Recenze Slim Pasta – přílohy a hotová jídla z konjaku

Máme pro vás tip na jídlo, díky kterému nepřiberete na váze, ba právě naopak. Téměř až zázračná rostlina zvaná konjak se stává v zahraničí velkým hitem v oblasti zdravé stravy a hubnutí.

18. 7. 2020
Recenze Slim Pasta – přílohy a hotová jídla z konjaku

Celkové hodnocení

Počet hvězdiček: 4,5 / 5

 

K recenzi jsem vyzkoušela produkty Slim Pasta, které jsou vyrobeny z plodiny zvané jako konjak. Tato plodina a výrobky z ní jsou známé zejména mezi dietáři, jelikož mají výborné nutriční hodnoty. Produkty z konjaku neobsahují žádné sacharidy, tuky a ani sůl. Jedná se o výbornou potravinu do diety, nebo když si hlídáte příjem makroživin, a sacharidy a tuky si chcete „ujíst” z jiných zdrojů než z klasických příloh. Nebo když máte zkrátka jen den, kdy si chcete odlehčit jídlo, přijmout dostatek vlákniny a nezaplácnout se těžkým a velkým jídlem.

 

Konjakové těstoviny a konjaková rýže

 

K recenzi jsem dostala konjakové špagety, penne, nudle a konjakovou rýži.

Balení všech produktů je po 200 gramech a produkt vyjde zhruba na dvě porce (záleží, jak moc je velký hlad :)). Když jsem si balení rozdělila do krabiček na oběd do práce, přidala maso a zeleninu, měla jsem z jednoho balení přesně dvě porce jídla a velikost byla naprosto dostačující. 

Chuť pro mě nebyla překvapením, již několikrát jsem produkty z konjakové mouky ochutnala a osobně mi svou chutí a konzistencí připomínají vietnamské rýžové těstoviny.

Chuťově jsou všechny čtyři produkty stejné. Výběr je tak o osobní preferenci, zda vám více chutnají delší špagety, kratší nudle, těstoviny či dáváte přednost rýži. Já mám ráda pestrost, takže jsem byla ráda, že jsem mohla vyzkoušet vše a přílohy k jídlům prostřídat. Je ovšem pravdou, že nejvíce mi vyhovovaly „klasické” těstoviny penne. Ale na chuť provedení těstovin vliv nemá a produkty chutnají totožně.

Výhoda Slim Pasty oproti konkurenci je ta, že neobsahují nálev. Většina těstovin z konjakové mouky nálev obsahují a těstoviny se musí před konzumací slít a pořádně propláchnout. Často jsem se setkala s názorem, že nálev zrovna dvakrát nevoní a kolikrát člověka od samotné konzumace odradí. Mně osobně nálev nikdy problém nedělal, ale názor okolí byl tak častý, že mohu beználevové balení Slim Pasty ohodnotit jako velkou výhodu.

Pokud se podíváme na nutriční informace, tak na 100 gramů produktu je obsah sacharidů 8,4 gramů. Zastoupení tuků je rovno nule a kalorie jsou na hodnotě 35. Ve srovnání s klasickými těstovinami či rýží má Slim Pasta až o 94 % méně kalorií a kalorie v ní obsažené jsou převážně z vlákniny, která navíc pomáhá čistit střeva. Hodnoty jsou tak absolutně perfektní a vám zbyde spousta ušetřených kalorií a makroživin, které můžete přijmout z jiného zdroje a nemusíte je tak „vyplácat” na přílohu k jídlu.

Slim Pastu lze konzumovat klasicky na slano, ale i na sladko. Často si dělám těstoviny s mákem, ovocem, arašídovým máslem a čekankovým sirupem a rázem mám z klasické kalorické bomby nízkokalorické chutné jídlo či dezert. Zasytí mě a perfektně uspokojí chuť na sladké. Nudličky lze přidat také do polévek či do salátů – zkrátka všude tam, kde chcete nahnat objem jídla a šetřit s kaloriemi.

Za mě je Slim Pasta super. Kdybych měla najít nějaké mínus, tak bych možná zmínila pouze cenu, co si budem… je to docela pálka, ale ve srovnání s konkurencí je cena standardní. Produkty asi nejsou vhodné pro šestičlennou rodinu k vyvařování rodinných obědů. Ale pro lidi, kteří se zajímají o to, co konzumují, chtějí zhubnout nebo zkrátka ušetřit nějaké ty sacharidy, je produkt naprosto perfektní (aspoň tak zbyde místo na sklenku vína bez výčitek z přestřeleného příjmu denních kalorií :))

 

Hotová jídla s přílohami z konjaku

  • Cena: 95 Kč – 115 Kč
  • Hmotnost balení: 250 g
  • Stačí pouze ohřát
  • Hodnocení Jitky: 5 z 5

 

Na e-shopu Slim Pasty lze koupit také hotovky. Sbalíte je do kabelky, do batohu, vytáhnete, otevřete a hotovo, je uvařeno :).

Hotová jídla obsahují z 60 % konjakové těstoviny a zbylých 40 % tvoří omáčka. Každé balení obsahuje 250 gramů jídla, jedná se tak o porci tak akorát. Najíte se, zasytí vás, ale zároveň se nepřecpete tak, že do konce dne už nemůžete fungovat a jen odfukujete. K recenzi jsem měla tři druhy omáček, u každého produktu se mírně lišily nutriční hodnoty.

 

Italská omáčka Mediterranea s olivami, paprikami a bylinkami

 

Omáčka je chuťově velmi dobrá, obsahuje kousky oliv. Ani bych snad nepoznala rozdíl mezi klasickými těstovinami a omáčkou.

 

Italská omáčka Arrabbiata s rajčaty, bazalkou a oregánem

 

Tato omáčka mi připomíná předchozí omáčku, ale za mě osobně dávám přednost této Arrabbiata, jelikož je pikantnější. Omáčku chutnala také kamarádka, která ač má ráda pikantní pokrmy, tak na ni omáčka byla pálivá až moc, ale já s plechovou hubou jsem byla spokojená. Omáčka je stejně jako předchozí bezmasá, vhodná také pro vegetariány.

 

Veganská asijská omáčka Pad Thai 

 

Tato omáčka mi chutnala upřímně nejméně, jelikož moc nemusím vietnamskou kuchyni. Ale na druhou stranu jsem se také s tímto pokrmem rozdělila s kamarádkou a pro ni byla tato omáčka zase favoritem. Prostě sto lidí – sto chutí…

Finální hodnocení je za mě opět pozitivní. Skvělý, lehký, vyvážený oběd, který je během chvilky hotový a když přijde hlad, nemusíte se zaplácnout něčím nezdravým. Jsem sice masový typ, takže mi v jídle maso chybělo, ale jednou za čas na odlehčení se jedná o dobrou změnu a na druhou stranu, pokud by balení mělo obsahovat maso a mělo být nějakou dobu i trvanlivé, tak si asi dokážete představit samotnou kvalitu masa. Napadá mě jako rychlé nouzové řešení, když už chuť na maso opravdu je, přidat plechovku tuňáka. Nebo si udělat maso k jídlu zvlášť, ale to už by postrádalo smysl rychlovky, která je neustále po ruce, takže plechovka dobrého tuňáka je sázka na jistotu. 

 

Něco málo o SlimPasta.cz

Slim Pasta jsou unikátní výrobky z konjaku a ovesné vlákniny, které mají nízký obsah sacharidů a kalorií a slouží jako náhrada klasických příloh. Mají neutrální chuť, díky čemuž je můžete připravovat jak na slano, tak na sladko. Přílohy jsou předpřipravené a nemusí se už vařit, stačí je tak pouze ohřát.

Přílohy z konjaku obsahují látku používanou ve výživových doplňcích na hubnutí – glukomannan. Tato látka má příznivý vliv na trávení, a to hlavně zpomalením vstřebávání sacharidů z potravy.

Kromě příloh a hotových jídel jsou v e-shopu Slimpasta.cz k dostání nízkokalorické dresinky, například nízkosacharidový kečup a „vajonéza“ jako náhrada klasické majonézy, pak česnekové, bylinkové a barbecue zálivky a také čokoládové a karamelové dresinky k přípravě sladkých jídel.

Na blogu SlimPasta.cz najdete tipy, doporučení a návody například na to, jak vyzrát na detoxikaci, jak si vypočítat denní energetický příjem, jak vyzrát na celulitidu a podobně.

Nebaví vás pořád dokola připravovat to stejné jídlo? Zkuste recepty z konjakových příloh z webu Slim Pasta – vyzkoušet tak můžete avokádovo-ananasové smoothie, rizoto na kari, celerový salát a jiné.

 

Co je konjak?

Konjak je rostlina, která se pěstuje v Japonsku. Nejedná se o žádnou novinku, v Japonsku se běžně využívá k výrobě nudlí, sušenek a dalších jídel. Vyskytuje se hlavně v lokalitách mimo civilizaci, pro potravinářství se využívá její velká hlíza, která obsahuje vlákninu zvanou glukomannan. Tato látka snižuje pocity hladu, díky tomu má pozitivní účinky při hubnutí. Kalorická hodnota konjaku je minimální, dokáže pojmout až 200× víc vody, než je jeho hmotnost a díky tomu vyvolává pocit sytosti.