10 tipů na výlety v Krušných horách

Přinášíme vám článek o oblíbených místech v Česku. Tentokrát jsme se podívali na zajímavá místa v Krušných horách, konkrétně v jejich západní části poblíž Karlových Varů.

1. 7. 2020
10 tipů na výlety v Krušných horách

Krušné hory tvoří pohoří na severozápadě Čech a v Německu na jihu Saska v délce 130 km. Mají návštěvníkům co nabídnout jak v zimě, tak také v létě. Kromě přírodních krás je tu mnoho hornických památek, některé z nich pod záštitou UNESCO, rozhleden s výhledem do okolní krajiny a na skok se podíváme i do Podkrušnohoří.

 

1. Boží Dar a Klínovec s rozhlednou

 

Lokalita je oblíbená zejména pro zimní radovánky, ale i v létě se zde můžete prohánět na kole nebo chodit na pěší výlety. Klínovec jako nejvyšší bod Krušných hor byste neměli minout ani v létě. Lanovka na Klínovec je v provozu i v létě, můžete se tak jednoduše dostat na vrchol s rozhlednou. Pro pro cyklisty tu byla vytvořena skvělá singltreková síť stezek různých úrovní. S využitím lanovky tak ušetříte hodně sil a můžete si užívat jen jízdu dolů.

Za návštěvu také stojí rašeliniště v okolí Božího Daru, kam se z Klínovce můžete vydat po červené turistiké značce. Formou naučné stezky se projdete po dřevěných chodníčcích v délce přibližně 3,2 km. Své děti můžete zabavit na stezce Ježíškova cesta, která je plná úkolů a atrakcí pro děti.

 

2. Děsivé pozůstatky těžby – cínové doly Rolava a Přebuz

Okolí města Přebuz, nejmenší co do počtu obyvatel (71) v ČR, nabízí k vidění přírodní krásy a zároveň pozůstatky lidské činnosti z těžby. Najdete zde přírodní rezervace s rašeliništi, mokřady, obrovskými vřesovišti, jezírky a zbytky původní historické zástavby.