Recenze krabičkové diety aneb vyvážené jídlo bez práce

Krabičkové diety jsou často spojovány se snahami zhubnout do plavek nebo se připravit na bikini fitness sezónu. V recenzi níže se však dozvíte, že jde hlavně snadný způsob, jak najet na zdravý životní styl, a přitom jíst chutné pokrmy.

23. 4. 2022
Recenze Zdravé Stravování

Celkové hodnocení

Počet hvězdiček: 5,0 / 5

Mít zdravý a vyvážený jídelníček, jíst pravidelně a nepřejídat se, o to se pravděpodobně snažíme všichni. Pravidelné vyvařování však stojí spoustu času a mnohdy i peněz, zdravé recepty ne vždy lahodí našim chuťovým pohárkům a když už se nám podaří uvařit něco, co nám chutná, jíme to několik dní v kuse, až už se na to nemůžeme ani podívat. E-shop Zdravé Stravování nabízí jednoduché řešení v podobě krabičkové stravy, kterou vám dodají až domů, a vy tak nebudete muset ani zapnout sporák. Zda se jejich jednotlivé programy vyplatí a jak jejich jídlo chutná pro vás testovaly kolegyně Tereza a Nina.

Tereza chtěla najet na zdravý životní styl

Krabičkovou dietu považuji za záchranu z pasti nepravidelného stravování. Příprava zdravých a nutričně vyvážených jídel je časově náročná a já ji na dlouhodobé bázi zkrátka nedávám. Kvůli nedostatku času navíc také často Zdravé stravování program pro zdravíjím nezdravé jídlo a nedostatečně pestrou stravu, což v mém případě způsobuje nedostatek energie na sportovní, ale i běžné každodenní aktivity, špatný spánek a sníženou imunitu. 

Když jsem tedy dostala možnost vyzkoušet krabičkovou stravu z e-shopu Zdravé Stravování, vzala jsem to jako příležitost změnit konečně stravovací návyky a nastartovat nový zdravý životní styl.

Zdravé Stravování nabízí celkem 14 variant krabičkové diety. Ty se od sebe liší složením jídel, poměrem živin, energetickou hodnotou, pestrostí jídelníčku, množstvím sacharidů a dalšími vlastnostmi, které jsou u každého programu na webových stránkách přehledně popsány. Z nabídky si tak stravu na míru vybere vegetarián, vegan, sportovec, kojící maminka nebo třeba i někdo, kdo potřebuje pořádný detox.

Před první várkou krabiček

Vybrat si z velkého množství nabízených programů a jejich objemových variant může být pro někoho, kdo vyváženou stravu příliš neřeší, poměrně náročné. Zdravé stravování však pro tyto případy nabízí funkci speciální kalkulačky, která na základě tělesné váhy, výšky, věku, denní aktivity, speciálních požadavků a osobního cíle (zhubnout / zdravě jíst) doporučí, který program a jaké množství kilojoulů je pro vás ideální. 

Když jsem přemýšlela, který program si vybrat, ještě jsem o této kalkulačce nevěděla, a tak jsem pro radu volala na infolinku, kde mi zaměstnankyně velmi ochotně poradila. Na základě její rady jsem zvolila program PRO ZDRAVÍ, protože mým cílem bylo stravovat se zdravě, chutně, s dostatečným příjmem energie pro sportovní aktivity a také si udržet svou stávající váhu. 

Jako formu dovozu jsem zvolila odběrné místo v Praze v OC Palladium, kde jsem krabičky denně vyzvedávala. Zdravé Stravování sice nabízí rozvoz až domů, ale bohužel není možné vybrat si přesný čas a já nebyla schopná zajistit, že budu každý den v cca 4hodinovém časovém rozmezí doma, abych jídlo převzala.

Zdravé stravování program pro zdraví

Zážitek z každé krabičky

Před dovozem první krabičky na odběrné místo jsem mailem dostala jídelníček na celý následující týden. To bylo super, protože jsem pak byla celá natěšená na různorodé pětichodové menu složené z české i zahraniční kuchyně. 

K snídani se vystřídaly pomazánky, vajíčka, jogurty nebo i výborné lívanečky. Dopolední a odpolední svačinky byly sestavené s kombinací salátů, pomazánek, polévek, jogurtů, ovoce, sýrů a šunek. Recenze Zdravé Stravování program pro zdravíObědy a večeře byly také pestré. Vyzkoušela jsem bramboráčky s kuřecím masem, tresku na kari a zázvoru, těstoviny se špenátem, sýrem a mandlemi, hovězí na červeném víně se žampiony a kuskusem a mnohé další.

Každý pokrm byl v plastové krabičce s rozdělenými boxíky, aby nedocházelo k předčasnému míchání chutí nebo třeba zvětrání pečiva. Na etiketě jsem vždy našla detailní popis nutričních hodnot, alergenů, informací o skladování a návod na ohřev jídla, pokud bylo určené ke konzumaci za tepla. 

Jídla byla na pohled hodně barevná, voněla a ke konzumaci vyloženě lákala. Přestože jsem, co se týče jídla, docela vybíravá a hodně surovin na svém talíři nemusím, Zdravé Stravování preferenci mých chuťových pohárků trefilo téměř vždy. Všechna jídla byla výborně ochucená, a přestože běžně pokrmy dosoluji, tady jsem tu potřebu neměla. Jídla byla pestrá a kombinovala tradiční i netradiční suroviny a svou chutí se vše výborně doplňovalo. Oceňuji časté přidání zeleniny do (nebo k) pokrmu, protože samostatně mám s její konzumací problém, ale vím, že je pro tělo důležitá.

Velikost porce pro mě byla tak akorát nebo výjimečně o trochu větší. Přes den jsem proto nepociťovala těžkost z přejedení, ale ani hlad.

Recenze Zdravé stravování program pro zdraví

Malá ochutnávka

Čtvrteční menu jsem si doslova zamilovala, tak se o něj podělím i s vámi:
SNÍDANĚ – Lívanečky s čokoládovým tvarohem a malinovým přelivem: Lívanečky byly krásně vláčné, tvarohovo-malinový přeliv lehce nakyslý, ale zároveň sladký, a proto velmi osvěžující.
SVAČINA (dopolední) – Žervé se šunkou, zeleninové hranolky, křehký rohlíček: Vyzdvihuji opravdu křehký rohlíček, protože jiné krabičkové diety mívají problém s „rozmočeným“ pečivem. Pokrm byl vhodně doplněn zeleninovými hranolky z kedlubny.
OBĚD – Dušené hovězí kousky s baby karotkou, bulgur: Kousky masa byly křehké a chuťově výborné. U Zdravého Stravování se mi stalo, že některé omáčky byly více řídké, to ale nebyl případ tohoto pokrmu. 
SVAČINA (odpolední) – Brokolicová polévka s dýňovým semínkem, krutonky: Zeleninové polévky miluji, takže tento pokrm byl u mě sázkou na jistotu. U polévky vynikala hlavně chuť brokolice. Byla tak akorát ochucená, krutonky byly křupavé a dýňová semínka polévku ozvláštnila, přestože těch v polévce příliš nebylo.
VEČEŘE – Naše penne se špenátem, čedarem a lupínky mandlí: Výborné domácí těstoviny s jemnou špenátovou omáčkou a nastrouhaným čedarem. Přestože tento pokrm nebyl vizuálně ten nejhezčí, mé chuťové pohárky rozhodně potěšil.

Hodnocení

Zdravé Stravování mi ušetřilo několik hodin denně, které jsem dřív musela věnovat přípravě pokrmů, pokud jsem chtěla jíst pravidelně a zdravě. Cena za jídla (v mém případě 461 Kč/den) mi přijde přiměřená poskytovaným službám. Domácí vaření je samozřejmě levnější, ale když do ceny zahrnete i čas, který můžete místo vaření strávit třeba prací, určitě se to vyplatí. Recenze Zdravé stravování program pro zdravíV porovnání se stravováním v restauraci, kde se navíc často potýkám s problémem dojíst obří porce, je pro mě krabičková dieta rozhodně výhodnější. 

Jídelníček je opravdu komplexní, a tak nepociťuji hlad ani chuť na sladké či slané pochutiny. Jím tedy pouze připravená jídla z krabiček, která si s sebou snadno přenesu i do školy, práce a studené zvládnu sníst i ve vlaku. Nemám za jídlo teď žádné vedlejší výdaje.

Už od třetího dne stravování přes den pociťuji o něco více energie a to je hlavní důvod, proč mi pokrmy od Zdravého Stravování dávají smysl i do budoucna. Program PRO ZDRAVÍ hodnotím 5 hvězdami.

Recenze Zdravé stravování program PRO ZDRAVÍ

Program krabičkové diety: PRO ZDRAVÍ

 • Energie/den: 7 000 kJ
 • Počet pokrmů/den: 5
 • Cíl: Redukce/udržení tělesné hmotnosti

461,00 Kč

Nakup s cashbackem

Hodnocení

 • Dobře ochucená jídla
 • Vizuálně pestré pokrmy
 • Zařazení netradičních surovin
 • Jasné informace o pokrmu na krabičce
 • Vstřícná komunikace
 • „Nerozmočené“ pečivo
 • Není možné zvolit přesný čas rozvozu domů
 • Příliš řídké omáčky

Počet hvězdiček: 5,0 / 5

Nakup s cashbackem

Nina hledala variantu bez živočišné složky

Když jsem dostala nabídku recenzovat krabičkovou stravu ze Zdravé Stravování, nebyla jsem si nejdříve jistá, jestli si na jejich Recenze Zdravé Stravování program Veganstránkách vyberu vhodný program, protože upřednostňuji jídla bez živočišných produktů. Když jsem však zjistila, že je na stránkách možné zvolit si program zahrnující pouze veganskou stravu, všechna nejistota byla ta tam.

Program VEGAN obsahuje jídla, která jsou výživově vyrovnaná, ale pro jejich přípravu nebyly použity žádné živočišné složky. Protože jsem nižší a neprovozuji mnoho sportovních aktivit, zvolila jsem variantu energetického příjmu 6 000 kJ na den, což je nejméně kalorická varianta.

Krabičky plné nápadů

Krabičky se striktně rostlinnou stravou mi chodily celý týden kromě víkendu, kdy se nerozváží. Řidič přijel každé odpoledne a krabičky mi vozil až domů. Protože pracuji z domova, neměla jsem problém s tím, že jsem neznala přesný čas dodání. Jídlo mi vždy Recenze Zdravé Stravování program veganpřišlo s informacemi o složení a počtu kilojoulů napsanými přímo na obalu. Samotný obal je navíc po domluvě vratný, takže jsem ani neměla pocit, že kvůli velké spotřebě krabiček zatěžuji životní prostředí.
 

Menu bylo založeno zejména na obilninových a luštěninových jídlech s využitím potravin, jako je tempeh či tofu. Jejich kombinací je možné získat plnohodnotnou bílkovinu, a tak jsem se nemusela bát ani hladu, ani úbytku svalové hmoty. Programu VEGAN neobsahuje žádné maso a masné výrobky, mléko a mléčné produkty ani vejce, med, želatinu či sádlo, přesto se však podařilo vytvořit pestrý a rozmanitý jídelníček.

Hodnocení

Byla jsem zvědavá, jak se Zdravému Stravování podaří chuťově vyladit striktně rostlinný jídelníček a byla jsem velmi mile překvapená. Jídla mi chutnala téměř všechna a neměla jsem vůbec pocit hladu – někdy jsem naopak měla spíše problém všechno přidělené jídlo během dne sníst.  Občas jsem se podivila tomu, jak připravená Recenze Zdravé Stravování program Veganporce jídla v krabičce vypadá, ale po ochutnání jsem byla s chutí většinou spokojená.

Obědy a večeře jsem si vážně užívala, svačiny a snídaně byly nápadité a chutné. Ochutnala jsem navíc jídlo, které jsem nikdy nejedla nebo mě zatím ani nenapadlo ho uvařit, takže mám spoustu inspirace pro vlastní vaření. Vždy jsem se hlavně těšila na večer, až přijdou krabičky na další den a já ochutnám nová zajímavá jídla.

Krabičky jsou za mě opravdu dobrá volba a jsem moc ráda, že jsem si tento způsob stravování mohla vyzkoušet. Pokud chcete ušetřit čas nebo nevíte co vařit, nechcete nad tím přemýšlet a nakupovat suroviny, rozhodně doporučuji zkusit některou variantu krabičkové diety. Veganský program Zdravého Stravování ode mě získává 5 hvězd.

Recenze Zdravé stravování program Vegan

Program krabičkové diety: VEGAN

 • Program: VEGAN
 • Energie: 6 000 kJ
 • Počet pokrmů za den: 5
 • Bez živočišných produktů

527,00 Kč

Nakup s cashbackem

Hodnocení

 • Vratný plastový obal
 • Chutné a netradiční pokrmy
 • Velké porce
 • Dodání až domů
 • Vhodné i pro dlouhodobé stravování

Počet hvězdiček: 5,0 / 5

Nakup s cashbackem

Zdravé Stravování logo

O Zdravé Stravování

E-shop Zdravé Stravování pro vás připravuje zdravé domácí pokrmy, které vám doručí klidně až ke dveřím. Jejich krabičkové jídelníčky jsou velmi rzmanité, vyvážené a složené z potravin, které odpovídají vašim preferencím. Poskytují různé programy, které jsou uzpůsobené životnímu stylu, který vedete, nebo chcete vést. Vyberou si zde nejen vegetariáni i vegani, kojící matky nebo bodybuildeři.

Podobné články