SanaSport recenze - Rukavice a čepice Craft Brilliant 2.0, Nákrčník Craft Neck Tube

Oblíbený e-shop pro sportovní vybavení a sportovní oblečení Sanasport se těší velké oblíbenosti našich uživatelů. Připravili jsme pro vás hodnocení rukavic Craft Brilliant, čepice Craft Brilliant černá a nákrčník Craft Neck Tube. Podívejte se, jak náš tým ohodnotil produkty od Sanasport.cz.

11. 10. 2018
SanaSport recenze - Rukavice a čepice Craft Brilliant 2.0, Nákrčník Craft Neck Tube

Celkové hodnocení

Počet hvězdiček: 5,0 / 5

SanaSport patří k absolutní tuzemské běžecké/sportovní špičce a daří se mu i na Slovensku. Specializuje se na sportovní vybavení pro běh, fitness, halové sporty, outdoor i aktivně strávený volný čas. Založili jej v Čechách v roce 2009 dva nadšenci, kteří  prodávali sportovní potřeby značky Asics v Brně již o rok dříve a zalíbilo se jim to tak, že dnes mají kromě e-shopu navíc tři kamenné prodejny v Čechách a jednu na Slovensku.

Názvem obchodu vyjadřují svůj přístup ke zdravému sportu - Sana znamená latinsky zdraví, což je pro ně velice důležité.

Začínali se značkou Asics a postupně přidávali další. Mizuno, Inov-8, adidas atd. Když nějakou značku zavádí, není to nahodile, musí zapadat do jejich konceptu. Pravidelně navštěvují mezinárodní veletrhy, komunikují se sportovci, hledají novinky. Aktuálně prodávají více než 50 světových značek.

Svých zákazníků si velice váží a možná jako jediní vám za vaši objednávku telefonicky poděkují. Máte tak příležitost s nimi probrat i své individuální potřeby.

Pokud si nejste jisti, co a jak je vhodné pro konkrétní sport, doporučujeme navštívit na stránkách e-shopu poradnu, ve které najdete vše potřebné a magazín, kde se dočtete vše o novinkách a zajímavostech ze světa sportu!

Diagnostika došlapu

Společnost je od začátku budovaná tak, aby byla zaměřená především na maximální servis pro zákazníky. Proto zavedli diagnostiku došlapu na termické desce. Díky diagnostice dostane zákazník informace o stavu svého chodidla a došlapu a ihned návrh typologicky nejvhodnější běžecké obuvi. Drtivá většina zákazníků se s termíny jako supinace a pronace nikdy nesetkala a je zvyklá vybírat boty podle značky, vzhledu a ceny. Najednou však zjistíte, že daleko důležitější než vzhled boty je řešit šíři chodidla a způsob odrazu.

9 důvodů proč nakupovat na SanaSport.cz

Craft Rukavice Brilliant 2.0

 • Cena: 690 Kč
 • Materiál: 87% Polyester, 13% Elastan
 • Velikost: M, L, XL, XXL
 • Sport: Běh, Outdoor, Cyklistika, Volný čas
 • Vlastnost oblečení: Ochrana proti chladu
 • Modelová řasa: Craft Brilliant
 • Naše hodnocení: 5 z 5
 • Stránka produktu: SanaSport

Craft Rukavice Brilliant 2.0 jsou z na dotek příjemného materiálu (výrobce uvádí složení z 87 % z polyesteru a ze 13 % z elastanu). Typově jde o mírně zateplené rukavice, díky čemuž jsme je mohli vyzkoušet již v říjnovém chladném ránu, aniž by se nám zapotily ruce. S teplotním komfortem lze u tohoto výrobku od Craftu počítat až do teplot mírně pod nulou. Jakmile se rtuť přiblíží k minus pěti stupňům, patrně budeme muset sáhnout po více vystlané variantě rukavic. Výrobek z kolekce Brilliant 2.0 disponuje dnes již nezbytnou úpravou na palci a ukazováčku, která umožňuje ovládání smartphonu. Jak jsme se sami přesvědčili, v rukavicích bez problémů zapnete aplikaci pro záznam sportovního výkonu jako je třeba Endomondo či Runkeeper a je-li třeba, bez problémů v rukavicích pořídíte i fotku. Pokus o sepsání SMS se však neobešel bez překlepů. V případě, že chcete někomu poslat smysluplnou zprávu, raději doporučujeme rukavice na chvíli přece jenom sundat, anebo zprávu nadiktovat.

V nabídce výrobce je červená, růžová a oranžová varianta, kde si esteticky citlivější jedinci musí pohlídat sladění s bundou a čepicí. My jsme otestovali variantu černobílou, kterou lze snadno sladit téměř se vším. Rukavice nepostrádají ani reflexní potisk, což se bude v následujících několika týdnech obzvláště hodit. A to z toho důvodu, že se většina sportovců asi nevyhne tréninku za šera. Na závěr bychom měli dodat, že jsme rukavice vyzkoušeli v roli běžce. Vhodné jsou ale nepochybně i pro cyklosporty, horskou turistiku či další outdoorové aktivity.

Craft Čepice Brilliant 2.0 černá

 • Cena: 590 Kč
 • Materiál: 87% Polyester, 13% Elastan
 • Velikost: S/M, L/XL
 • Sport: Běh, Outdoor, Cyklistika, Volný čas
 • Vlastnost oblečení: Ochrana proti chladu
 • Modelová řasa: Craft Brilliant
 • Naše hodnocení: 5 z 5
 • Stránka produktu: SanaSport

Tuhle měkkoučkou zateplenou čepici s jemným česaným fleecem z vnitřní strany a vyšším střihem jsme testovali při ranním běhání. Díky ní jsme se nemuseli bát červených prostydlých uší ani nachlazení. Čepice skvěle padne a přizpůsobí se tvaru hlavy. Dají se do ní i zastrčit vlasy v culíku. Příjemně hřeje, ale ani při vysokém výkonu vám neuvaří hlavu. Kdyby vám přeci jen bylo horko, protože ranní počasí je nevyzpytatelné, snadno ji schováte do kapsy nebo prostě jen hodíte pod triko a běžíte dál. Díky velikosti nikde nepřekáží. Potěšily nás reflexní prvky po celém obvodu čepice. Je to super, protože jste při sportu vidět ze všech stran, ať už si čepici nasadíte na hlavu jakkoliv. Svítit budete buď po obou stranách, nebo vepředu i vzadu.

Nákrčník Craft Neck Tube

 

 • Cena: 390 Kč
 • Materiál: 100% Polyester
 • Sport: Běh, Outdoor, Cyklistika, Volný čas
 • Vlastnost: odvod vlhkosti - bezešvá konstrukce - sublimační potisk - rychleschnoucí
 • Modelová řasa: Craft Brilliant
 • Naše hodnocení: 5 z 5
 • Stránka produktu: SanaSport

Ideálním doplňkem k výše zmíněným rukavicím je multifunkční nákrčník. I v tomto případě nám pro testování posloužil výrobek od Craftu, konkrétně nákrčník Craft Neck Tube. Jde o ideálního společníka každého sportovce, který se v chladných a vlhkých měsících věnuje venkovním aktivitám. Neck Tube, který je ze 100 % z polyesteru, skvěle odvádí vlhkost a rychle schne. Již pár hodin po přeprání tak můžete nákrčník opět použít. Neck Tube plní úlohu šály, šátku přes hlavu či přes čelo a v zimě ho lze využít i pro zakrytí úst a nosu. Pokud ho v létě obtočíte kolem zápěstí, poslouží i jako potítko. Když se stane nadbytečným, vejde se díky skladnosti i do neobjemné kapsy. Naším testem prošla modrá varianta, v nabídce je dostupná ještě červená. Při běhu nás Neck Tube dostatečně zahřál. A jelikož před nepříjemným větrem ochránil naše uši, museli jsme mu odpustit i to, že naše vlasy vypadaly, jako by přes ně přejela žehlička.