Soutěžní recenze Superpotraviny Naturalis - Včelí pyl, Maca a další dobroty

Zelené potraviny a superpotraviny ŠPIČKOVÉ kvality. Tak jednoduše se dá popsat obchod Superpotraviny-naturalis.cz. Přírodní, zdraví prospěšné produkty za přijatelnou cenu nejsou v tomto případě jen sen, ale realita ve vaší domácnosti. Podívejte se, jak a co přesně můžete od tohoto e-shopu vyhrát.

10. 9. 2019
Soutěžní recenze Superpotraviny Naturalis - Včelí pyl, Maca a další dobroty

Celkové hodnocení

Počet hvězdiček: 5,0 / 5

I dnes vám Plná Peněženka přináší soutěž o zajímavé ceny. (SOUTĚŽ BYLA UKONČENA)

Tentokrát soutěžíme o dva balíčky přírodních produktů a pokud chcete vyhrát jeden z nich, stačí během následujících tří dnů (10.–12. 9.) nakoupit v e-shopu Superpotraviny-naturalis.cz, a automaticky se tak zařadíte do slosování. 

Právě vy se můžete stát šťastným výhercem! Plná Peněženka si vyhrazuje právo na vyřazení soutěžících ze slosování v případě, že si během 14 dnů po objednání zboží nevyzvedli, nebo ho ve stejné lhůtě vrátili.

Obchod Superpotraviny-naturalis.cz nám do soutěže věnoval 16 hodnotných produktů, a jelikož potřebujeme na řádné otestování dostatek času, máte nyní možnost si pročíst recenzi na část z nich. Další soutěžní produkty, které využijeme nejen při pečení vánočního cukroví, vám popíšeme v některé z dalších recenzí.

Včelí Pyl Naturalis - 200g

O včelím pylu jsem se dozvěděla poprvé z Facebooku Plné Peněženky, kde probíhala soutěž o prudukty e-shopu Superpotraviny-naturalis.cz a zmínila jej tam v příspěvku jedna soutěžící. Když jsem následně dostala příležitost udělat na něj recenzi, byla jsem hodně zvědavá.

Vše, co je spojené se včelami (kromě bodnutí samozřejmě), ve mně vyvolává pocit, že se jedná o nějakou sladkost. Proto jsem byla překvapená, že čaj, do kterého jsem si lžičku dala, sladký nebyl :)

Čaj piju zásadně hořký, takže mi to nevadilo, ale byla jsem tak nějak zklamaná. Chyba však není na straně produktu, ale ve mně samotné. Samozřejmě pyl sladký být nemá a kdybych si pořádně přečetla popis uvedený na obalu, tak jsem to věděla. 

Má zvláštní, pro mě nedefinovatelnou příchuť, která mi však nevadí. Když jsem si po otevření k pylu přivoněla, připomnělo mi to usušené luční kvítky. V teplém nápoji se téměř rozpustí a nápoj získá sytou, okrově žlutou barvu. Ve studeném zůstanou “drobečky” pylu plavat, ale jsou tak malinké, že je při pití ani nepocítíte. Vhodné je nápoj v průběhu konzumace promíchávat, protože se usazuje na dně nádoby, ze které pijete.

Zajímalo mě, na co vše se dá pyl použít a k čemu je dobrý.

Na stránkách e-shopu jsem se dočetla, že se jedná o “mimořádně hodnotný komplex přírodních živin a zdraví prospěšných látek. Příznivě působí na duševní kondici či zažívání.” 

Já pyl vyzkoušela už na několik způsobů… v čaji, v bílém jogurtu smíchaném se lžičkou medu, v ovocném salátu i při výrobě domácí zmrzliny…

Včelí pyl je vhodný pro všechny. kromě silných alergiků. Obsahuje přírodní antioxidanty, takže příznivě působí na naše zdraví. Doporučuje se také ženám středního věku, nejen pro jeho příznivé účinky na posílení imunity, zmírnění příznaků únavy a zlepšení srdeční činnosti.

Rozhodně nesmí chybět v žádné kuchyni milovníků superpotravin. Jak na stránkách píšou, pěstuje se sám v půvabné krajině jihovýchodní Moravy, kde ho z květů bylin a stromů sbírají včely a přinášejí do úlu. 

Doporučené dávkování je jedna lžička denně (cca 1 g), takže za cenu 219 Kč získáte 200 dávek, což je pro jednoho člověka na více než půl roku! Věřte, že vám jej ale budou ujídat další rodinní příslušníci, takže si rozhodně budete brzy pořizovat další ;).

Za mě každopádně 5 hvězdiček tomuto voňavému přírodnímu zázraku!”

Včelí Pyl Naturalis

Včelí Pyl Naturalis

 • Toto balení vydrží: 4 - 6 měsíců
 • Země původu: Česká republika
 • Cena 1 dávky: 1,09 Kč
 • Hmotnost: 200 g
 • Hodnocení Hanky: 5 z 5

219,00 Kč

Nakup s cashbackem

Maca Naturalis BIO - 100g

Maca je prášek ze sušeného peruánského kořene. Tento prášek je velmi známý pro své blahodárné účinky zejména k nastolení hormonální rovnováhy, ale tělu přináší řadu dalších blahodárných benefitů a to po více než 6 000 let.

Ne nadarmo se Maca řadí mezi superpotraviny, někdo dokonce hodnotí produkt také jako afrodiziakum, tyto účinky (bohužel) při mém recenzování zaznamenány nebyly. Mezi hlavní účinek tedy patří vyrovnání a harmonizace menstruačního cyklu, dále vyrovnává hormony při menopauze a zároveň snižuje její symptomy.

Maca je vhodná pro ženy a také pro muže. Kromě vyjmenovaných benefitů blahodárně působí na celý organismus a je jednou z nejkomplexnějších rostlin světa. Zlepšuje vitalitu, psychickou a fyzickou kondici, podporuje energii a přemýšlení a sportovcům pomáhá při budování a udržování svalové hmoty.

Maca má specifickou vůni, upřímně se nedá k ničemu jinému přirovnat, ale není nijak otravná. Chuťově je také velmi specifická, chutná dřevitě a lehce do sladka, ale určitě ji nelze konzumovat samostatně. Já sama konzumuji každý den lžičku, přidávám ji buď do ranní ovesné kaše nebo do proteinového shaku po cvičení. Na stránce e-shopu najdete mimo jiné také chutný recept na ovesné lívance s jablkem a macou, zde.

K objektivní recenzi je potřeba Macu užívat delší dobu, nejen pár týdnů, takže zatím nemohu vliv na zdraví zcela posoudit. Vyzkoušet superpotravinu jsem se rozhodla na základě pozitivních referencí mých kamarádek, které Macu konzumují dlouhodobě.

Všem se upravil a zharmonizoval cyklus a celkově se cítí dobře. Ono hodnotit veškeré benefity je velmi složité a bez důkladnější studie a analýzy nelze právě této surovině přiřadit veškeré zásluhy. Ovšem pokud vám Maca nebude přímo odporná, doporučuji ji do svého jídelníčku zařadit.

Jestliže budete mít sestavený kvalitní jídelníček, je Maca kvalitním doplňkem, který celé snažení o zdravý životní styl skvěle doplní. Macu lze zakoupit také v tabletách, ale osobně upřednostňuji a více věřím produktům v prášku. Prášková konzistence mi přijde čistší, bez zbytečných dalších zásahů a mám v ní větší důvěru. Cenově vychází produkt přijatelně, doporučená denní dávka je jedna až dvě čajové lžičky denně, takže vám balení vydrží klidně na tři až čtyři měsíce. 

Maca Naturalis BIO

Maca Naturalis BIO

 • Toto balení vám vydrží: 1,6 měsíce
 • Země původu: Peru
 • Forma zpracování: Šetrné sušení
 • Cena 1 dávky: 2,29 Kč
 • Hmotnost: 100 g
 • Hodnocení Peti: 5 z 5

229,00 Kč

Nakup s cashbackem

Moringa Naturalis BIO - 100g

„Kopřiva! Nebo ne?“
„Něco mi ta chuť připomíná. Ale co?“
„Jo, určitě kopřivu. Určitě.“
„Teda… asi.“

Hned první ochutnání prášku z indické BIO moringy v mé hlavě vyvolalo svižný proud myšlenek.

Snažil jsem se novou chuť přirovnat k něčemu, co znám. A kopřiva byla to první, co mi přišlo na mysl. Nakonec jsem ale stejně názor změnil…

Na obalu jsem se dozvěděl, že kromě využití ve smoothies, raw dezertech nebo mléčných drincích se moringa hodí i ke zpestření rýžových, jáhlových, případně ovesných kaší.
Když jsem si tedy připravoval rýžovou kaši, zkusil jsem do ní přimíchat i tři lžičky moringy. A byl zvědavý, jak se chuť kaše, kterou dobře znám, změní.

Zelený prášek jsem postupně přimíchal a zaujatě sledoval, jak kaše průběžně tmavne z bílé barvy na zelenou, která by neurazila ani Rákosníčka. Chvíli jsem kaši míchal a pak mi to došlo!

„Špenátová polévka!“ vyhrkl jsem. Vůně i barva kaše s příměsí moringy mě dostaly zpátky do dětských let, kdy jsem měl právě špenátovou polévku celkem v oblibě. I chuť kaše s moringou mi ji připomněla :)

Kaši jsem nakonec snědl se stejnou chutí jako obvykle a byl jsem vděčný za zpestření.
Nakonec jsem se dočetl, že z moringy se vaří i čaj, a osobně si ji umím představit například i jako přísadu do vegetariánských jídel. Nebo do zeleninových smoothies. Chuť moringy je sice neobvyklá, ale na druhou stranu mi připomíná špenát, který v Česku běžně používáme. Takže proč moringu do svého jídelníčku nezařadit?

Moringa Naturalis BIO

Moringa Naturalis BIO

 • Toto balení vám vydrží: 1,8 měsíce
 • Země původu: Indie
 • Cena 1 dávky: 3,18 Kč
 • Hmotnost: 100 g
 • Certifikáty kvality: BIO, Vegan, Kosher, GMO Free
 • Hodnocení Jirky: 4 z 5

179,00 Kč

Nakup s cashbackem

Goji Berries Naturalis - kustovnice čínská - 250g

Přidáváním Goji Berries do pokrmů je to nejmenší, co můžete udělat pro své zdraví. Goji Berry má řadu léčivých účinků. Je to silný antioxidant, který napomáhá prodloužit život a zpomalit proces stárnutí, tak tvrdí čínská medicína. Při pravidelné konzumaci této pochoutky můžete silně posílit imunitu a obranyschopnost.

Mohla bych tady napsat dalších 30 řádků, proč je Goji Berry zdravotně prospěšná, ale myslím, že v dnešní době zajímá lidi jedno, a to jestli se po Goji Berry hubne. Samozřejmě není pravda, že pokud budete jíst 30 g tohoto pokrmu denně, tak za měsíc zázračně zhubnete. Každopádně je zdravým pomocníkem při očistě organismu od škodlivých látek, což napomáhá k lepšímu metabolismu. Taktéž snižuje pocit hladu.

Tohle může vést k tomu, že se pár kil zbavíme. Přidávám si Goji Berry do ovesné kaše a beru ji jako chutný doplněk k jídlu, který je jednak zdraví prospěšný a jednak i chutný. Což beru jako ideální start dne.

Goji Berries Naturalis - kustovnice čínská

Goji Berries Naturalis - kustovnice čínská

 • Toto balení vám vydrží: 1 měsíc
 • Země původu: Čína
 • Forma zpracování: Šetrné sušení
 • Cena 1 dávky: 9,16 Kč
 • Hmotnost: 250 g
 • Certifikáty kvality: BIO, Vegan, Kosher, GMO Free
 • Hodnocení Sabči: 5 z 5

229,00 Kč

Nakup s cashbackem

Chia Semínka Naturalis BIO - 250g

Jak už všichni víme, chia semínka slibují spoustu pozitivních účinků. V první řadě to, že jsou slušným zdrojem vápníku a obsahují velmi vysoký podíl omega-3 mastných kyselin. Jednou z největších vlastností a nejdůležitějších pro okolí je ten fakt, že chia semínka absorbují vodu a dokáži nabobtnat údajně až dvanáckrát. To znamená, že velmi dobře zasytí. Což přivítají ženy a muži, kteří se pokouší o redukci své váhy.

Chia semínka mají bezpochyby plno dalších pozitivních vlastností, ale mě spíš zajímalo, kde všude je mohu v kuchyni využít. Využití je velmi rozmanité a snadné. Semínkami lze posypat jakékoliv vaše chutné jídlo či salát. Dále můžeme přidat chia semínka do jogurtů, ovesných kaší, pudingů, raw dobrot, smoothie drinků, nebo dokonce také do domácího pečiva. A vzhledem k jejich schopnosti absorbovat vodu, můžeme také chia semínka použít k zahušťování omáček.

Jejich využití je nekonečné, stačí jen popustit uzdu své fantazii a připravit si tak chutný a hlavně zdravý pokrm. Chia semínka jsou nedílnou součástí mé kuchyně již řadu let.

Chia Semínka Naturalis BIO

Chia Semínka Naturalis BIO

 • Toto balení vám vydrží: 1 měsíc
 • Země původu: Bolívie
 • Forma zpracování: Šetrné sbírání semínek
 • Cena 1 dávky: 6,36 Kč
 • Hmotnost: 250 g
 • Hodnocení Sabči: 5 z 5

159,00 Kč

Nakup s cashbackem

Lucuma Naturalis BIO - 100g

Prášek z plodu lucumy mě nalákal jako alternativa k doslazení pokrmů. Protože rád v kuchyni používám jogurt nebo tvaroh, ale zároveň preferuji jejich ochucení před čistou podobou, zaujala mě lucuma jako přislazovací varianta k ovoci, marmeládě nebo medu.
I Naturalis na obalu doporučuje lucumu použít jako zdravé slazení “do jogurtu, kefíru nebo tvarohového krému.”

Při ochutnání samotného prášku mě jeho chuť na jazyku vysloveně potěšila. Chuť se mi těžko k něčemu přirovnává, ale je příjemně sladká a rozhodně doporučuji ji vyzkoušet.
Když jsem si začal přidávat do bílého jogurtu, byl jsem ze začátku hodně zdrženlivý s množstvím, ale pak jsem zjistil, že není potřeba se bát. Jogurt nepřesladíte. Prášek z plodů lucumy obsahuje jen necelých 15 % cukrů, takže spíše než cukr ucítíte novou chuť, kterou si možná podobně jako já, oblíbíte.

Lucuma Naturalis BIO

Lucuma Naturalis BIO

 • Toto balení vám vydrží: 1,6 měsíce
 • Země původu: Peru
 • Forma zpracování: Šetrné sušení
 • Cena 1 dávky: 2,38 Kč
 • Hodnocení Jirky: 5 z 5

119,00 Kč

Nakup s cashbackem

Golden Berries Naturalis BIO - 250g

O Golden Berries jsem nikdy neslyšel. Stejně tak ani o plodech mochyně peruánské, druhém názvu této sušené pochutiny. Byl jsem tak zvědavý nejen na chuť, ale i na to, jak mochyně vůbec vypadá.

V dóze jsem našel sušené plody, které bych pohledem přirovnal k větším rozinkám. Chuť rozinek jsem tak podvědomě i očekával.

Mochyně ale rozinky připomíná spíš jen strukturou. Jinak je oproti nim méně sladká, naopak převládá spíše kyselejší chuť s lehce nahořklým koncem.

Prozkoumání nutričních hodnot odhalilo i důvod absence výrazné sladké chuti. Ze 61 g sacharidů obsahuje totiž mochyně pouhých 9 gramů cukrů. I díky 7 g bílkovin a 0 g tuků ve 100 gramech mě tak zaujala jako výborný doplněk do sladkých ovesných kaší k snídani, kterou ozvláštní kyselejšími tóny, ale i jako “zdravá zobačka” do misky během dne.

Golden Berries Naturalis BIO

Golden Berries Naturalis BIO

 • Toto balení vám vydrží: 1 měsíc
 • Země původu: Peru
 • Forma zpracování: Šetrné sušení
 • Cena 1 dávky: 9,56 Kč
 • Hmotnost: 250 g
 • Hodnocení Jirky: 5 z 5

239,00 Kč

Nakup s cashbackem

Konopná Semínka Naturalis BIO - 250g

Semínka obecně jsou skvělým zdrojem omega, přesněji esenciálních aminokyselin omega 3 a 6 a to v ideálním poměru vhodném právě pro lidský organismum. Konopná semínka navíc mimo omega 3 a 6 obsahují semínka dále vlákninu a jsou výborným zdrojem vápníku, železa, hořčíku, zinku, mědi, draslíku a manganu. Díky zastoupení uvedených nutrientů jsou semínka ideálním zdrojem energie a představují jednu z nejvýživnějších potravin vůbec.

Konopné semínko je téměř bez vůně s lehkou oříškovou chutí. Chuť ovšem není příliš výrazná, proto se hodí k přípravě jakýchkoli pokrmů a jak na sladkou, tak i slanou kuchyni. Semínka je vhodné přidávat do kaší, jogurtů, na pečení, salátů, jako alternativu namísto klasických oříšků, dále mají všestranné využití pro všelijaké přílohy, masa, marinády, polévky a mnoho dalšího. Semínka jsou velmi snadno stravitelná a neobsahují lepek. Ještě bych ráda dodala, že přestože se jedná o produkt z konopí, neobsahuje THC. Za mě je konopné semínko určitě skvělý zdroj důležitých a prospěšných tuků a jedná se o další vhodné doplnění vyváženého jídelníčku.

Pro svou konzistenci a chuť nechuť jej ocení také maminky pro přípravu vyvážené dětské výživy a ženy, které se snaží do svých chlapů dostat kousek něčeho zdravého. Pokud dětem nebo manželům semínka do pokrmu přidáte, na chuti je nepoznají a vy si můžete odškrtnout jedno z poslání dobré matky a pečující ženy.

Konopná Semínka Naturalis BIO

Konopná Semínka Naturalis BIO

 • Toto balení vám vydrží: 1 měsíc
 • Cena 1 dávky: 8,36 Kč
 • Hmotnost: 250 g
 • Certifikáty kvality: BIO, Vegan, Kosher, GMO Free
 • Hodnocení Peti: 5 z 5

209,00 Kč

Nakup s cashbackem

A o jaké další produkty můžete soutěžit v dnešní recenzi?

 1. Kokosový Olej Naturalis BIO
 2. Kakaové Máslo Naturalis BIO
 3. Agáve Sirup Naturalis BIO
 4. Kokosový Cukr Naturalis BIO
 5. Banánová Mouka Naturalis BIO
 6. Kakao Naturalis BIO
 7. Kakaové Boby Naturalis BIO
 8. Kokosová Mouka Naturalis BIO

Více o jednotlivých produktech se dozvíte brzy v další recenzi. Už nyní se můžete těšit! Možná nám z nich některá kolegyně napeče vánoční cukroví ;)

Něco málo o Superpotraviny-naturalis.cz

Superpotraviny - přesně to pravé pro ty z vás, co nemáte čas na zdlouhavé vaření zdravějších jídel. Na tomto e-shopu najdete vše od zelených potravin a BIO čajů po čínskou medicínu. Je to skvělý obchod pro i ty z vás, co se potýkáte se zdravotními problémy. Superpotraviny navíc uleví každému od psychického napětí, takže je to taková levnější forma lázní.

Široká nabídka potravin a nápojů

Na tomto e-shopu pořídíte velké množství zboží od certifikovaných pěstitelů, které je v prvotřídní kvalitě a bezpečně zabalené pro všechny z vás, kdo ho toužíte používat ve vaší domácnosti. Podívejte se blíže na nabízené kategorie a třeba najdete to, co vám doma chybí, nebo vás jen něco cvrnkne do oka:

 • Superpotraviny - k pozitivní proměně těla i mysli.
 • Čínská medicína - k posilnění organismu zatíženému sportem, stresem či nemocemi.
 • Smoothies - výborné jako svačiny i snídaně.
 • BIO čokolády - stvořené z prémiových kakaových bobů a vybraných doplňků.
 • Přírodní proteiny - dodají vašemu tělo tolik potřebnou energii.
 • Doplňkové zboží - vše, co by se vám mohlo na přípravu nápojů a jídla hodit.
 • Zelené potraviny - pro detoxikaci přírodními živinami.
 • Funkční směsi - řešení konkrétních zdravotních problémů.
 • BIO čaje - pro chladné večery doma, jako nápoj v práci či prostě jen tak na chuť.
 • Zdravé pochutiny - mlsejte bez výčitek, a udělejte tak něco pozitivního pro vaše tělo.
 • Manukový med - věděli jste, že manukový med je ten nejsilnější na světě?

Naturalis v Českém rozhlasu.

Ještě vám to nestačilo? Zajímá vás, jak vznikl Naturalis, kdo je jeho zakladatel, proč je Naturalis výrobce, jaké jsou budoucí plány zakladatele a mnohem více?

V tom případě si poslechněte jednatele společnosti, pana Martina Sedláčka v rozhovoru pro Český rozhlas.

Superpotraviny-naturalis.cz logo

O Superpotraviny-naturalis.cz

Záběr rodinné společnosti Naturalis je široký: kromě superpotravin, zdravých potravin, zelených potravin, čajů, funkčních směsí, čínské medicíny, smoothies, přírodních proteinů a čokolád mají dokonce vlastní řadu BIO kosmetiky SEMANTE. Majitelé si na BIO kvalitě zakládají, proto osobně vybrali každý produkt, který mají v nabídce. V případě produktů, které se pěstují v zahraničí, pak vybrali místa s nejlepšími podmínkami pro pěstování a zkušenými farmáři, jejichž způsob pěstování je v souladu s filozofií značky Naturalis.