Jak oslavit den zamilovaných, pokud jste single?

Den svatého Valentýna nám už i tento rok zaklepal na dveře. Šťastné a zamilované páry ho budou pravděpodobně trávit ve vzájemné společnosti na romantické večeři, skvělém výletě nebo někde v soukromí. Určitě na vás ze všech stran vyskakují tipy a rady, jak tento svátek oslavit tak, aby byly obě strany spokojené. Jak si ale tento den užít, přestože na svého vysněného partnera stále čekáte?

13. 2. 2023 Katka B.
single Valentýn

Den svatého Valentýna nám už i tento rok zaklepal na dveře. Šťastné a zamilované páry ho budou pravděpodobně trávit ve vzájemné společnosti na romantické večeři, skvělém výletě nebo někde v soukromí. Určitě na vás ze všech stran vyskakují tipy a rady, jak tento svátek oslavit tak, aby byly obě strany spokojené. Jak si ale tento den užít, přestože na svého vysněného partnera stále čekáte?

Kladete si otázku, zda tomuto dni věnovat pozornost, pokud jste zrovna single? Já na tyto věci například vůbec nejsem – romantika není nic pro mě. Během těchto únorových dní se tedy snažím vyhýbat obchodům a sociálním sítím, kde se to připomínkami na svatého Valentýna jen hemží. Na samotného Valentýna ale nechci sedět doma se založenýma rukama a nedejbože přemýšlet nad tím, že jsem single. Není to totiž nic špatného.

Kino či pohodlí vašeho gauče

popcorn

Kina budou v tento den pravděpodobně plná párů. Shlédnout ale dobrý film může být fajn způsob jak si zpříjemnit večer. Nakupte si ty nejlepší filmové „sváči“, o které se nebudete muset s nikým dělit, vyberte nějaký pořádně akční film a vychutnejte si ho, aniž by vám někdo stále špital do ucha jeho názory na kinematografický počin.

Pokud vás přesto neláká cesta do kina plného zamilovaných párů, dopřejte si filmový nebo seriálový maraton přímo u sebe doma. Vytáhněte seznamy všeho, co jste v posledních měsících chtěli vidět, ale nebyl na to čas, dopřejte si královské pohoštění, zabalte se do deky, otevřete láhev vína a užijte si fajn večer.

Nemůžete vybraný film či seriál nikde sehnat? Zařiďte si profil na HBO Max, kde najdete širokou kinematografickou nabídku. Nákup předplatného přes Plnou Peněženku se díky cashbacku opravdu vyplatí, a vy tak kvůli Valentýnu neutratíte žádné závratné částky.

Nejlepší společník 

kniha

osobně knihy miluji a téma knižních příběhů vytahuji vždy, když zpozoruji mezeru v konverzaci. Není tedy divu, že mezi moje rady, jak si zpestřit Valentýna, knihy rozhodně patří.

Pokud máte v knihovně kousky, které už dlouho odkládáte, na Valentýna je čas právě na ně. Nebo snad patříte ke šťastlivcům, na něž na nočním stolku žádná dlouho rozečtená kniha nečeká? Omrkněte nejnovější knižní bestsellery, nakupte je s cashbackem, ušetřete a užijte si skvělý večer ponořeni do skvělé knihy.

Příjemný večer s rodinou a přáteli 

hry

Kdo tvrdí, že Valentýnská večeře = romantika pro dva? Uvařte doma lahodné jídlo, pozvěte rodinu či přátele a oslavte 14. února se stejnými svobodnými dušemi, jako jste vy sami.

A jak se během takové sešlosti nejlépe zabavit? Můžete třeba nakoupit exotické pochutiny, které byste si jen tak nedopřáli, a potom hádat, odkud jsou, nebo oprašte svou sbírku deskových her a užijte si pořádnou zábavu. Vsaďte třeba na Aktivity nebo Sabotéra. S cashbackem je přes Plnou Peněženku seženete třeba na Albi.

Zážitek pro požitek

chaloupka

Pokud chcete uniknout z područí srdíček, růžové barvy a přeslazených řečí, vyrazte zkrátka někam na výlet. Můžete vytáhnout další single kamarády nebo vyrazit sólo do klidné přírody, kde vás nikdo valentýnskými marketingovými frázemi nebude obtěžovat. 

Chcete-li si dopřát zasloužený odpočinek, vemte si den volna a najděte si na Booking nějaký zapadlý penzion, kde si užijete svatý klid od všeho toho shonu. Jste spíše akčnější a uprostřed týdne si volno vzít nemůžete? Vsaďte na nějaký adrenalinový zážitek, třeba z e-shopu Allegria.

fotbal

Tip na závěr: Datum 14. února je pevně zakořeněné v myslích jednoho z nejpopulárnějších sportů na světě, fotbalu. Na Valentýna se totiž na televizní obrazovky vrací soutěž Liga mistrů! Tento rok jsou to zápasy pařížského Saint-Germain proti německému velikánovi z Bayernu a paralelně s tím se milánské AC utká o body s anglickým Tottenhamem. Pokud tedy holdujete sportovnímu fandění, máte program na Valentýna jasný.

Katka B.

Autor Katka B.

 

Na Oravě dobře, na Oravě zdravě – přesně tohle často slyšíme z úst naší kolegyně Katky. Je vášnivou milovnicí historie a literatury, a proto se nemůžeme divit, že už prošlapala několikery tenisky jakožto lektorka na Oravském hradě. Kromě toho má ráda dobré pivo a kvalitní hudbu – na koncert Martina Garrixe je ochotná vycestovat i stovky kliometrů. Doma jí tedy často nenajdete a nepokoušejte se o to hlavně v pátek večer.