Recenze Okay elektro aneb dovolená s elektronikou

Dovolená, to není jen čas strávený u moře, ale i množství zážitků, které chcete zvěčnit na fotografiích, kterými se budete moct pochlubit známým anebo díky nim vzpomínat. K dovolené kromě relaxu a oddychu nepochybně patří i dobrá hudba, která často ony nezapomenutelné momenty také vytváří. Vyplatí se vzít si na cesty telefon od značky Xiaomi a reprák od společnosti JBL? Pojďte si přečíst, jaké zkušenosti s tím má naše kolegyně Katka.

16. 7. 2022
Recenze Okay2

Výdobytky moderní doby jsou součástí našeho každodenního života. Nejde jen o spotřebiče, bez nichž bychom si nedokázali představit naši domácnost, ale i o maličkosti, které dnes už považujeme za samozřejmost. 

Například bez mobilu nevyjdeme ani na krok, a mnozí z nás ho navíc používají už i jako pracovní nástroj. Je proto důležité vybrat si tu správnou mašinku, která nás v důležitých chvílích nezklame. Telefon je však dobrým parťákem i na cesty, hlavně díky kvalitnímu fotoaparátu, díky němuž se fotky z nich mohou rovnat fotkám profesionálů. 

Mnoho cest a výletů se ale neobejde ani bez dobré hudby. Rádio už je přežitek, ale co tak malý a skladný repráček?

Ve světě iPhonů buďte Xiaomi

S telefony od Apple sice nemám bohaté zkušenosti, ale těch několik měsíců, co jsem jeden vlastnila, mi stačilo. Na můj vkus je jejich systém příliš komplikovaný a výhody, které v něm lidé vidí, jsou pro mě spíše zápory, přes které jednoduše nejede vlak. Proto jsem při výběru nového telefonu automaticky vyloučila jakýkoliv iPhone. 

Zůstalo mi tedy několik solidních možností, z nichž jsem nakonec vybrala čínskou značku Xiaomi, která v té době nebyla tak známá, minimálně ne v mém okolí. Pár ohlasů, převážně pozitivních, se však u mých známých našlo a já jsem se jimi nechala zlákat. Už takto na začátek vám můžu říct, že jsem udělala dobře.

Mobilní telefon Xiaomi Redmi Note 11 Pro


 Hodně muziky za málo peněz

Dívat se na velký displej, který není rušený žádným rámem, a navíc má rozlišení full HD+, je rozhodně potěšením pro oko. Obzvlášť takové, které má rádo detaily a právě ty na tomto displeji vyniknou, a to i díky jednomu ze čtyř fotoaparátů. Drobnosti totiž dokáže zachytit už na vzdálenost 2 cm. Kromě tohoto snímače můžete využít další tři, které vám pomohou zhotovit čisté a ostré fotky, zachytí i ten nejmenší detail a během rodinného výletu už nebudete muset přemýšlet, jak se nastavit tak, aby byl každý účastník výletu na fotografii vidět. 

Osmijádrový procesor vám zas zaručí parádní výkon podpořený baterií s dlouhou výdrží. Při plném využití internetu, bez něhož jsem se naučila neujít ani krok, jsem mobil nabíjela většinou jednou za den a půl. Když jsem telefon používala málo a nebyla jsem na WiFi, vydržela mi baterka někdy i tři dny.


Odolnost proti pádu

U dotykových telefonů existuje riziko, že s nimi budete muset častěji do servisu. Přeci jen je telefon trochu větší a i když je skladný do kapsy, může se stát, že se vydá na procházku bez vašeho svolení a vypadne vám. Zákon schválnosti navíc káže, že se to pravděpodobně stane někde na betonu.

Tento telefon má ale výhodu v tom, že ho chrání i ochranné sklo Gorilla Glass 5, takže i pád na beton nemusí dopadnout úplnou katastrofou. Věřte mi, párkrát se mi to už stalo :-). Fakt, že můj telefon zůstal bez jediného škrábance, ale ještě nemusí znamenat, že to bude ve vašem případě stejné, takže doma to raději nezkoušejte.

Za velkou výhodu považuji i to, že po osmi hodinách, které jednou telefon strávil zaseknutý v dvoumetrové sněhové závěji, se baterka z 90 % snížila na 82 % a po pár hodinách odpočinku v rýži (starý trik – pokud vám telefon spadne do vody a podaří se vám ho rychle vytáhnout, je dobré zahrabat ho mezi zrnka rýže, které do sebe vsáknou téměř všechnu vlhkost) byl stále funkční a nevšimla jsem si na něm žádné změny.

Z toho tedy vyplývá, že telefon je nejen dobře vybavený, ale ani vás nenechá ve štychu v té nejnevhodnější chvíli. A pokud by vás přeci jen nechal, stačí najít zástrčku, píchnout ho do nabíječky a do hodiny můžete směle fungovat.

 

Mobilní telefon Xiaomi Redmi Note 11 Pro

Mobilní telefon Xiaomi Redmi Note 11 Pro

 • Display: 6,67" IPS, Full HD+
 • Počet fotoaparátů: 4
 • Paměť RAM: 6 GB
 • Interní paměť: 128 GB
 • Baterie: 5000 mAh
 • Rychlost nabíjení: 67W

7 999,00 Kč

Nakup s cashbackem

Hodnocení mobilu

 • Poměr cena–výkon
 • Fotoaparát
 • Velikost paměti
 • Rychlost nabíjení
 • Pro někoho může být negativem velikost samotného telefonu

Hudba do kapsy

Grilovačky a posezení na trávě s přáteli se jen málokdy obejdou bez pořádné muziky. Jenže na to, aby ji bylo slyšet i na druhý konec stolu, jen telefon nestačí. Na každé akci, kde jsem byla, byl vždy potřeba nějaký reprák, díky němuž by si přehrávanou píseň mohli zazpívat i ti vzadu. 

Mít vlastní přenosný reprák však kdysi byla pořádná vymoženost, po které jsem až donedávna nesáhla. Řekla jsem si, že k tomu, aby bylo posezení s přáteli ne dobré, ale perfektní, přispěji svou troškou i já a koupila jsem si malý repráček značky JBL. A když říkám malý, myslím skutečně malý – vejde se totiž i do kapsy a ani o něm nevíte.

Bluetooth reproduktor JBL GO 3, růžovo-modrý

Stylový společník

Malá obdélníková škatulka se, jak jsem již zmínila, snadno vejde do kapsy a nezabere moc místa ani v případě, že se jí rozhodnete vzít na výlet. Díky poutku, kterým je reprák vybavený, si ho můžete dokonce připevnit na batoh a nemusíte ho nosit v ruce. Ovládání je jednoduché, zapíná se přidržením tlačítka na boční straně a stejně tak funguje Bluetooth připojení. Pak stačí jedno kliknutí a můžete ho ovládat pomocí telefonu. Hlasitost zase přidáte či uberete díky panelu na vrchní straně.

Design repráku je novinkou posledních let. Není totiž klasicky hladký, ale vroubkovaný, a ten můj hraje dokonce hned několika barvami. Původně jsem ho chtěla v obyčejné černé barvě, protože ta mi na elektronice přijde velmi elegantní. Nechala jsem se ale zlákat kamarádkou, která tvrdila, že bych měla vyzkoušet i jinou barvu. Musím se však přiznat, že mi růžové prvky repráku příliš velkou radost nedělají – zkrátka to není můj styl. Nejsou ale nijak křiklavé, a tak jsem si na ně zvykla.

Slušná výdrž 

Součástí repráku jsou i drážky, které se nacházejí na spodí a zadní straně. Ty zajišťují, aby vám repráček neklouzal a aby dobře stál. Nemusíte se tak bát, že při prudkém pohybu spadne ze stolu a rozbije se. 

Obrovským plusem je pak fakt, že je vodotěsný. Já ani technika se totiž moc nekamarádíme. Dokážu zničit i nezničitelné – někdy na to stačí zmáčknutí jednoho tlačítka, jindy se mi zase podaří svou elektroniku polít čajem nebo vodou. Nepřekvapivě se mi to podařilo i u tohoto repráčku – polila jsem ho sladkou vodou. Většina kapek ale zůstala díky nerovnoměrnému povrchu nahoře a voda nestekla, kam neměla. Odolnost vůči vodě se navíc hodí i během letních radovánek u vody.

Co se týče kvality zvuku, nevšimla jsem si, že by ji repráček nějak snižoval nebo zvuk jakkoliv zkresloval. Jelikož nemám vyhraněný hudební vkus a mohu poslouchat doslova cokoliv, měla jsem možnost kvalitu zvuku zhodnotit v mnoha různých provedeních.

Reprák vydrží na jedno nabití až 5 hodin. Nabíjení sice nemám úplně vysleované, ale většinou ho nabíjím tak dlouho, jak dlouho sám vydrží hrát. Jakmile se mi vybije, stačí ho přes malý kabel, který je součástí balení, zapojit přes USB do počítače. O tom, že potřebuje šťávu, vám pak dá vědět sám. Těsně pod tlačítkem zapnutí se nachází malé světýlko, které se rozsvítí, kdykoliv se reprák zapne. Pokud je vybitý, začne světýlko červeně blikat. Během nabíjení svítí, a až se reprák nasytí, zhasne se.

Bluetooth reproduktor JBL GO 3, růžovo-modrý

Bluetooth reproduktor JBL GO 3

 • Barva: růžovo-modrá
 • Typ reproduktoru: 1 pásmový
 • Vstupy: USB C, nabíjecí
 • Rozměry: 87,5 x 75 x 41,3 mm
 • Hmotnost: 209 g
 • Frekvenční rozsah: 110–20 000 Hz

899,00 Kč

Nakup s cashbackem

Hodnocení repráčku

 • Cena
 • Velikost
 • Zvuk
 • Skladnost
 • Barva
OKAY Elektro logo

O OKAY Elektro

OKAY, to je největší český výrobce největších spotřebičů, jako jsou pračky, myčky i sporáky, a TV. Pokud ale sháníte jinou elektroniku, také u nich nepřijdete zkrátka. Nakoupíte zde mobilní telefony, notebooky i smart elektro, ale i kávovary, žehličky nebo šicí stroje. Všechnu elektroniku už máte? Na OKAY seženete i kvalitní nábytek.

Související slevy a akce

BLACK FRIDAY

OKAY Elektro - Black Friday v Okay elektro
OKAY Elektro logo

až 2 % zpět

Black Friday v Okay elektro

Akce končí za:

Akce končí: