Soutěžní recenze s Pixie Crew: Minecraft licenční kolekce pro děti

Pixie Crew je něco, co vás chytne a nepustí. Jedná se o jedinečný a zároveň jednoduchý nápad, který téměř jistě nadchne každé dítě. V recenzi níže se dozvíte, čím jsou jejich výrobky tak unikátní a jak si o ně můžete zahrát.

21. 3. 2022
Soutěžní recenze s Pixie Crew: Minecraft licenční kolekce pro děti

Celkové hodnocení

Počet hvězdiček: 5,0 / 5

V dnešní digitální době je někdy těžké děti odtrhnout od monitorů nebo telefonních displejů a rozvíjet jejich kreativitu a motoriku. Pixie Crew na tento problém našlo řešení spojením příjemného s užitečným a rozvíjí dětskou fantazii pomocí originálních školních pomůcek inspirovaných počítačovou hrou Minecraft! Díky jejich unikátní silikonové desce a malým barevným pixelům budou vaše děti tvořit s nadšením jedinečné obrazce a tvary ráno u snídaně, po cestě do školy nebo o přestávce. Zda mají tyto výrobky u mladší generace skutečně takový úspěch, testovaly se svými dětmi naše kolegyně-maminky Jana, Míša a Nina.

O co si zasoutěžíte?

V rámci této soutěže máte možnost vyhrát ty prudukty, které naše kolegyně recenzovaly. Z velké části si tak zahrajete o školní potřeby a další doplňky z Minecraft licenční kolekce, mezi cenami se ale najdou i produkty, které se touto populární hrou neinspirují.

Jaká jsou pravidla?

Šanci na výhru máte, pokud jste nakoupili (nebo ještě nakoupíte) jakýkoliv produkt z e-shopu Pixe Crew v průběhu celého měsíce března. Na konci akce Pixie Crew vybere 7 výherců a rozdělí mezi ně všech 18 recenzovaných produktů. Nezapomeňte ale, že váš nákup musí proběhnut přes proklik z Plné Peněženky.

 

Zkušenosti Jany a jejích dětí:

PIXIE CREW & MINECRAFT kartonový kufřík (599 Kč)

Kufříky jsou skvělá věc. Pamatuji si je ještě z mých školních let, kdy jsme úplně stejné nosívali na výtvarnou výchovu. Já v této tradici pokračuji i u svých dětí a používám kufříky na uchovávání jejich výtvarných potřeb – v jednom takovém kufříku tak mají modelínu, nejrůznější vykrajovátka a formičky.  

Protože kufřík na výtvarné potřeby děti už mají, rozhodli jsme se z kufříku Pixie CrewRecenze Pixie Crew: Minecraft kartonový kufřík vytvořit takový „kufřík proti nudě“. Když už jsou na něm hravé pixely, naskládali jsme do něj puzzle, logické hry a skládačky, takže mají děti všechny pomůcky pro trénink mozkových závitů pohromadě.

S pixely je opravdu zábava. Nejen děti, ale i dospělí si s nimi užijí spoustu legrace a podpoří svou kreativitu. Na kufřík, který má pevný podklad, se navíc tyto drobné kostičky dávají velmi snadno, takže to zvládne a i má tříletá dcera.

Kufřík se dobře zavírá a pohodlně nosí, oproti těm známým školním kufříkům s nýty je ale méně pevný. U víka se na rohu malinko natrhnul a uvnitř se lepenka držící víko trochu odlepuje. Vzhledem k tomu, jak je originální a interaktivní, je to pro mě ale jenom malý problém. Věřím, že kufřík vydrží dětem stejně dlouho jako ty, které máme doma. Přesto mu za tyto drobné nedostatky odebírám jednu hvězdu a dávám 4 z 5.

PIXIE CREW & MINECRAFT studentský penál s malým panelem (639 Kč)

Starý penál už synovi dosluhoval, a navíc byl velký a těžký. Sice v něm bylo na každou tužku, pastelku či fixu místo, ale stejně – znáte dětiRecenze Pixie Crew: Minecraft studentský penál – nebyly skoro nikdy psací potřeby složené tak, jak mají být a po otevření z penálu vše padalo po zemi. Byla jsem tedy ráda, že jsem mu rovnou mohla věnovat penál nový.

Pixie Crew studentskému penálu nemám co vytknout. Pojme vše, co školákRecenze Pixie Crew: Minecraft studentský penál potřebuje, je lehký a dobře vypolstrovaný. Panel s pixlíky je na něm ale samozřejmě to nejlepší. Je to skvělá zábava na přestávky ve škole, kdy si děti mohou vytvářet nejrůznější obrazce samostatně nebo i společně s kamarády. Penál je poměrně měkký, a tak je umísťování pixlíků na panel trochu težší a je potřeba si pomoci podepřením panelu prsty. Pro školáka to ale není vůbec žádný problém.

Skvělá je také kapsička na zip uvnitř penálu, kam se vejdou nejen další drobné psací potřeby, ale především náhradní pixlíci. Penál mě i mého syna velmi potěšil a dáváme mu spolu 5 hvězd.

PIXIE CREW & MINECRAFT nastavitelný náramek (189 Kč)

Náramek si zabral opět syn. Skvělé je, že je nastavitelný, a tak padne i na štíhlejší zápěstí. Recenze Pixie Crew: Minecraft nastavitelný náramekPixlíky na náramku dobře drží a zatím se nestalo, že by nějaký samovolně spadl. Někdy ho nosí na ruce, někdy na batohu jako přívěšek a občas mu ho vezme jeho malá sestra a všechny čtverečky z něj sundá. To má pak syn příležitost vytvořit si nový design. Můžu říct, že na to, jak je náramek malý, si s ním syn užije spoustu zábavy – získává ode mě 5 hvězd.

PIXIE CREW & MINECRAFT přívěšek (99 Kč)

Pixie Crew přívěšek je skvělý na klíče. Syn aktuálně na klíčích žádný neměl, a takRecenze Pixie Crew: Minecraft přívěšek si ho rád vzal a dal si na něj pixlík oblíbeného Endermana. Čtvereček do přívěšku krásně zapadne a nehrozí tak, že by spadl a ztratil se, což velmi oceňuji. Přívěšek je možné použít nejen jako klíčenku, ale lze ho připnout i na batoh, penál nebo třeba na zip u bundy. I tento produkt si  zaslouží 5 hvězd.

PIXIE CREW studentský batoh (1 399 Kč)

Studentský batoh Pixie Crew mě ihned zaujal svou krásnou sytou růžovou barvou, která je o mnoho hezčí než na stránkách e-shopu.Recenze Pixie Crew: Studentský batoh Dalším velkým plus, kterého jsem si si hned všimla, je jeho lehkost – na to, jak je batoh velký, je opravdu lehoučký. 

Velikostí bych ho doporučila tak od páté třídy, což odpovídá i doporučované výšce dítěte (140 cm). Batoh je díky tomu prostorný a má opravdu mnoho kapes a kapsiček a to jak uvnitř, tak i vně. Jedou z nich je i (v dnešní době tolik potřebná) uzavíratelná kapsa na notebook. 

Batoh je navíc díky polstrovaným zádům a ramenním popruhům velmi pohodlný a příjemný. Dobře na zádech sedí a délka popruhů se dá samozřejmě upravit na velikost studentových ramen. Ať tedy v batohu nosí páťák sešity, nebo vysokoškolák Recenze Pixie Crew: studentský batohpočítač a těžké učebnice, má zajištěné maximální pohodlí a minimální bolest zad.

A co by to bylo za Pixie Crew batoh bez pixlíků? Batoh má na přední části kulatý panel, který dokonce svítí ve tmě. Na něm je možné vytvářet pomocí barevných pixelů, které jsou součástí balení, nejrůznější kreativní díla. O zábavu po cestě do školy nebo o přestávkách je tedy rozhodně postaráno. Čtverečky se na panel umisťují snadno a pěkně na něm drží. I tento produkt ode mě získal 5 hvězd.

PIXIE CREW deník A5 Minecraft (349 Kč) + náhradní panel čtverec (129 Kč)

Sešitů, bloků a nejrůznějších zápisníků není nikdy dost. Sešit Pixie Crew Recenze Pixie Crew: Deník A5 Minecraftse dá používat různě, ale vzhledem k tomu, že na každé stránce je místo určené pro datum, využijete ho nejlépe jako deník nebo diář – fantazii se ale meze nekladou.

Sešit je linkovaný, má 160 stránek, opravdu pevné desky a především oblíbený panel s pixely. Díky pevnému podkladu se čtverečky umísťují na panel velmi dobře. Nedoporučuji ho ale dávat mladším dětem do školy, protože potom riskujete poznámku do žákovské za hraní s pixlíky při hodině :-). Recenze Pixie Crew: náhradní panelDíky svému designu a kreativnímu využití si tento produkt rozhodně vysloužil 5 hvězd.

Jelikož sešit slouží jako perfektní základová deska pro kreativní pixelové tvoření, rozhodli jsme se tvořicí plochu zdvojnásobit a k panelu přilepit ještě panel náhradní. Má stejné rozměry jako panel na seštu, a tak jsme z malého čtverce měli rázem kreativní obdélníkovou plochu skoro přes celý sešit. Panel se dá snadno přilepit i odlepit, takže když jste s tvořením hotovi, můžete ho přemístit na jinou plochu nebo bezpečně uklidit do šuplíku.

Kartonový kufřík, Studentský penál, Nastavitelný náramek, Přívěšek, Studentský batoh, Deník, Náhradní panel

Kartonový kufřík, Studentský penál, Nastavitelný náramek, Přívěšek, Studentský batoh, Deník, Náhradní panel

 • Zelený panel o velikosti 10 x 10 bodů
 • Kulatý svíticí panel o průměru 9 cm (86 bodů)
 • Náhradní multiplexy o velikosti 2 x 2 body
 • 4–65 pixelů v balení (podle produktu)

Nakup s cashbackem

Jak kolekci hodnotí Míša se synem?

PIXIE CREW & MINECRAFT školní aktovka (1 999 Kč)

Hned ze začátku musím říct, že je aktovka Pixie Crew opravdu hezká a stylová. Překvapila mě její lehkost, za kterou jsem opravdu ráda, protože nebude příliš zatěžovat záda mému malému školákovi. Navíc má ergonomicky tvarovaná záda a dle syna je velmi pohodlná. Popruhy se mu nezařezávají do ramenou a jsou krásně měkoučké.Recenze Pixie Crew: Minecraft školní aktovka Velmi oceňuji, že výrobci mysleli také na bezpečnost a na aktovku přidali reflexní prvky. 

Silikonový panel syn velmi uvítal – každý den si může na aktovce měnit obrázky a překvapit tak své kamarády ve škole. Já navíc mohu sledovat, jak je kreativní a dělá mi to velkou radost. 

Co se týče funkčnosti aktovky, na té si dali výrobci záležet. Její spodní část je chráněna chráničkami proti oděru, takže aktovka vypadá jako nová i přes zatěžkávací zkoušku tahání ve třídě po zemi, cpaní do skříňky nebo pohazování před jídelnou. Kapsy jsou uzavíratelné zipem, který je kvalitní a nezadrhává se. Najdete v ní také malou kapsičku, kam si školák může schovat své tajné poklady. Věřím, že tuto hravou aktovku ocení nejen každý školák, ale i rodič, který se nemusí bát o bolavá záda své ratolesti. Ode mě i od syna aktovka získala 5 hvězd.

PIXIE CREW termolahev (399 Kč)

Zdravá nerezová Pixie Crew lahev je velmi stylová, a tak ji můj školák určitěRecenze Pixie Crew: Termoláhev využije do školy i na výlety. Vyzkoušeli jsme do ní nalít čaj a vydržel horký několik dlouhých hodin! V době jarních nachlazení je to tedy nepostradatelný pomocník. Lahev ovšem udrží i teplotu ledového nápoje, takže ji budeme určitě využívat i během horkého léta na sportovní tréninky nebo výlety. Objem lahve je 500 ml, což je pro malé dítko dostačující. Termolahev ode mě získává 5 hvězd.

PIXIE CREW studentský batoh (1 799 Kč)

Když studentský batoh Pixie Crew dorazil, byla jsem docela překvapená, protože vypadá ještě lépe než na stránkách e-shopu. Má opravdu krásnou modrou barvu, je velice stylový a moderní.  Stejně jako aktovka má ergonomicky tvarovaná polstrovaná záda, navíc ještě s ventilací. Recenze Pixie Crew: Studentský batoh

Tento batoh je vhodný pro děti od 5. třídy ZŠ, vysoké minimálně 140 cm. Synovi, který chodí do druhé třídy, je tedy batoh ještě velký, ale myslím si, že za rok už bude akorát. Navíc ho bude moci využívat opravdu dlouho, protože je vybaven polstrovanou uzavíratelnou kapsou na notebook do velikosti 15‘‘, takže ho může nosit ještě na vysoké škole :-). 

Přední kapsu batohu tvoří hlavní lákadlo této značky, a to unikátní silikonový „creative panel“. Ten je oproti panelu na aktovce obrovský, a vytváří tak velký prostor pro kreativní vyžití s pixelovými obrázky. K batohu je k dispozici pixelů 200, takže prostor pro rozvoj fantazie je tu ohromný. Pixely je navíc možné dokoupit, pokud by vám nestačilo jejich množství nebo se poztrácely. Ani u tohoto batohu navíc nechybí reflexní bezpečnostní prvky. Hodnotím jej rozhodně 5 hvězdami.

PIXIE CREW & MINECRAFT mozaikový panel kruh (129 Kč)

Jakmile syn uviděl tento malý panel s barevnými pixely, okamžitě ho napadlo, zda půjde přilepit na tričko. Řekla jsem: „Skvělý nápad!“, aRecenze Pixie Crew: Minecraft mozaikový panel přilepila jsem panel nejen jeho samolepicí zadní částí, ale pro jistotu i speciálním lepidlem na látku. Ve škole pak mělo tričko obrovský úspěch a synovi spolužáci hned panel chtěli taky! Každopádně pokud byste se panel rozhodli využít stejně jako my, doporučuji tričko prát v ruce a sundat předem všechny pixely.

Přestože naše řešení s tričkem je trvalé a panel z něj už neodstraníme, je ho možné využít méně permanentně a přilepit prakticky na cokoliv. Vaše dítě si s ním tak může ozdobit deníček, batoh, notebook nebo jiný předmět a když se mu umístění přestane líbit, snadno ho přelepí jinam. Na panelu si pak díky 55 pixelům, které jsou součástí balení, může vytvářet kreativní obrazce. U nás měl tento produkt obrovský úspěch a rozhodně si zaslouží 5 hvězd.

PIXIE CREW & MINECRAFT náhradní multipixely (39 Kč)

Náhradní pixely jsou pro vás ideální, pokud doma máte malého fanouška hry Minecraft. Jedná se o 4 unikátní multipixely, Recenze Pixie Crew: náhradní multipixelykteré jeho panel nebo náramek ještě víc vytuní. Jsou větší než ostatní pixely, takže v kreativních výtvorech vyniknou a váš malý kreativec vytvoří opravdu jedinečné kousky. Navíc nejsou jen jednobarevné jako ostatní pixely, ale smějí se na vás z nich malé obličejíky, což poskytuje ještě více možostí pro super tvoření.

 

Školní aktovka, Termoláhev, Studentský batoh, Mozaikový panel

Školní aktovka, Termoláhev, Studentský batoh, Mozaikový panel

 • Modrý panel o velikosti 34 x 37 bodů
 • Zelený panel čtverec o velikosti 10 x 10 bodů
 • Zelený panel kruh o průměru 9 cm (86 bodů)
 • 50–200 pixelů v balení (podle produktu)
 • Termoláhev: dvojstěnný nerez

Nakup s cashbackem

Zabodovaly pixely u Niny a její dcery?

PIXIE CREW termohrnek (349 Kč)

Do termohrnku z nerezové oceli se vejde až 400 mlRecenze Pixie Crew: termohrnek libovolného nápoje, který chcete zachovat teplý, nebo naopak dobře vychlazený. Jeho víčko opravdu těsní, takže funguje jako jakákoliv kvalitní termoska, velikostí ale lépe sedí do dětské ruky. Co je ale nejdůležitější, po celém svém obvodu má odnímatelný silikonový panel na umístění pixelů a vytváření kreativních obrázků. Moje dcera si s ním například užívá každodenní dávku kreativity během upíjení ranního kakaa. Výhodou termohrnku je také snadné čištění – stačí sundat silikonový panel a oboje strčit do myčky. Já i dcera hrnečku dáváme 5 hvězd.

PIXIE CREW & MINECRAFT vak na záda (399 Kč)

Jednoduché vaky na záda jsou dnes velmi oblíbeným doplňkem jak pro děti, tak pro dospělé. Vejde se do nich spoustu věcí, ale zároveň je můžete složit a klidně strčit do kapsy. Tento Minecraft vak na záda má ale oproti ostatním vakům výhodu nastavitelných popruhů – na zádech tedy budou sedět jak dceři, tak případně i mně. Recenze Pixie Crew: vak na záda

Stejně jako termohrnek má i tento vak silikonový panel na tvorbu pixelových obrázků, které může dcera libovolně obměňovat a přizpůsobovat například svému outfitu. Oceňuji také malou vnitřní kapsičku na zip, kam můžeme schovat kapesné nebo klíče, které by se jinak jen těžko lovily na dně vaku. Vypadá opravdu dobře a může sloužit nejen na přezůvky či tělocvik, ale i na kratší výlet. Vyrobený je z pevného a omyvatelného materiálu a snadno se čistí. Zaslouží si určitě 5 hvězd.

PIXIE CREW & MINECRAFT dětský batoh (779 Kč)

Ze stejného materiálu jako vak je vyroben také batoh určený pro mladší školní děti Recenze Pixie Crew: batohnebo předškoláky. Na rozdíl od vaku je ale opatřen polstrovanými popruhy a hrudní přezkou, díky kterým je vhodný i na delší výlety. Ideální je například na školu v přírodě nebo na rodinný výlet do přírody. Silikonový panel s pixely je třešnička na dortu, na kterou nesmíme zapomenout – za mě i za dceru dostává rozhodně 5 hvězd.

PIXIE CREW & MINECRAFT školní penál (499 Kč)

Také školní penál má na přední straně plochu na umístění pixelů. Ty zde navíc opravdu dobře drží Recenze Pixie Crew: školní penála jen tak nevypadnou – věřím, že i za nějakou dobu používání bude vytvořený obrázek stále kompletní a malé pixely se nepoztrácí. Jednopatrový penál s okénkem pro rozvrh hodin a jednou klopou poskytuje dostatek místa na nezbytné psací potřeby pro první stupeň ZŠ. Uvnitř najdete také úchyty na pravítko, kružítko či nůžky. Jsem nadšená, že už nemusím lovit polámané pastelky na dně aktovky a penálu dávám 5 hvězd.

PIXIE CREW & MINECRAFT velké pouzdro (349 Kč)

Vše, co se nevejde do penálu, Recenze Pixie Crew: velké pouzdronajde místo právě v tomto prostorném pouzdře. To je vyrobeno z neoprenového materiálu s polstrováním, které chrání jeho obsah, takže do něj může vaše dítě schovat třeba (tak často se lámající) pravítko nebo jiné křehké „cennosti“, které by se jinak v tašce rozbily. Tento doplněk hodnotíme s dcerou pětihvězdou.

PIXIE CREW & MINECRAFT kartonové desky na sešity (599 Kč)

Desky na sešity se silikonovým panelem jsou pevné a robustní. Protože Recenze Pixie Crew: desky na sešityjsou vyrobeny z tvrdého kartonu, jistě vydrží každodenní používání bez polámání rohů nebo ošoupání. Mají také gumičku, která zabrání samovolnému otevření, na vrchní a spodní části ja navíc klopa, takže z nich nikdy nic nevypadne. Desky jsou opravdu prostorné a navíc rozkládací, takže se do nich kromě sešitů dají uložit i učebnice formátu A4. Protože jsou tak velké a pevné, představují skvělý podklad pro pixelový panel, na který mohou děti skládat pixely třeba i na koleni. Hodnotím tedy plným počtem hvězd. 

Dětský batoh, Kartonové desky na sešity, Vak na záda, Velké pouzdro, Školní penál, Termohrnek,

Dětský batoh, Kartonové desky na sešity, Vak na záda, Velké pouzdro, Školní penál, Termohrnek,

 • Zelený panel čtverec o velikosti 10 x 10 bodů
 • Zelený panel obdélník o velikosti 38 x 9 bodů
 • 50–100 pixelů v balení
 • Termohrnek: nerezová ocel

Nakup s cashbackem

Celkové hodnocení

 • Originální design
 • Podpora kreativity dětí
 • Kvalitní materiály
 • Využití v každém věku
 • Nedostatečná pevnost kufříku

Počet hvězdiček: 5,0 / 5

Nakup s cashbackem

PixieCrew.cz logo

O PixieCrew.cz

Pixiecrew.cz je český výrobce hravých a zábavných školních potřeb, hraček a dárků, které rozvíjí kreativitu, fantazii a jemnou motoriku dětí. Na jejich e-shopu tak najdete originální tašku do školy, antistresové hračky i stylové náramky. Jejich patent silikonové desky a pixelů posouvá možnosti školních potřeb, penálů, pouzder a našich dalších věcí na zcela novou úroveň výrobků pro děti a mládež. Je to podobné, jako byste přilepili LEGO podložku třeba na batoh a z barevných kostiček pak na ploše vyskládali cokoliv, co máte rádi. Fantazii se na Pixie Crew meze nekladou!

Podobné články