července do 23. července probíhá soutěž o 5 x 1000 Kč od e-shopu Topgrily.cz. Zároveň vám představujeme 5 filmových lokalit v Českém  středohoří s další ukrytou tajenkou.